// ۰۷ مرداد ۹۷ ، ۰۲:۰۰

سایت سرگرمی چفچفک : اشتباه نکنید صحبت از طالع بینی نیست، بلکه تحقیقات علمی هستند که نشان می دهند فصل یا ماهی که در آن متولد می شویم بر روی ویژگی های شخصیتی و وضعیت سلامتی ما تأثیر می گذارد. عواملی مانند مواد غذایی مصرفی مادرتان زمانی که شما را باردار بوده (برای مثال، هندوانه در تابستان یا انار در پاییز) و محیط زندگی او در طی این مدت، می تواند تأثیر گذار باشد. با این وجود، ویژگی های مشترکی هم در میان متولدین یک فصل وجود دارد که دانشمندان هنوز نتوانسته اند توضیحی برای آن ها پیدا کنند. اما می خواهیم ببینیم علم چه نظری درباره ی متولدین تابستان دارد.

۱- احتمالا درشت هیکل و قد بلند هستید

درمورد نقش ژنتیک در ویژگی های ظاهری ما تردیدی وجود ندارد اما تحقیقی نشان داده است نوزادانی که در ماه های تابستان متولد می شوند احتمال آنکه وزن آن ها در زمان تولد بیشتر از نوزادان بقیه ی فصول سال باشد بالاتر است. شاید تصور کنید این ویژگی کار به دنیا آوردن بچه را دشوار می کند اما در هر صورت بهتر از آن است که بچه لاغر و ضعیف به دنیا بیاید. به علاوه تحقیق ذکر شده بیان می کند احتمال بلند قد بودن متولدین تابستان بیشتر است. هنوز به طور دقیق مشخص نیست که آیا این مسأله ناشی نور آفتاب زیادی است که در تابستان وجود دارد یا خیر، اما تحقیقات نشان داده است که نوزادان متولد ماه های ژوئن و ژوئیه (اواسط خرداد تا اواسط مرداد) بیشترین متوسط قد را دارند.

۲- ساعت بدن تان دقیق تر کار می کند


احتمالا شما از آن دسته افرادی هستید که هر روز بدون کوک کردن ساعت، در زمان مشخصی بیدار می شوند. این همان چیزی است که به آن ساعت بدن یا ساعت بیولوژیکی گفته می شود. پژوهشی نشان می دهد احتمالا ساعت بدن متولدین تابستان در مقایسه با سایرین بهتر کار می کند. با آزمایش بر روی موش ها بررسی شد نوری که موش ها در تابستان یا زمستان با آن رشد پیدا کردند تا چه اندازه بر عملکرد بهتر ساعت بدن آن ها تأثیر دارد. نتایج این پژوهش نشان می دهد موش هایی که در نور تابستان متولد شدند و پرورش پیدا کردند ساعت بدن آن ها بهتر کار می کرد و در مقایسه با موش های متولد زمستان از الگوهای رفتاری منظم تری برخوردار بدند. در مجموع، فصلی که در آن متولد می شویم روی مغز ما تأثیر گذار است.

۳- احتمال بروز افسردگی فصلی در شما کمتر است

محیط زمستانی نه تنها بر روی ساعت بدن تان تأثیر می گذارد بلکه شما را در برابر اختلالات عصبی و روانی آسیب پذیرتر می کند. اختلال عاطفی فصلی یا همان افسردگی فصلی نوعی اختلال است که بر اثر تغییرات آب و هوایی و کم شدن نور روز، منجر به افسردگی (و حتی گاهی افسردگی شدید) می شود. تحقیقات نشان می دهد احتمال بروز افسردگی فصلی در متولدین تابستان کمتر از متولدین زمستان است. تئوری مطرح شده در این مورد بیان می کند که نوع و میزان نور خورشید در تابستان به گونه ای است که باعث می شود متولدین این فصل تغییرات محیط شان را بهتر از متولدین زمستان مدیریت کنند.

۴- بیشتر از سایرین دچار نوسانات خلقی می شوید

اگرچه هنوز توضیح دقیقی درباره ی این مسأله ارائه نشده اما تحقیقی نشان می دهد احتمال بروز نوسانات خلقی در متولدین تابستان بیشتر از سایرین است. طبق این پژوهش، فصلی که در آن متولد می شویم روی ساختار عصبی بدن از جمله سطح دوپامین و سروتونین تأثیر می گذارد. این دو ماده ی شیمیایی در مغز به تعیین میزان شادی و غم کمک می کنند. این تحقیق نشان می دهد احتمالا بروز نوسانات خلقی در متولدین تابستان بیشتر است ، یعنی تولد در تابستان با ویژگی ای همراه است که روی سطح دوپامین و سروتونین در مغز تأثیر می گذارد. البته این مسأله به معنای آن نیست که احتمال ابتلا به اختلالات روانی مثل دوقطبی یا اسکیزوفرنی در متولدین تابستان بیشتر است اما ممکن است این افراد صبح ها کمی بداخلاق باشند.

۵- مثبت اندیش هستید

تحقیق فوق الذکر یافته ی دیگری هم داشت: متولدین تابستان در مجموع مثبت اندیش تر از سایرین هستند و گاهی این مثبت اندیشی شکل افراطی دارد. این مسأله هم وجه مثبت دارد و هم وجه منفی. مثبت اندیشی احساس شادی بیشتری به ما می بخشد اما افراط در آن ممکن است باعث غفلت از خطرات و مشکلات مسیر پیش رو یا کوچک شمردن آن ها شود.

۶- احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت در شما بیشتر است

خطر ابتلا به بیماری های مهمی مثل دیابت و بیماری قلبی در متولدین تابستان بیشتر است. اما این فصل تابستان نیست که باعث می شود از سلامت کامل برخوردار نباشید. در حقیقت این مسأله مربوط به دریافت مواد مغذی مناسبی است که در سلامتی تأثیر گذار هستند. اگر نوزادی در مراحل اولیه ی رشد خود به مواد مغذی مناسب و غذاهای سالم دسترسی داشته باشد (در زمانی از سال که اصطلاحا به آن فصل برداشت می گویند)، احتمال بیشتری وجود دارد که تبدیل به فرد سالمی شود. نوزادانی که در ماه های کم محصول سال به دنیا می آیند، احتمال آنکه در آینده به بیماری قلبی و دیابت دچار شوند بیشتر است.

۷- احتمال آنکه تبدیل به شخص مشهوری شوید کمتر است

طی تحقیق دانشگاه کنتیکت امریکا بر روی ۳۰۰ چهره ی مشهور در حوزه های مختلف از جمله سیاست، سینما، موسیقی، ورزش و غیره مشاهده شد چهره های مشهور بیشتر متولد ماه های ژانویه و فوریه (اواسط دی تا اواسط اسفند) هستند، نه ماه های تابستان.

روزیاتو - امروز را زندگی کن rooziato : بخش سرگرمی از سایت تفریحی چفچفک

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.