// ۱۰ تیر ۹۷ ، ۲۳:۲۴

سنگاپور کشوری است که به قوانین و مقررات سخت گیرانه اش برای حفظ یکپارچگی و نظم شناخته شده است. در این میان بسیاری از موارد در فهرست ممنوعه های این کشور قرار می گیرند که به نظر عادی هستند و خطری به حساب نمی آیند. بنابراین، قبل از آنکه به جویدن آدامس در سنگاپور فکر کنید فهرست معروفترین ممنوعه های این کشور را بخوانید.با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید.

جویدن آدامس

یکی از معروفترین امور ممنوع در کشور سنگاپور جویدن آدامس است. این کشور در سال 2004 میلادی سیاست سختی را در مواجهه با جویدن آدامس و ممنوعیت آن اتّخاذ کرد. البته جویدن آدامس نیکوتین که در فرآیندهای درمانی و اغلب برای ترک سیگار تجویز می شود یک استثناء است. اگر در سنگاپور به جرم جویدن آدامس دستگیر شوید، ناچار به پرداخت 100هزار دلار سنگاپور خواهید بود.

آتش بازی

از سال 1970 میلادی و از زمانی که آتش بازی منجر به آتش سوزی بزرگی در این کشور شد و قربانیان بسیاری از مردم محلی به جای گذاشت، مسئولان سنگاپوری آتش بازی در این کشور را ممنوع اعلام کردند، البته آنها فقط می توانند در اعیاد آتش بازی کنند.

سیگارهای الکترونیکی

اداره ی بهداشت سنگاپور هنوز هم بر موضع خود مبنی بر ممنوعیت سیگار از هر نوعی که باشد؛ چه سیگارهای عادی و یا الکترونیکی پایبند است. مسئولان بهداشت سنگاپور می گویند سیگارهای الکترونیکی باعث اعتیاد غیر سیگاری ها به توتون و تنباکو می شوند. از سال 2011 میلادی هر کسی که به سنگاپور سیگار الکترونیکی وارد و یا توزیع کند 5000 دلار جریمه می شود.

قلیان

به طور رسمی قلیان از سال 2016 در رستوران ها، قهوه خانه ها و اماکن عمومی سنگاپور ممنوع اعلام شد.

خرید و فروش حیوانات عجیب و غریب

در سنگاپور مالکیت و یا خرید و فروش گونه های عجیب حیوانات از خزندگان تا دوزیستان بدون کسب مجوز امکانپذیر نیست. این تصمیم برای محافظت از اکوسیستم و تنوع زیستی گرفته شده است.

میوه «دوریان» در اماکن عمومی

دولت سنگاپور حمل و جا به جا کردن میوه دوریان- که بوی به شدت بدی- دارد را در اماکن عمومی و وسایل حمل و نقل عمومی این کشور ممنوع اعلام کرده است.

تجمعات بیش از سه نفر بعد از ساعت 10 شب

در سنگاپور گروه های بیش از سه نفر پس از ساعت 10 شب نمی توانند در اماکن عمومی تجمع کنند. دولت سنگاپور می گوید چنین قانونی را در جهت جلوگیری از تجمعات غیر قانونی که صلح و ثبات را در این کشور به خطر می اندازد وضع کرده است.

نگهداری از گربه در آپارتمان ممنوع

سنگاپوری هایی که در آپارتمان های مسکونی زندگی می کنند مجاز به داشتن گربه به عنوان حیوان خانگی نیستند. انجمن توسعه ساختمانی سنگاپور می گوید گربه ها با مو و ادرار خود در محل رفت و آمد مردم باعث آلودگی می شوند، اما نگهداری از سگ به شرط گرفتن مجوز برای کسانی که در آپارتمان زندگی می کنند ممنوعیتی ندارد!

مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی : سایت سرگرمی چفچفک

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.

دیدگاه ها  ۱

  1. فریاد
    فریاد | ۱۰ تیر ۹۷ ، ۲۳:۴۷ | لینک
    تو ایرانم هست بگردید اونارم بزاریدخخخ
    • | ۱۱ تیر ۹۷، ۰۰:۱۹
      حتما