// ۰۲ شهریور ۹۶ ، ۱۶:۵۵

شاید شما هم به زندگی و موفقیت های برخی از چهره های مشهور دنیای امروز غبطه بخورید اما بدون شک هیچ گاه در مورد نحوه ی به پایان رسیدن زندگی آن ها دچار چنین حسی نخواهید شد.
داستان هایی که در ادامه ی این مطلب به آن ها اشاره خواهیم کرد ممکن است قلب شما را به درد بیاورند چون بسیاری از سلبریتی های این لیست به شکلی بسیار فجیع و دردناک به زندگی خود پایان داده اند.
برخی از آن ها مانند شارون تات، بازیگر و مدل معروف، در حالی که روزهای پایانی دوران حاملگی خود را سپری می کرد به طرز فجیعی و  به دستور رییس دیوانه یک فرقه ی عجیب و غریب به نام چالز مانسون به قتل رسید یا بازیگر با استعداد و خوش آتیه ای مانند فیل هارتمن که توسط همسرش تحت تاثیر مصرف مواد مخدر به قتل رسید و این موضوع به طور کلی دنیای انیمیشن «خانواده سیمپسون» (The Simpsons) را تغییر داد.
برخی دیگر نیز مرگ هایشان بسیار  ناراحت کننده است زیرا اتفاقاتی غیرقابل پیش بینی به زندگی آن ها پایان داده اند. در ادامه از شما دعوت می کنیم که با داستان دردناک مرگ برخی از این افراد سرشناس آشنا شوید.
14- فیل هارتمن توسط همسرش به قتل رسید
بدون شک اگر فصل های ابتدایی سریال کارتونی «خانواده سیمپسون» (The Simpsons) را دیده باشید متوجه هنرنمایی فیل هارتمن شده و او را تحسین خواهید کرد. او در این کارتون پرطرفدار صدای شخصیت های به یاد ماندنی مانند تروی مک کلور و لیونل هاتز را بر عهده داشت. خارج از دنیای انیمیشن، هارتمن همچنین در برنامه ی «زنده یکشنبه شب» (Saturday Night Live) برای چند سال و همچنین سریال «رادیو خبری» (NewsRadio) حضور داشت.
 سلبریتی‌هایی که مرگ‌های وحشتناکی داشتند

با این وجود هارتمن در سال 1998 بعد از یک درگیری خانوادگی با همسرش برین اومدال به قتل رسید. بر اساس شایعات علت قتل وی این بوده که هارتمن به همسر خود گفته بود که در صورتی که بار دیگر دست به مصرف مواد مخدر بزند او را ترک خواهد کرد. در حالی که هارتمن خواب بود، برین بعد از مصرف کوکائین از خود بیخود شده و دو بار به سر او شلیک کرد. همسر هارتمن همان شب بعد از اعتراف به قتل شوهرش در صحبت با دو تن از دوستانش خودکشی کرد. آن ها دو بچه داشتند.
13- رابین ویلیامز بعد از مدتی بیماری مغزی خودکشی کرد

رابین ویلیامز در طول دوران فعالیت خود میلیون ها نفر را با فیلم های خود خندانده و فیلم های کمدی بسیاری را ساخته بود. زندگی الهام بخش او در سال 2014 با خودکشی به پایان رسید. خبر مرگ او بسیار شوکه کننده بود اما شوکه کننده تر این بود که فاش شد ویلیامز مدت زیادی را با بیماری مغزی عصبی موسوم به «زوال عقل لوی» (Lewy body dementia) دست و پنجه نرم می کرده است.
  
سلبریتی‌هایی که مرگ‌های وحشتناکی داشتند
سوزان ویلیامز همسر رابین ویلیامز بعد از مرگ همسرش چنین گفت:" افسردگی یکی از 50 عارضه و نشانه این بیماری بود و شاید کوچکترین آن ها". همچنین وی تصریح کرد که شرایط رابین به شدت در حال بدتر شدن بود و این شرایط را به شکستن یک سد تشبیه می کند که دیگر توان مقاومت را از او گرفته بود. به گفته ی همسرش، رابین ویلیامز در بهترین حالت تنها 3 سال دیگر زنده می ماند.
12- رایان دان تحت تاثیر مشروبات الکلی در یک تصادف رانندگی کشته شد

رایان دان شهرت خود را با انجام دادن کارهای خطرناک و مشمئز کننده در گروهی به نام «CKY Crew» و در فیلم هایی با عنوان «کله خرها» (Jackass ) بدست آورد. در واقع وی کار تهوع آوری نمانده بود که انجام نداده باشد. اما مشخص شد که هیچ کدام از کارهای او به اندازه رانندگی در حالت مستی خطرناک نبوده است.
 سلبریتی‌هایی که مرگ‌های وحشتناکی داشتند

رایان دان هنگام مرگ بیش از دو برابر مقدار مجاز سرعت داشت که کنترل خودرو را از دست داده و با یک درخت برخورد کرد. در نتیجه خودرو او آتش گرفت و دان زنده در آتش سوخت. بر اساس برخی گزارش ها سرعت وی در هنگام حادثه حدود 132 مایل در ساعت (بیش از 210 کیلومتر در ساعت) بوده است. زاخاری هارتول، دوست او و دستیار تولید فیلم «کله خرها شماره 2» (Jackass Number Two) نیز در این حادثه کشته شد.
11- شارون تات در حالی که 8.5 ماهه حامله بود به دستور چارلز مانسون به قتل رسید

شارون تات بازیگر و مدل بسیار سرشناس و موفقی بود و مدتی از ازدواج او با کارگردان نامدار سینما، رومن پولانسکی می گذشت. وی همراه با تعدادی از دوستانش توسط خانواده ی مانسون سلاخی شدند. چیزی که بیش از همه این کشتار را خوفناک می کرد این بود که در آن زمان تات هشت ماه و نیم باردار بود.
 سلبریتی‌هایی که مرگ‌های وحشتناکی داشتند

وی با وارد کردن 16 ضربه چاقو به قتل رسیده و با خونش روی دیوار واژه ی «PIG»به معنای «خوک» نوشته شده بود.در حالی که چارلز مانسون خود در هنگام ارتکاب جنایت حضور نداشت اما دستور کشتار را شخصاً به افراد خود یعنی تکس واتسون، سوزان اتکینز، لیندا کاسابیان و پاتریشیا کرنوینکل داده بود. به نظر می رسد که هدف مانسون شخص دیگری بود که قبلاً به او توهین کرده و خانه ی فعلی را به شارون تات و رومن پولانسکی اجاره داده بود.
10- هیث لجر به خاطر زیاده روی در مصرف داروهای تجویز شده جان خود را از دست داد

یکی از بهترین شخصیت های منفی فیلم ها در تاریخ با بازی هیث لجر در نقش جوکر در فیلم «شوالیه تاریکی» (The Dark Knight) به نمایش گذاشته شد. در حالی که هیث لجر برای این نقش خود برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد شد اما نتوانست جایزه را دریافت کند زیرا در زمانی که فیلم در مراحل آخر تولید قرار داشت، در اثر سوء مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک جان خود را از دست داد.
 سلبریتی‌هایی که مرگ‌های وحشتناکی داشتند
کریستوفر نولان درباره مرگ هیث لجر گفته است:" این که بعد از مرگ او باید به گذشته بر می گشتم و هر روز به او نگاه می کردم [در طول دوران تدوین فیلم] از لحاظ عاطفی شدیداً مرا به ریخته بود". بسیاری خود لجر را به خاطر شرایط سختی که به منظور آماده شدن برای این نقش به خود تحمیل کرده بود را سرزنش می کردند. او برای آمادگی بهتر برای ایفای نقش جوکر بیش از 43 روز خود را در درون اتاقی در یک هتل حبس کرده بود و با تصور خود به جای جوکر تفکرات او را یادداشت می کرد.
9- چستر بنینگتون تا حدودی به خاطر خودکشی دوستش خود را کشت
موسیقی دانان بسیاری خیلی زودتر از موقع از این دنیا رفته اند. اما بسیاری از جوانان دهه ی 90 و 2000 هیچ موسیقی دانی به اندازه ی خواننده ی اصلی گروه لینکین پارک، چستر بنینگتون دوست داشتنی و خاطره انگیز نبود. اما در کمال ناباوری 20 ژوئیه 2017 در کالیفرنیا خودکشی کرد.
  
سلبریتی‌هایی که مرگ‌های وحشتناکی داشتند
همه می دانستند که این اواخر بنینگتون با مشکلات بسیاری روبرو شده بود از جمله غم از دست دادن دوست بسیار نزدیکش کریس کورنل که دو ماه قبل از بنینگتون خودکشی کرده بود. بنینگتون در روز تولد کورنل خودکشی کرد. وی در هنگام مرگ 6 بچه داشت.
8- جیمی هندریکس با استفراغ خودش خفه شد
شاید بتان ادعا کرد که جیمی هندریکس بهترین گیتاریست تمام دوران بود. پس می توانید تصور کنید که اگر در سن 27 سالگی نمی مرد چه میراثی از او به جای می ماند.در شب مرگش، هندریکس 9 قرص خواب آور خورده و قبل از خواب نیز مقداری مشروبات الکلی نوشیده بود.
 سلبریتی‌هایی که مرگ‌های وحشتناکی داشتند
به همین دلیل وی به علت استفراغ در خواب خفه شد. یکی از مسئولان آمبولانسی که جنازه ی وی را به بیمارستان منتقل کرد در این باره گفته است:"وحشتناک بود. بدن او از استفراغ پوشیده شده بود. روی بالش نیز مقدار زیادی استفراغ پاشیده شده بود، سیاه و قهوه ای بود. مسیر تنفسی او از بالا تا به پایین مسدود شده بود. کمی ضربان در دستش حس می شود و نور ضعیفی را در چشمانش می دیدیم اما به عملیات برگشت هیچ پاسخی نداد".
7- پل واکر در یک تصادف رانندگی وحشتناک کشته شد
پل واکر در چندین فیلم ماندگار ایفای نقش کرده بود و بزرگ ترین آن ها بدون شک مجموعه فیلم های «سریع و خشن» (Fast and the Furious) بود که همین موضوع مرگ وی در یک حادثه ی رانندگی وحشتناک را غم انگیزتر می کرد.
 سلبریتی‌هایی که مرگ‌های وحشتناکی داشتند
در هنگام حادثه راجر روداس، دوست واکر پشت فرمان پورشه کاررا جی تی متعلق به واکر نشسته بود و واکر نیز در صندلی کناری حضور داشت. ماشین آن ها به علت سرعت بالا کنترل خود را از دست داده و با یک تیر برق بتونی و دو درخت کناری آن برخورد می کند. کالبدشکافی نشان داد که اگر چه روداس در همان لحظه ی برخورد جان سپرده اما مرگ واکر در اثر سوختگی شدید پس از آتش گرفتن خودرو رخ داده است.
6- مایکل جکسون به علت دخالت پزشکی نامناسب جان سپرد

هیچ شکی وجود ندارد که مایکل جکسون در طول دوران زندگی اش عکس العمل های مناسبی از جانب رسانه ها دریافت نکرد اما خبر مرگ او شوکی فلج کننده را در سراسر دنیا پراکنده کرد. جکسون 50 ساله به علت خوردن قرص لورازپام و میدازولام قبل از خواب که دو قرص ضد اضطراب بسیار قوی هستند در خواب جان داد. پزشکی که این داروها را برای او تجویز کرده و بعد از مرگ جسد او را پیدا کرده بود بعد از این ماجرا به جرم دخالت در قتل غیر عمد به دو سال زندان محکوم شد.
 سلبریتی‌هایی که مرگ‌های وحشتناکی داشتند
جالب این که سهل انگاری این پزشک شامل اتفاقات بعد از پیدا کردن جنازه ی بی جان مایکل جکسون نیز می شد. این پزشک برای بازیابی ضربان قلب جکسون به خوبی از دست هایش استفاده نکرده و سعی کرده بود روی تخت عملیات CPR  را انجام دهد در صورتی که این کار باید روی یک مکان سفت مانند کف زمین انجام شود نه روی تخت نرم.
5- آنتون یلچین به دلیل برخورد با خودرو خودش جانش را از دست داد

آنتون یلچین یکی از بازیگران خوش آتیه ی سینما بود و بازی او در فرانچایز «پیشتازان فضا» (Star Trek) در نقش پاول چخوف به یاد ماندنی شد. زندگی یلچین در سن 27 سالگی با مرگی دردناک و غیرمنتظره به پایان رسید.
 سلبریتی‌هایی که مرگ‌های وحشتناکی داشتند
در روز حادثه، یلچین در محل زندگی اش از جیپ گراند چروکی خود پیاده شد اما به دلیل شیب تند محل پارک کردن بدون این که یلچین متوجه باشد خودرو او به سمت عقب به راه افتاد و پس از زیر گرفتن یلچین او را بین خود و ستون بتونی کنار جاده و همچنین تور امنیتی کنار آن قرار داد. علت مرگ خفگی تاخیری تشخیص داده شد. به همین دلیل مشخص بود که وی قبل از مرگ مدتی را با مرگ دست و پنجه نرم کرده است.
4- اوون هارت با پرش از ارتفاع جان خود را از دست داد
خانواده های کشتی گیر بسیار جذابی در دنیای کشتی کج وجود دارند اما شاید دوست داشتنی ترین و با استعدادترین آن ها خانواده ی هارت باشند. اما میراث این خانواده همواره تحت تاثیر مرگ دلخراش اوون هارت قرار خواهد داشت. هارت 34 ساله بود که نقص تجهیزات در طنابی که داشت وی را در میدان مبارزه پایین می آورد باعث شد که هارت نگون بخت از ارتفاع حدودد 24 متری به پایین پرت شود.
 سلبریتی‌هایی که مرگ‌های وحشتناکی داشتند
این اتفاق در یکی از برنامه های زنده ی WWF رخ داد و جالب این که بعد از حادثه نیز وینس مک ماهون راضی نشد برنامه را متوقف کند. بر اساس گزارش ها تماشاگران تا پس از اتمام برنامه از سرنوشت اوون هارت اطلاع پیدا نکردند.
3- جان لنون توسط یکی از طرفدارانش به قتل رسید
هیچ گروه موسیقی اندازه گروه بیتلز بر روی دنیا تاثیرگذار نبوده است. بدون شک این گروه بعد از مرگ نابهنگام جان لنون 40 ساله دیگر نتوانست موفقیت های دوران حضور لنون را تکرار کند. لنون در 8 دسامبر سال 1980 توسط مارک دیوید چاپمن با شلیک گلوله به قتل رسید.
 سلبریتی‌هایی که مرگ‌های وحشتناکی داشتند
جالب این که چاپمن شب قبل با لنون دیدار کرده و از او امضا گرفته بود. چاپمن اوایل اکتبر سال 1980 قصد جان لنون را کرده بود که در آخرین دقایق موفق به این کار نشد. او به جرم قتل لنون به 20 سال زندان محکوم شده و درخواست بخشش و بررسی مجدد پرونده ی او برای 9 بار رد شد. به نظر می رسد که چاپمن به این زودی ها از زندان آزاد نخواهد شد.
2- برندون لی در یک شلیک در صحنه ی فیلم برداری کشته شد
بازیگری ریسک های فراوانی دارد اما به سختی می توان تصور کرد که کسی با خود فکر کند فیلمی که در آن حضور دارد ممکن است جانش را بگیرد. اما این اتفاق ناگوار همان چیزی بود که در سر صحنه ی فیلم برداری فیلم «کلاغ» (The Crow) برای برندون لی فرزند بروس لی فقید که خود او نیز در اثر پارگی رگ های مغزش در سن 32 سالگی درگذشته بود رخ داد.
 سلبریتی‌هایی که مرگ‌های وحشتناکی داشتند
برندون بعد از اصابت گلوله ی واقعی جا مانده در لوله یک اسلحه با خشاب مشقی به سینه اش کشته شد. وی در آن زمان تنها 28 سال سن داشت. فیلم با بازنویسی داستان از نو و با استفاده از بدل و دیگر جلوه های ویژه ساخته شد.
1-استیو اروین هنگام تلاش برای تهیه ی ویدیویی برای برنامه ی دخترش کشته شد
استیو اروین واقعاً حیوانات را دوست داشت و در طول برنامه های پرطرفدار تلویزیونی خود موسوم به «شکارچی کروکودیل» (The Crocodile Hunter) علاقه و دلبستگی خود به دنیای وحش و طبیعت را نشان داده بود. اما علاقه ی او به حیوانات باعث شد که در نهایت در اثر نیش یک سفره ماهی سمی جان خود را از دست بدهد.
 سلبریتی‌هایی که مرگ‌های وحشتناکی داشتند
وی در آن زمان در حال فیلم برداری صحنه های یک مستند تلویزیونی به نام «کشنده ترین های اقیانوس» (Ocean’s Deadliest) بود. پس از توقف فیلم برداری به دلیل مشکلات فنی وی تصمیم گرفت که ویدیویی کوتاه را برای برنامه ی تلویزیونی دخترش با ناام «بیندی دختر جنگلی» (Bindi the Jungle Girl) تهیه کند اما ناگهان توسط یک سفره ماهی زهرآگین در ناحیه سینه گزیده شد. او در هنگام مرگ تنها 44 سال سن داشت.
تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.
بت اسپات