// ۲۴ دی ۹۶ ، ۱۹:۵۹

شاید از آن دسته افرادی باشید که رفتن به موزه کسل کننده ترین کاری است که در عمرتان انجام داده اید.  اما موزه‌های عجیب زیادی در نقاط مختلف دنیا وجود دارند که دیدگاه تان را به موزه ها کاملا تغییر می دهند.
موزه بحث برانگیز پلاستیناریوم زاییده افکار کالبدشناس آلمانی گونتر فون هاگنز است که به مدت ۳۹ سال به مطالعه شیمی، پزشکی و کالبدشناسی پرداخته است. در این موزه اجساد پلاستیکی انسان ها و حیوانات نگهداری می شود به طوری که بازدیدکنندگان می توانند عضلات، تاندون ها و دیگر اعضای داخلی اجساد را ببینند. این موزه نمایشگاه های زیادی در سرتاسر دنیا برگزار می کند تا مردم اطلاعات بیشتری درباره بدن انسان ها کسب کنند.
موزه پلاستیناریوم، گوبن، آلمان
اعجاب انگیزترین موزه‌های جهان
موزه رامن فوری موموفوکو آندو، اوزاکا، ژاپن
اعجاب انگیزترین موزه‌های جهان
موموفوکو اندو اولین نودل های فوری به نام "رامن مرغ” را اختراع کرد و در زمان کوتاهی به شهرت بالایی رسید. موموفوکو در این موزه هم اختراعش را جشن می گیرد و هم با نشان دادن برندها فرهنگ غذای ژاپنی ها را به نمایش می گذارد.
موزه جاسوسی بین المللی، واشنگتن دی سی
اعجاب انگیزترین موزه‌های جهان
همه ما تجهیزات جاسوسی را در فیلم های سینمایی و تلویزیونی دیده ایم. در موزه جاسوسی واشنگتن می توان این تجهیزات مثل ماشین های رمزنگاری شده، دوربین ها، سلاح ها و… را از نزدیک نظاره کرد.
موزه مومیایی ها، گواناخواتو، مکزیک
اعجاب انگیزترین موزه‌های جهان
گواناخواتو شهری معدنی در مکزیک است که در قرن نوزدهم میلادی اجساد صدها تن را در کلیسای "سانتا پائولا پانتون” دفن کردند. در صورتی که خانواده ها توانایی پرداخت مالیات خاکسپاری را نداشتند اجساد را از داخل قبرها بیرون می کشیدند. پس از بیرون کشیدن اجساد متوجه شدند که به دلیل شرایط محیطی اجساد مومیایی شده اند. این اجساد هم اکنون در موزه مومیایی های مکزیک به نمایش گذاشته شده اند.
موزه بین المللی توالت سولابه، دهلی نو
اعجاب انگیزترین موزه‌های جهان
این موزه با به نمایش گذاشتن سیر تکاملی توالت ها تاریخچه بهداشت و سلامت از ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح را نشان می دهد. از توالت های طلایی امپراتوری روم گرفته تا دوران قرون وسطی.
موزه شکنجه، آمستردام، هلند
اعجاب انگیزترین موزه‌های جهان
این موزه در پایتخت هلند بدترین شکنجه هایی که انسان ها در گذشته استفاده می کرده اند از صندلی های شکنجه بازجویی گرفته تا تیغ های اعدام را به نمایش می گذارد. در این موزه شکنجه های مدرنی که هم اکنون در حدود ۱۰۰ کشور دنیا به کار برده می شود نیز نمایش داده می شود و بازدیدکنندگان با تماشای آن ها متعهد می شوند که از کنواسیون ملل متحد بر علیه شکنجه حمایت کنند.
موزه ونت هاون، فورت میچل، کنتاکی، ایالات متحده
اعجاب انگیزترین موزه‌های جهان
در این موزه بیش از ۸۰۰ عروسک، عکس، نمایشنامه، و کتاب تاریخی به نمایش گذاشته شده است. در این موزه یک اجلاس سالانه در رابطه با عروسک های سخنگو برگزار می شود که علاقمندان از نقاط مختلف دنیا در آن شرکت می کنند.
تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.