// ۰۷ مرداد ۹۶ ، ۲۱:۰۸

 شاید برای تان تعجب آور باشد که برخی از افراد که عمدتا هم دارندگان ثروت های نجومی هستند، مداوم به رستوران هایی می روند که نه تنها برای غذا و دسرهای خاص خود به شهرت رسیده اند بلکه فضای خاص این رستوران ها، برای این افراد از جذابیت های ویژه ای برخوردار است. شاید حتی نتوانید تصورش را بکنید که این افراد برای حضور خود در چنین مکان هایی چه مبالغی را پرداخت می کنند.

آنچه در ادامه خواهید خواند فهرستی از ۹ غذا از سراسر جهان است که در حال حاضر عنوان گران ترین وعده های غذایی را به خود اختصاص داده اند. با هم این فهرست را از انتها به ابتدا مرور می کنیم:

۹- منوی مطبوع ۵۷۹ دلاری (حدود ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومانی) Ultraviolet by Paul Pairet در شانگهای چین

9

گران ترین غذاهای

«پل پایرت» سرآشپز و دانشجوی پیشین رشته زیست شناسی، ۱۰ مهمان را دور میزی جمع کرده و با ایجاد فضای مبدعانه ای از موسیقی، ویدئو، عطر و محرک های دیگر از مهمانان خود در این فضا پذیرایی می کند.

هیچ دکور، نقاشی، اثر هنری و یا منظره خارق العاده ای در این فضا دیده نمی شود. غذاهای این رستوران به صورت هفتگی تغییر پیدا می کند و هر وعده غذایی که در آن سرو می شود چیزی فرای یک وعده معمولی غذاست. صرف غذا در چنین مکانی، تجربه ای گرانبها محسوب شده و با تفریح و سرگرمی و جابجا شدن دیوارهای اطراف نیز همراه است.

۸- منوی شام ۵۹۵ دلاری (حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی) در رستوران Masa در نیویورک

8

گران ترین غذاهای

در این رستوران جمیعی از هنرهای مرتبط با آشپزی به همراه مهمان نوازی های ویژه به چشم می خورد. اگر علاقمند به خوردن سوشی هستید و به اندازه کافی پول برای چنین ولخرجی هایی دارید، این مکان امپراطوری برای پذیرایی از شما به شمار می آید.

موسس و سرآشپز این رستوران، «ماسایوشی تاکایاما»، تمام عمر خود را صرف هنرهای دستی کرده. علاقمندان دیدن چنین هنری با پرداخت مبلغ هنگفتی قادر به تماشای چنین آثاری در رستوران او هستند. با ورود به این رستوران نیازی به پرداخت هزینه اضافه برای دیدن آثار نیست.

۷- خرچنگ Frittata به قیمت ۶۵۰ دلار (حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی) در رستوران Norma در نیویورک

7

گران ترین غذاهای

با نگاه کردن به ظاهر این غذا ممکن است در ابتدا این تصور در شما به وجود آید که از ظرف غذا از سیاره دیگری آمده باشد اما در هتل  Le Parker Meridien در منتهن نیویورک به راحتی آن را پیدا خواهید کرد. این غذا گران ترین املت جهان به شمار می آید و ترکیبات اصلی آن را خرچنگ، خاویار و تخم مرغ تشکیل داده اند

برای خوردن چنین صبحانه ای باید آمادگی پرداخت ۶۵۰ دلار را داشته باشید با این حال کارمندان این رستوران برای دسترسی مردم عادی، مبادرت به تهیه انواع ۱۰۰ دلاری آن نیز کرده اند.

۶- تجربه غذایی خوش طعم و ۲۰۰۰ دلاری (حدود ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی) در رستوران SubliMotion در ایبیزای اسپانیا

 6

گران ترین غذاهای

این رستوران سه سال پیش و توسط دو سرآشپز به نام های «میشلین» و «پاکو رونچرو» با ابداع غذاهای مولکولی افتتاح شد. در این تجربه سه ساعته، ۱۲ نفر به عنوان مهمان دور یک میز جمع شده و ۲۵ فرد حرفه ای نیز اطراف آنها را فرا می گیرند. میزها، دیوارها و تمام وسایل موجود در این اتاق، متشکل از مناظر متحرک هستند و هنر بخش اصلی وعده غذایی آنها را تشکیل می دهد.

۵- پیتزای طلایی ۲٫۴۲۰ دلاری (حدود ۹ میلیون تومانی) رستوران Margo در والتا در جزیره مالت

  5

گران ترین غذاهای

این پیتزای بسیار مسحور کننده خصوصا در فصولی که قارچ های سفید موسوم به ترافل های سفید یافت می شوند به همراه سبزیجات تازه و پنیر پیتزای بوفالو و ورقه های ۲۴ عیاری طلا آماده سرو شدن است. ماه های اکتبر تا مِی (مهر تا اردیبهشت) از بهترین زمان کندن قارچ های سفید نامبرده به شمار می رود.

پیتزایی که در این رستوران مشاهده و میل خواهید کرد، بیش از یک پیتزای معمولی است و ظاهر بسیار زیبایی نیز دارد. کارمندان این رستوران برای تهیه این پیتزا به یک هفته زمان نیاز دارند تا قارچ ها را تهیه و آماده نمایند. به همین دلیل نیز باید از یک هفته پیش، حضور خود را به آنها اطلاع دهید. قیمت این پیتزا با نوساتی نیز همراه است و دلیل اصلی آن تغییر قیمت قارچ های سفید و مخصوص در بازار است.

۴- غذایی موسوم به FleurBurger 5000، به قیمت ۵۰۰۰ دلار (حدود ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان) در رستوران Fleur در لاس وگاسِ نوادا

  4

گران ترین غذاهای

اگرچه در سراسر جهان رقابت فراوانی بر سر انواع برگرها وجود دارد با این حال بعید است بتوان برگری باکیفیت تر و جذاب تر از برگر سرآشپز «هوبرت کِلِر» یافت. در رستوران Fleur واقع در خیابان Mandalay Bay لاس وگاس، گران ترین برگر جهان به فروش می رسد. گوشت گاو به کار برده در این برگر Wagyu نامیده می شود که برای خرید تنها تکه ای از آن باید ۱۰۰ دلار آمریکا پرداخت شود.

قیمت قارچ های مخصوص سیاه رنگ اطراف آن نیز حدود ۱۵۰۰ دلار است. سبزیجات به کار رفته در آن که در مقایسه با سایر مواد ارزان تر هستند، حدود ۴۵ دلار بوده و تمامی این ترکیبات در میان نان های مخصوصی قرار می گیرند و به همراه نوشیدنی های بسیار گران و کلاسیک سرو می شوند.

۳- پیتزای ۸٫۷۸۶ دلاری (حدود ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)، به نام Louis XIII Pizza در رستوران Renato Viola در سلار نوی ایتالیا

 3

تنها معدود کسانی هستند که در طول عمر خود، شانس چشیدن مزه چنین پیتزایی را پیدا می کنند. در این نوع پیتزا، خاویار ماده اصلی آن را تشکیل می دهد. انواع خاویارهای به کار رفته در آن از قرار ذیل هستند:

 Caviar Oscietra Royal Prestige

  • Caviar Kaspia Oscietra Royal Classic
  • Beluga Caviar Kaspia

 البته خاویارهای دیگری نیز در آن به کار برده شده و دلیل اصلی گران بودن آن نیز، مقادیر فراوان خاویار است. علاوه بر خاویار از شاه میگوهای ویژه ای چون Red Acciaroli from Cilento، خرچنگی موسوم به Palinurus Elephas و میگوی Squilla Mantis نیز استفاده می شود که با پنیر صد در صد اورگانیک همراه می شود. زمانی که این پیتزا به همراه قدیمی ترین نوشیدنی های با کیفیت جهان سرو می شود، وعده غذای کاملا متفاوتی خواهد بود.

۲- نوعی پای موسوم به The Posh Pie با قیمت ۱۲٫۰۰۰ دلار (حدود ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان) در رستوران The Lord Dudley Hotel واقع در سیدنی استرالیا

 2

گران ترین غذاهای

 سرآشپزی به نام «پل مِدکاف» با ترکیبات استثنایی خود، خوراک پایِ شگفت انگیزی را معرفی کرده. در درون این پای، تکه های گوشت گوسفند و دو نوع مخصوص از خرچنگ های استرالیایی به کار گرفته شده، که با نوشیدنی های مخصوصی نیز سرو می شود.

در این نوع از پای، نادرترین قارچ های ترافل زمستانی را یافت خواهید کرد که با قارچ های خشک شده porcini ایتالیایی همراه شده اند. قسمت فوقانی آن نیز با ورقه های از طلای آلمانی تزئین شده.

۱- دسر The Fortress Stilt Fisherman Indulgence در رستوران Fortress به قیمت ۱۴٫۵۰۰ دلار (حدود ۵۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان) در گال سریلانکا

1

گران ترین غذاهای

و اکنون به مرور گران تر دسر جهان می پردازیم. آنچه در تصویر مشاهده می کنید گران ترین ماده شیرین موجود بر روی زمین است که امکان چشیدن آن با پرداخت هزینه بسیار گزافی وجود دارد. گروهی که مسئول تهیه این دسر هستند از نوعی شیرینی ایتالیایی به نام cassata استفاده کرده و آن را با خامه ایرلندی که با انواع میوه طعم دار شده، همراه می کنند. سپس این ترکیب را با کمپوت انبه و انار سرو می کنند.

در انتها نیز از نوعی شکلات خانگی که در واقع امضای اصلی این دسر به شمار می رود، برای تزئین آن استفاده می کنند. همان طور که در شکل نیز مشاهده می کنید این شکلات ماهیگیر محلی را نشان می دهد که بر روی عصای خود نشسته است. هیچ کدام از آنچه تا کنون در مورد این دسر بیان شد، به اندازه تکه سنگ زمرد کبود ۸۰ قیراتی که به همراه آن سرو می شود، ارزش واقعی این دسر را نشان نمی دهد. قطر این تکه سنگ به اندازه یک قاشق سوپ خوری است. بعید است بعد از خوردن این دسر، بتوان با سایر دسرها کنار آمد.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.