// ۲۷ اسفند ۹۶ ، ۰۰:۲۱
مسابقات خیریه چوگان با فیل در تایلند

چوگان با فیل نوعی از ورزش چوگان است که در آن به جای اسب از فیل استفاده می‌شود. این ورزش در کشور‌های نپال، هند، تایلند  طرفداران زیادی دارد. به خاطر سرعت پایین فیل در حرکت دو نفر هر فیل را می‌ راند.
گرچه اولین چوگان فیل‌ ها در هند در اوایل قرن بیستم برگزار شد، اما نوع مدرن آن در نپال ریشه دارد. مسابقات چوگان فیل‌ ها در کشور‌های نپال و تایلند تحت نظارت انجمن جهانی چوگان برگزار می‌شود و شرکت کنندگان باید در این بازی رعایت حال فیل‌ها را بکنند.
 
در آغاز مسابقات، شرکت‌کنندگان کشور‌های مختلف با حمل پرچم کشورشان وارد زمین بازی می‌شوند. و در هر تیم سه بازیکن حضور دارد که در زمینی به طول صد متر و عرض شصت متر به رقابت می‌پردازند و از توپ مخصوص چوگان استفاده می‌کنند.

نشستن فیل‌ها در درون دروازه و یا برداشتن توپ با استفاده از خرطوم خطا محسوب می‌شود که در این صورت تیم مقابل باید با یک ضربه آزاد به بازی ادامه دهد.

به گزارش سایت تفریحی چفچفک ، در تایلند هر ساله ورزشکاران پانزده کشور جهان در مسابقات جام پادشاه در بانکوک شرکت می‌کنند امسال هم شانزدهمین دوره این رقابت‌ها در استان چیانگ رای در شمال بانکوک، برگزار شد و شرکت‌کنندگان کشور‌های مختلف از جمله آمریکا، انگلیس و آلمان حضور در رقابت‌ها حضور یافتند.
 
همچنین عواید حاصل از این رقابت‌ ها صرف کمک‌ های مالی و حمایت از جمعیت فیل‌ها در تایلند می‌شود.
تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.