// ۰۱ شهریور ۹۶ ، ۰۶:۲۳

آبشار کایتور، جواهری در دل جنگل‌های گویان

آبشار‌ها همیشه از محبوب‌ترین پدیده‌های طبیعی بوده‌اند و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کنند. حال اگر این آبشار‌ها در فضایی سرسبز و بکر باشند و با قدرت زیاد از صخره‌ها سقوط کنند، لذت دیدن آن برای همه‌ی ما دوچندان خواهد بود. در این مقاله به یکی از این زیباترین آبشار‌های دنیا می‌پردازیم. 

آبشار کایتور در پارک ملی با همین نام قرار دارد. هدف از تاسیس این پارک حفاظت از طبیعت بکر و شگفت انگیز اطراف بوده است. در قلب این منطقه، آبشار کایتور  بعنوان جواهری با ارزش قرار گرفته است. این آبشار حدود 226 متر ارتفاع دارد و شدت جریان آبی که از آن می‌گذرد جز قویترین جریان‌های آبی جهان محسوب می‌شود.

wpid-kaieteur_fall_guyana15.jpg

این آبشار حقیقتا منحصر به فرد و فراموش نشدنی است و علاوه بر آن، برای دیدن این آبشار باید از میان جنگلی قدیمی، بارانی و مه‌آلود عبور کنید که تجربه‌ای شگفت انگیز خواهد بود. کسانی که اهل ماجراجویی هستند، از ایستادن روی لبه‌ی پرتگاه و به پایین دره نگاه کردن هم لذت زیادی می‌برند. در ضمن، برآورد شده که عمر صخره‌های این ناحیه به حدود ٣ میلیون سال قبل بر‌می‌گردد.

گردشگران می‌توانند همه فصل‌های سال به این منطقه سفر کنند. با این حال در فصل‌های بارانی شدت و قدرت آبشار بیشتر خواهد بود. به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورتی‌که قصد بازدید از این آبشار را دارید، یا از ماه می تا اواسط آگوست به این منطقه سفر کنید یا اواسط ماه نوامبر تا ژانویه را برای سفر انتخاب کنید.

wpid-kaieteur_fall_guyana12.jpg

بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که دسترسی به این ناحیه خیلی راحت نیست. برای سفر می‌توانید از طرف دشت جورج‌تاون(پایتخت گوانا) به این منطقه حرکت کنید.

wpid-kaieteur_fall_guyana.jpg

wpid-kaieteur_fall_guyana2.jpg

wpid-kaieteur_fall_guyana3.jpg

wpid-kaieteur_fall_guyana7.jpg

wpid-kaieteur_fall_guyana4.jpg

wpid-kaieteur_fall_guyana6.jpg

wpid-kaieteur_fall_guyana5.jpg

wpid-kaieteur_fall_guyana8.jpg

wpid-kaieteur_fall_guyana10.jpg

wpid-kaieteur_fall_guyana13.jpg

wpid-kaieteur_fall_guyana14.jpg

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.
بت اسپات