// ۲۰ آبان ۹۸ ، ۱۷:۱۱

 

به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از نیمروز : موزش احترام به محیط زیست به فرزندان چگونه است؟ چگونه به فرزندانمان یاد بدهیم که به طبیعت احترام بگذارند؟ ادامه این مطلب را بخوانید.

بله! ما درک‌تان می‌کنیم. بعضی روزها احساس می‌کنید که مام طبیعت هستید و بار دنیا روی شانه‌های‌تان است. به همین دلیل هم این نوشتار را برای‌تان آماده کردیم تا بتوانید تبدیل به پدر و مادری سبزتر تبدیل شوید! از ترفندهای خانه‌داری گرفته تا شیوه‌های پس‌انداز پول و بایدها و نبایدهای مدرسه! کلی نکته در این نوشتار وجود دارد که با به کار گرفتن‌شان به خانواده‌ای سبزتر تبدیل خواهید شد.

۱. مقدار مصرف گوشت قرمز را کاهش بدهید. این موضوع نه تنها برای سلامت شما بلکه برای محیط زیست فایده دارد. بنا به گفته فائو، دامداری مسئول تولید ۱۸ درصد از گازهای گلخانه‌ای جهان است. بهتر است یه جای گوشت قرمز، مرغ یا بوقلمون استفاده کنید.

همچنینین بخوانید:

موهای اندام تناسلی | نحوه از بین بردن موهای زائد

بیل گیتس: با پیروی از یک قانون ساده به موفقیت رسیدم

عدم استفاده از کیسه پلاستیکی

۲. از کیسه‌های پلاستیکی استفاده نکنید. سالانه حدود ۹ میلیون تن از ضایعات پلاستیکی وارد اقیانوس‌ها می‌شوند. بهتر است شما سهم خودتان را در کاهش این رقم ادا کنید و از کیسه‌های دائمی استفاده کنید.

۳. سفر سبزتری را برنامه‌ریزی کنید. با هواپیماهایی سفر کنید که حامی محیط زیست هستند و در هتل‌هایی اتاق بگیرید که به محیط زیست اهمیت می‌دهند.

آموزش احترام به محیط زیست به فرزندان

۴. از مدهای زودگذر حمایت نکنید. بچه‌ها زود به زود بزرگ می‌شوند. استفاده از لباس‌های دست دومی که در شرایط خوبی هستند هم برای محیط زیست خوب است و هم برای جیب‌تان. 

۵. لباس‌ها را با آب سرد بشویید. به این ترتیب ماشین لباسشویی‌تان انرژی کم‌تری را مصرف خواهد کرد زیرا دیگر نباید آب را گرم کند. مبلغ روی قبض برق‌تان هم کوچک‌تر می‌شود.

شوینده های گیاهی

۶. در صورت امکان از شوینده‌های گیاهی استفاده کنید. این شوینده‌ها عاری از عطر مصنوعی و سولفات هستند و در نتیجه هم برای پوست کودکان و هم برای طبیعت بدون ضرر هستند.

۷. به نرم‌کننده‌های شیمیایی پارچه نه بگویید. به جای آنها از توپ‌های پشمی نرم‌کننده لباس و پارچه استفاده کنید.

۸. برای ناهار فرزندتان قاشق و چنگال فلزی و دستمال پارچه‌ای بگذارید.

۹. دمای یخچال را بین ۳۵ تا ۳۸ درجه بگذارید. هر درجه‌ای پایین‌تر از این اتلاف انرژی است.

۱۰. با فرزندان‌تان در مورد حفاظت از محیط زیست صحبت کنید. توضیح بدهید که چرا باید عمل بازیافت را انجام بدهید. در خانه گل و گیاه داشته باشید و کاشت درخت را تشویف کنید.

۱۱. تا جایی که امکان دارد مواد غذایی ارگانیک بخرید.

۱۲. هنگامی که در رستوران غذا می‌خورید از ظروف شیشه‌ای به جای پلاستیک و کاغذ استفاده کنید و اهمیت آن را به کودک‌تان توضیح بدهید.

از دستمال کاغذی کم تر استفاده کنید

۱۳. برای خانواده‌تان میان‌وعده آماده کنید تا مجبور نشوید غذاهای بسته‌بندی شده بخرید.

۱۴. از دستمال توالت کاغذی کم‌تر استفاده کنید. می‌توانید به جای آن‌ها از پارچه‌های اسفنجی استفاده کنید.

۱۵. دوش‌های کوتاه بگیرید و شیر را ببندید. در زمان مسواک زدن شیر را باز نگذارید.

۱۶. از نی برای نوشیدن استفاده نکنید (نکته‌ مثبت: دور لب‌تان هم چروک نخواهد شد!)

‍۱۷. از سلفون‌های پلاستیکی استفاده نکنید.

۱۸. یک سطل برای زباله‌های قابل بازیافت در خانه داشته باشید.

۱۹. در صورتی که برای‌تان مقدور است خودتان به فرزندتان شیر بدهید زیرا تولید شیر خشک تاثیر منفی روی طبیعت دارد.

۲۰. تلویزیون و کامپیوتر را زمانی که خاموش هستند، از برق بکشید. دستگاه‌هایی که استفاده نمی‌شوند اما به برق هستند مقدار زیادی انرژی مصرف می‌کنند.

لطفا نظر خودتون رو راجب این مطلب با ما در میان بگذارید

منبع : نیمروز

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.