// ۲۹ مرداد ۹۶ ، ۲۳:۳۲

 شخصیت ورزشی شما چیست؟

برای این که ورزشی پیدا کنید که مناسب شما باشد و از انجام آن لذت ببرید، باید ورزشی را جستجو کنید که با شخصیت شما هماهنگ باشد.


ما در اینجا پنج شخصیت ورزشی را به شما معرفی میکنیم که با استفاده از آنها بتوانید ورزش مناسب شخصیت خویش را تشخیص دهید. سپس تمرینات متناسب با شخصیت خویش را مطالعه کنید. ما حتی توصیه هایی برای به دست آوردن انگیزه به شما ارائه خواهیم داد.

شخصیت شناسی

ورزشی را جستجو کنید که با شخصیت شما هماهنگ باشد


شخصیت ورزشی شماره 1. شما ترجیح میدهید عرق نکنید.
برای اینکه راجع به بدن خویش و تحرک آن احساس خوبی داشته باشید، لازم نیست حتما عرق کنید.


تمرینات مناسب: ورزشی را انتخاب کنید که اساس آن، حرکتهای کششی یا ملایم باشد. ورزش‌هایی مثل یوگا یا تای چی.
برای شروع می‌توانید از فیلمهای آموزشی استفاده کنید. پیاده روی نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. پیاده روی برای قلب و ریه شما مناسب است حتی زمانی که عرق نکنید.


بهترین انگیزه شما برای ورزش: با اهداف کوچک شروع کنید. چرا؟ چون شما می‌توانید به سرعت از پس یک هدف کوچک بر بیایید و این باعث بالا رفتن انگیزه شما خواهد شد. به علاوه این طور احتمالا کمتر عرق می‌کنید!


برای مثال با 10 دقیقه ورزش در روز شروع کنید. سپس آن را به سه دوره 10 دقیقه‌ای افزایش دهید. می‌توانید یک دوره را اول صبح داشته باشید، یکی را میان تکالیف‌تان و بعدی را قبل از خواب انجام دهید.


شخصیت ورزشی شماره2. شما از تمرینات تکراری خسته می‌شوید.
تمرینات تکراری شما را خواب آلوده می‌کند؟ شما میتوانید دو یا چند ورزش را همزمان تمرین نمایید.


تمرینات مناسب: شما می‌توانید دو فعالیت ورزشی را همزمان پیگیری کنید. مثلا می‌توانید یکی را دوشنبه و دیگری را پنجشنبه آموزش ببینید.
اگر می‌خواهید بدوید یا پیاده روی کنید، می‌توانید در طی مسیر به کتاب‌های صوتی گوش دهید. برای اینکه بی‌حوصله و کسل نشوید می توانید هر از گاه مسیر حرکت خود را تغییر دهید.

بهترین انگیزه شما برای ورزش:سعی کنید هربار که می‌خواهید ورزش کنید از تمرینات متفاوتی استفاده کنید تا شادابی بیشتری داشته باشید و کسل نشوید. مثلا 5 دقیقه دوچرخه سواری کنید، 10 بار دراز و نشست بزنید، 5 بار حرکت شنا را انجام بدهید، 10 بار حرکتهای کششی برای لمس انگشت پایتان را انجام دهید. سپس دوباره این دوره را از اول تکرار کنید.


شخصیت ورزشی شماره3: شما حرکات ورزشی شدید را می‌پسندید.
شما دوست دارید خود را تحت فشار قرار د هید و ورزش‌های سخت را انجام دهید. شما دوست دارید ورزشهای رقابتی را انجام دهید و یا بعد از اتمام تمرین در تمام بدنتان احساس کوفتگی لذتبخشی داشته باشید.


تمرینات مناسب: در یک رقابت شرکت کنید، مثلا یک مسابقه پیاده روی 5 کیلومتری. اهداف هفتگی تعیین کنید. از یک برنامه موبایل برای اندازه گیری میزان پیاده روی یا دویدن خود استفاده کنید تا بتوانید پیشرفت خود را پیگیری کنید.
اطمینان حاصل کنید که اهدافتان واقعی است و به تدریج شدت فعالیتها را افزایش دهید. اگر ناگهان بیش از توان خویش فعالیت کنید ممکن است با شکست مواجه شوید و یا دچار آسیب دیدگی شوید. از یکی از دوستانتان، افراد خانواده و یا یک مربی بپرسید که آیا اهداف شما واقع گرایانه است.


بهترین انگیزه شما برای ورزش: برای افزودن انگیزه خود تمرینات خود را شجاعانه‌تر کنید. صخره نوردی یا اسکیت سواری را امتحان کنید. اگر آب را دوست دارید ورزش‌های قایقرانی را امتحان کنید. فراموش نکنید که همواره باید مسائل ایمنی را رعایت کنید و یک متخصص را در کنار خود داشته باشید تا شما را راهنمایی کند. شما حتما باید مطمئن باشید که این ورزش‌ها را در محیطی ایمن انجام می‌دهید. این گونه نگرانی‌ای برای والدین‌تان ایجاد نمی‌شود و مهارتی نیز خواهید آموخت.


شخصیت ورزشی شماره4: شما کاملا احساس ناهماهنگی می‌کنید.
ممکن است شما در درس‌هایتان موفق باشید و موضوعات جدید را به سرعت یاد بگیرید، اما زمانی که نوبت به تحرک میرسد شاید انتظار داشته باشید که قبل از تمرین کردن، یک شبه قهرمان شوید.


تمرینات مناسب: ورزشهایی را امتحان کنید که بیشتر شبیه بازی باشند، ورزشهایی مثل پینگ پنگ، کروکه، بدمینتون، فریزبی و هر چیزی که باعث تحرک شما شود. می‌توانید به کلاسهای آموزشی بروید. یا میتوانید موسیقی بگذارید و با آن حرکات موزون انجام دهید. مهم نیست اگر ناهماهنگ باشید آنچه مهم است تنها اینست که تحرک داشته باشید و خوش بگذرانید.

بهترین انگیزه شما برای ورزش:اگر دسترسی به باشگاه ورزشی دارید، وزنه زدن را امتحان کنید. در روز اول، یک مربی ورزشی و یا کسی که واجد شرایط است می تواند به شما نحوه استفاده از دستگاه های بدنسازی را نشان دهد. معمولا ورزش کردن با این دستگاه ها نیاز چندانی به هماهنگی ندارد.
وزنه زدن و کار با دستگاه های بدنسازی ترکیب بدن شما را بهبود میبخشد، شما را قوی تر میکند و به شما احساس سالم بودن می‌دهد.
شما شاید ترجیح بدهید ورزش برایتان یک فعالیت اجتماعی باشد. اگر این طور است به کلوپ‌های ورزشی بپیوندید. این گونه در کنار دوستانتان از ورزش لذت خواهید برد.

شخصیت ورزشی شماره5: شما زود ناامید می‌شوید.
وقتی که شروع به ورزش می‌کنید نباید انتظار پیشرفتی ناگهانی داشته باشید. اگر خود را با دیگران مقایسه کنید قضیه چالش برانگیزتر می‌شود. به خاطر داشته باشید که افراد با هم تفاوت دارند و هر کدام استعدادهای خاص خود را دارند.


تمرینات مناسب: می‌توانید هر ورزشی را انتخاب کنید، منتها سعی کنید به تدریج و قدم به قدم به اهداف خود نزدیک شوید. هر بار که تمرین میکنید بر کارهایی که انجام می‌دهید تمرکز کنید نه بر کارهایی که نتوانستید انجام بدهید. خود را در حال رسیدن به اهدافتان تصور کنید. اگر هدف شما اینست که دونده خوبی بشوید خود را تصور کنید که به خط پایان مسابقه رسیده اید. اینگونه از "من نمیتوانم" به "من اینکار را انجام خواهم داد" میرسید.


بهترین انگیزه شما برای ورزش: خود را با خودتان مقایسه کنید. ابتدا بر تداوم تمرین خود تمرکز کنید. سعی کنید بیشتر روزها تحرک داشته باشید. کاری انجام دهید تا از پیشرفتتان احساس خوبی به شما دست دهد، برای مثال هر روزی که تمرین ورزشی خود را کامل کردید در تقویم خود جلوی همان روز یک ستاره بکشید. مدت زمانی را که صرف انجام تمرین کردید یادداشت کنید و تمرینات خود را هر ماه با ماه قبل مقایسه نمایید.
به پیشرفتهایی که پس از مدتی ظاهر میشوند توجه کنید مثلا اینکه چه مدت طول میکشد تا خسته شوید و از نفس بیفتید، بعد از انجام تمرین در بدنتان چقدر احساس خوشایندی دارید و چه میزان انرژی که در هنگام انجام حرکات ورزشی صرف می‌کنید.

 

شخصیت شناسی تست

تمرینات متناسب با شخصیت خویش را مطالعه کنید

 

دوستداران ارتباط جمعی: ورزشهای تیمی
اگر برای تیم مدرسه خود انتخاب نشدید نگران نباشید. می‌توانید به کلاس‌ها و باشگاه‌های ورزشی بروید. در آنجا همه می‌توانند در فعالیت‌های ورزشی شرکت کنند. شما می‌توانید در کلاسهای فوتبال، والیبال، بدمینتون، تنیس یا هر کلاسی که علاقه‌مندید شرکت کنید. هیچ وقت برای شروع یادگیری یک ورزش جدید دیر نیست.
با هم تیمی‌های خود صحبت کنید؛ همچنین دوستانتان را دعوت کنید تا به آن کلاس ورزشی بپیوندند و یا آنها را دعوت کنید تا با شما فوتبال یا بسکتبال بازی کنند. به یاد یاد داشته باشید که لازم است روزی 1 ساعت تحرک داشته باشید.

آدم‌های با انرژی: تمرین برای شرکت در مسابقه‌های ورزشی
دویدن یکی از بهترین ورزشهاست؛ هم برای قلب و ریه مفید است و هم استخوانها را قوی می‌کند. همچنین وقتی در یک مسابقه دو، یک دونده دیگر را پشت سر می‌گذارید احساس خوبی پیدا می‌کنید! اما دویدن بیشتر رقابت با خودتان است.
در ابتدا برای تفریح بدوید. 1 یا 2 ماه قبل از مسابقه هر هفته برای خود اهداف کوچکی تعیین کنید. هفته اول یک مایل بدوید، هفته دوم 2 مایل، کم کم می‌توانید دویدن را با پیاده روی ترکیب کنید. به یاد داشته باشید اگرچه نام این ورزش دویدن است، اما می‌توانید گاهی نیز پیاده رویی کنید.

علاقه‌مندان به کارهای نمایشی: اسکیت سواری کردن
با اسکیت سواری عضلات شکم خود را محکم می‌کنید و تعادل خود را افزایش می‌دهید. از یک مربی بخواهید به شما در مورد انتخاب کلاه ایمنی و محافظ کمک کند و به طور کلی مسائل مربوط به ایمنی را به شما آموزش دهد.
اگر هنوز هم نمی‌توانید هنرنمایی کنید از تلاش دست برندارید. می‌توانید در پارک‌های مخصوص در زمینی صاف_دور از محل عبور وسایل نقلیه_ تمرین کنید تا مهارت بیشتری پیدا کنید. اسکیت سواری یک ورزش عالی است و قدرت شما را افزایش می‌دهد.

دوستداران طبیعت: پیاده روی و قایقرانی
اگر راه‌پیمایی در طبیعت، ماهیگیری و یا قایق رانی را دوست دارید، احتمالا از رفتن به طبیعت خوشحال می‌شوید. اما اگر نیاز به ابزارهای مناسب دارید می‌توانید به فروشگاه‌های کالاهای ورزشی دست دوم مراجعه کنید.
برای لذت بردن از راه‌پیمایی، شما فقط نیاز به کفش مناسب دارید برای اطمینان از امنیت خود به همراه یک دوست بروید. برای اینکه بیشتر لذت ببرید آن را یک سفر تفریحی در نظر بگیرید، از خودتان یا شگفتی‌های طبیعت عکس بگیرید. بیرون رفتن می تواند آرامش بخش باشد و خلق و خوی خود را بهبود ببخشد.

روح‌های رها: یوگا
یوگا شما را انعطاف پذیر و آرام می‌کند و می‌تواند شکم شما را سفت کند. می‌توانید در کلاس‌های یوگا شرکت کنید و یا در خانه با DVD تمرین کنید.
انواع کلاس‌های یوگا را به شما معرفی می‌کنیم:
کلاس های هاتا و لینگار کلاسهای ملایمی هستند.
کلاسهای آشتانگا، وینیاسا و یوگای قدرتی، سریعتر هستند.
کلاسهای بیکرام شدیدتر هستند.

دوستداران تنهایی: شنا
وقتی شنا می‌کنید تمام بدنتان ورزش می‌کند. این ورزش زمانی را برای شما مهیا می‌کند تا در سکوت و تنهایی بیندیشید. نیم ساعت پا دوچرخه زدن می‌تواند مثل انجام ایروبیک باشد و در آب شما احساس بی‌وزنی می‌کنید.
اگر هنوز شنا کردن را بلد نیستید می‌توانید به کلاسهای آموزش شنا برای بزرگسالان یا کلاسهای خصوصی شنا بروید.

علاقه‌مندان به هیجان: صخره نوردی
آیا از هیجان و کارهای دشوار لذت می‌برید؟ صخره نوردی به شما یک هدف بلند پروازانه و مقدار زیادی هیجان می‌دهد. این کار برای پرورش ماهیچه‌هایتان مناسب است و به تقویت حفظ تعادل شما کمک می‌کند.
برای امتحان کردن این کار هیجان انگیز که آدرنالین زیادی در بدن شما ترشح می‌کند، ابتدا در سالن‌های ورزشی با دیوارهای صخره نوردی تمرین کنید. در اینجا می‌توانید بهترین تکنیک‌ها، شیوه گذاشتن دست و مهار ایمنی را یاد بگیرید.

دوستداران تفکر و اندیشه: کاراته
شاید مردم فکر کنند ورزش‌های رزمی فقط برای مبارزه هستند. اما تمرکز آنها بیشتر بر آرامش درون، پرورش ماهیچه‌ها و به سرعت واکنش نشان دادن است. می‌خواهید آنها را امتحان کنید؟ خیلی از کلاسهای کاراته به شما اجازه می‌دهند که جلسه اول را رایگان استفاده کنید تا متوجه شوید به آن علاقمندید یا خیر.
ایکیدو و کونگ فو دو نمونه از ورزش‌های دفاع شخصی محبوب هستند. تای چی نیز به یوگا شباهت دارد.
با ورزشهای رزمی ذهنتان نیز به همراه بدنتان آرامش خواهد یافت.

دوستداران مطالعه: هدفون در گوش خود بگذارید.
شاید شما بیشتر دوست دارید یک کتاب را مطالعه کنید تا اینکه به باشگاه بدنسازی بروید. اگر این طور است می‌توانید برای زمان‌هایی که ورزش می‌کنید یک کتاب صوتی تهیه کنید. میتوانید زمانی که در اطراف محله‌تان پیاده روی می‌کنید، یا روی تردمیل راه می‌روید با هدفون به کتابهای صوتی گوش دهید.
اگر در روز فعالیت کنید بهتر میتوانید مطالعه کنید و شب‌ها نیز خواب راحت تری خواهید داشت.

مدیران آینده: گلف
خیلی از افراد وقتی بزرگتر می‌شوند بازی هایی مثل فوتبال و والیبال را کنار می‌گذارند، اما بسیاری همچنان به گلف بازی کردن ادامه می‌دهند. بسیاری از مدیران درحین بازی گلف، مبادلات تجاری خود را با یکدیگر انجام میدهند. شما به عنوان مدیر آینده می‌توانید از هم اینک این ورزش را تمرین کنید!

دوستداران بازی: اتاق بازی
اگر دوستدار بازی های رایانه‌ای و گیم هستید می‌توانید بازی‌هایی را انتخاب کنید که تحرک داشته باشند. می‌توانید از بازی‌‌های رقص یا بوکس استفاده کنید. انجام این بازی‌ها مثل شرکت در کلاسهای ایروبیک است. یا می‌توانید بازی هایی مثل پینگ پنگ یا بدمینتون را انجام دهید. آنها شاید چندان شدید نباشند، اما باعث می‌شوند که تحرک داشته باشید و احساس خوبی پیدا کنید. هنگامی که بدن شما تحرک داشته باشد مواد شیمیایی در مغز شما ترشح خواهند شد که به شما احساس خوشایندی می‌بخشند.

دوستداران تفریح و شادی: زومبا
میخواهید با دوستانتان به جایی تفریحی بروید؟ هر هفته یک بار به جای رفتن به بازار و پاساژها به کلاس زومبا بروید. زومبا تلفیقی از رقص‌های لاتین، هندی و ایروبیک است.
در یک کلاس زومبا نام نویسی کنید. جلسه اول کمی زودتر بروید تا به معلم‌تان بگویید که تازه وارد هستید. اگر هیچ کلاسی در نزدیکی شما وجود ندارد، به دوستان‌تان زنگ بزنید و با استفاده از دی وی دی های آموزشی در خانه با هم تمرین کنید. رقص برای قلب شما مفید است و می‌توانید همراه دوستان‌تان تفریح کنید.

منبع: راسخون

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.