// ۰۶ دی ۹۶ ، ۱۰:۴۵
۱۹ اتفاق جالب و باورنکردنی که تنها در کشور هند رخ می دهد

هند بدون شک یکی از جالب ترین و شگفت انگیزترین کشورهای دنیاست، طبیعت متنوع، فرهنگ و رسوم مختلف و قوانین جالب آن هر فرد خارجی که از این کشور دیدن کند را شگفت زده خواهد کرد. عجایب موجود در این کشور بیش از یک میلیارد نفری فراتر از آن هستند که بتوان آن ها را برشمرد. با این وجود در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۹ واقعیت باورنکردنی و جالب در مورد کشور ادویه و فرهنگ و زبان های متنوع آشنا کنیم  که کمتر کسی از آن ها اطلاع دارد.

۱۹- در هند ۶ فصل وجود دارد

بر اساس تقویم هندو در هند ۶ فصل در طول سال وجود دارد: تابستان، پاییز، زمستان، بهار، فصل باران های موسمی و فصل پیش از زمستان.

۱۸- در هند یک ژست خاص برای موافق بودن وجود دارد

به جای تکان دادن سر به نشانه موافقت که در کشورهای زیادی رایج است، مردم هند هنگام موافقت با گفته ای سرشان را از یک طرف به طرف دیگر تکان می دهند، درست همان حرکتی که ما در هنگام محکوم کردن یک حرکت یا صحبت با سر خود انجام می دهیم.

۱۷- هند بیشترین جمعیت گیاهخوار جهان را در خود جای داده است

گیاهخواری یکی از سنت های و قوانین قدیمی دین هندو است به همین دلیل نزدیک به ۶۰ درصد مردم این کشور گیاهخوار هستند همچنین سرانه کمترین مقدار مصرف گوشت نیز در اختیار این کشور است.

۱۶- هند بیشترین تعداد انگلیسی زبانان دنیا را دارد

در هند دو زبان رسمی وجود دارد: هندی و انگلیسی. اما جکومت این کشور ۱۷ زبان دیگر را نیز به رسمیت شناخته است. با این وجود بیش از ۱٫۶۵۰ لهجه متفاوت در سراسر این کشور شناسایی شده است.

۱۵- هوای هند بسیار آلوده است

در تمام شهرهای بزرگ هند مشکل آلودگی هوا وجود دارد و دود خودروها باعث مه گرفتگی و مشکل در تنفس برای شهروندان و توریست ها می شود. یک روز زندگی در شهر بمبئی مساوی با کشیدن ۱۰۰ نخ سیگار در روز است.

۱۴- تمامی ادیان بزرگ را می توان در هند یافت

اگر چه ۸۰ درصد از جمعیت هند دین هندو دارند اما همه ادیان بزرگ جهان را می توان در این کشور یافت. در این کشور می توان پیروانی از دین مسیحی، بهودی، بودایی، سیخیسم، جین گرایی، اسلام و دیگر ادیان را یافت.

۱۳- بزرگ ترین خانواده جهان در هند زندگی می کند

بزرگ ترین خانواده جهان در کشور هند زندگی می کند که از یک مرد با ۳۹ زن و ۹۴ فرزند تشکیل شده است.

۱۲- روز کودکان

روز کودکان در هند در روز ۱۴ نوامبر که دقیقاً ۹ ماه پس از عید ولنتاین است جشن گرفته می شود.

۱۱- پلیس ها با خاطر سبیلشان حقوق دریافت می کنند

اگر پلیس های هند سبیل داشته باشند حقوق  بیشتری دریافت خواهند کرد. استدلال مسئولان پلیس این کشور این است که مردان دارای سبیل ظاهری معقول تر و مردانه تر دارند و سبیل داشتن نیز جزو فرهنگ این کشور محسوب می شود.

۱۰- ممنوعیت خارج کردن واحد پول کشور

در هند هنگام خروج از کشور اجازه ندارید با خود روپیه که واحد پول این کشور است ببرید.

۹- گاوها شناسنامه دارند

در بنگال غربی که یکی از ایالت های هند است، هر گاو شناسنامه عکس دار مخصوص خود دارد.

۸- کشور ادویه

بیش از ۷۰ درصد ادویه ای که در بازارهای جهانی داد و ستد می شود در هند تولید می گردد.

۷- جمعیت هند

در حال حاضر جمعیت هند به مرز یک میلیارد و نیم نزدیک می شود که از هر منطقه دیگری در نیمکره غربی بیشتز است. بر اساس آمار رسمی سازمان ملل این کشور به زودی کشور چین را در این زمینه جای گذاشته و پرجمعیت ترین کشور جهان لقب خواهد گرفت.

۶- طلاق در هند

در هند تنها یک مورد از هر ۱۰۰ مورد ازدواج به طلاق می انجامد که یکی از پایین ترین سرانه های طلاق در جهان به شمار می آید.

۵- کماندوهای عشق

در هند یک گروه داوطلب به نام کماندوهای عشق وجود دارد که زوج هایی که به دلیل متفاوت بودن از لحاظ جایگاه و رتبه اجتماعی با هم زندگی کرده اند را در برابر اذیت و آزار دیگران و خانواده هایشان محافظت می کنند.

۴- استفاده از نوشابه به جای آفت کش

کشاورزان هندی از نوشابه های پپسی و کوکاکولا به جای آفت گش های گران قیمت استفاده می کنند.

۳- زنان ثروتمند

زنان هندی بیش از ۱۱ درصد طلای جهان را در اختیار دارند که از جمع ارزش سرمایه موجود در ایالات متحده، سوییس، آلمان و صندوق بین المللی پول بیشتر است.

۲- مبارزه با زندگی نوین

جزیره سنتینل در هند قرار دارد؛ سرزمینی که زندگی مدرن تاکنون هیچ تاثیری بر روی آن نداشته است.

۱- کشور شطرنج

بازی شطرنج در کشور هند توسعه یافته است. اسم محلی این بازی «چاتورانگا» است که به معنای ۴ بخش یک ارتش است (فیل ها،ارابه ها، پیاده نظام و سواره نظام).

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.

دیدگاه ها  ۱

  1. عرفان ... | ۰۶ دی ۹۶ ، ۱۶:۵۷ | لینک
    دنیای کامپیوتر:
    (مطلب مفیدی بود چرا که باعث شد چیزهای جدیدی را درباره این کشور یاد بگیرم)
    • | ۶ دی ۹۶، ۲۱:۰۰
      ممنون از نظرتون