// ۳۰ خرداد ۹۸ ، ۰۲:۰۰

فر کردن مو با روش های ساده خانگی، مو‌ها را خیس کنید و به چند بخش تقسیم کنید سپس به هر قسمت اسپری نمک بزنید، کمی سشوار روی م و‌ها بگیرید و آن‌ها را پیچ دهید بعد با گیره محکم شان کنید. روی مو‌های پیچیده سشوار بگیرید و بعد از باز کردن سنجاق‌ها دوباره به آن‌ها اسپری نمک بزنید.

بابیلیس؛ انتخاب رایج,فر کردن مو با اتو,فر کردن مو با بیگودی‌های الکتریکی,فر کردن مو با لیمو,فر‌های ریز و درشت مدت‌دار

فر کردن مو با لیمو

نصف لیمو را بردارید، روی تکه‌ هایی که تقسیم کرده اید بمالید. مطمئن شوید که لیمو را آنقدر می‌زنید که مو‌ های تان خیس شود. مو‌ها را برس کنید تا لیمو به خوبی روی سطح مو‌های تان پخش شود. سپس بیگودی‌ های فومی را دورش بپیچانید.

این روند را آنقدر تکرار کنید تا کل مو‌های تان با بیگودی فومی پیچیده شود. اگر ترجیح می‌دهید که از آب لیموی مخلوط با آب استفاده کنید، به جای کشیدن نصف لیمو روی مو، مخلوط آب و آب لیمو را روی مو‌های تان اسپری کنید.

بابیلیس؛ انتخاب رایج,فر کردن مو با اتو,فر کردن مو با بیگودی‌های الکتریکی,فر کردن مو با لیمو,فر‌های ریز و درشت مدت‌دار

فر کردن مو با بیگودی‌های الکتریکی

بیگودی‌ های الکتریکی شناخته‌ شده‌ترین وسیله فر هستند. برای این کار باید ابتدا مو‌ها را خشک کرده و سپس از بیگودی‌های الکتریکی استفاده کنید. این بیگودی‌ها لوله‌ های پلاستیکی محکم در اندازه‌های مختلف هستند. برخی از این بیگودی‌های الکتریکی با بخار آب کار می‌کنند؛ به این صورت که آب درون محفظه پلاستیکی بخار می‌شود. این بخار کمی رطوبت به مواضافه می‌کند که به حالت دادن مو کمک خواهد کرد. برای اینکه موهای‌تان موقع پیچیدن گره نخورد، از بیگودی‌های بدون دندانه استفاده کنید.

فر کردن مو با اتو

برای فر کردن مو حتما نباید یکی از دستگاه‌های شناخته شده مثل بابیلیس یا بیگودی برقی داشته باشید؛ شما می‌توانید با اتوی مو هم موهای‌تان را فر کنید و حالت دهید. برای این کار هر چه قسمت‌ بندی مو‌ها کوچک‌تر باشد، کار ساده‌تر خواهد بود. موهای‌تان را دور اتو بپیچید؛ طوری که نوک مو‌ها در دستانتان قرار بگیرد. اگر مراقب نباشید مو‌ها حالت بدی پیدا می‌کند. ما همیشه فر کردن مو با اتو را با فر دادن ربان مثال می‌زنیم. طوری که اتوی مو را ۴۵ درجه بچرخانید و به سمت پایین بکشید.

بابیلیس؛ انتخاب رایج,فر کردن مو با اتو,فر کردن مو با بیگودی‌های الکتریکی,فر کردن مو با لیمو,فر‌های ریز و درشت مدت‌دار

هرچه آن را به سمت پایین‌ تر می‌برید، مچ خود را همچنان در آن حالت نگه دارید به طوری‌ که وقتی به انتهای مو می‌رسید، اتو حالت برعکس می‌شود. بعد از اتمام کار با انگشتان‌تان فر‌ها را کمی از هم باز کرده و در صورت نیاز، سرم ضدوزمو بزنید. یادتان باشد شما نمی‌توانید با این روش مو را کاملا فر کنید، بلکه تنها فری ملایم ایجاد خواهید کرد. این تکنیک برای مو‌های لایه‌لایه که می‌خواهید انتهای مو به سمت بیرون برگردد یا فر ملایمی به سمت داخل داشته باشد، بسیار مناسب است.

بابیلیس؛ انتخاب رایج,فر کردن مو با اتو,فر کردن مو با بیگودی‌های الکتریکی,فر کردن مو با لیمو,فر‌های ریز و درشت مدت‌دار

فر‌های ریز و درشت مدت‌ دار

اگر دوست دارید موهای‌تان به مدت طولانی فر باشد، ابتدا آن‌ ها را با نرم‌کننده و ماسک تقویت کننده آماده فر کنید. سپس فرق سر را به قسمت‌ های مختلف تقسیم کرده و بعد از آغشته کردن بیگودی‌ های الکتریکی به مواد فر، آن‌ها را در اندازه‌های دلخواه مرحله به مرحله بپیچید. بعد از پیچیده شدن موها، محلول فر باید به‌طور تقریبی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی مو باقی بماند.

این مدت زمان با در نظر گرفتن قدرت و نوع محلول فر، جنس و شرایط مو‌های شما، درجه حرارت و تعداد بیگودی‌های فر که روی سر قرار داده شده، متغیر است. در مرحله آخر بعد از اطمینان از خشک شدن، نفوذ و حالت گرفتن مو‌ها هر بیگودی را با دقت به محلول خنثی‌کننده آغشته کنید. بعد از چند دقیقه مو‌ها را با آب ولرم آبکشی و بیگودی‌ها را خارج کنید. بعد از این کار مو‌های شما تا مدتی حالت مجعد و فرخورده به خود می‌گیرند که مراقبت‌های شما می‌تواند آن‌ها را به مرور زمان زیباتر و خوش‌حالت‌تر کند. این روش به دقت و مهارت احتیاج دارد و توصیه می‌کنیم این کار را در خانه انجام ندهید.

بابیلیس؛ انتخاب رایج

این روزها، بابیلیس یکی از متداول‌ترین وسایل برای فر کردن مو هاست. این وسیله را می‌توانید از اغلب فروشگاه‌های لوازم آرایشی بخرید. برای این کار پیچیدن مو را از قسمت عقب سر شروع کنید. باید نخست مو‌ها را مستقیم نگه داشته و بعد طوری دور بابیلیس بپیچید که تا بالای بدنه ادامه داشته باشد.

فقط حواس‌ تان باشد در حین پیچیدن از بالای سر شروع نکنید، چون موی شما کوتاه به نظر می‌رسد؛ در مرحله بعد دو طرف سر را بپیچید و درنهایت جلوی سر را. همیشه بهتر است پیچیدن به زیر باشد.

تابناک باتو

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.