// ۲۴ مرداد ۹۶ ، ۲۱:۵۳

کمپانی تاکسی نیوتنُمی (nuTonomy) با ارائه اولین سرویس تاکسی خودران، شروع خوبی در رقابت با «اوبر» داشته است. به‌تازگی، تاکسی‌های رباتی نیوتنمی شروع به جابجایی مسافر در خیابان‌های شهر سنگاپور کرده‌اند.

 به گزارش پدال، در یک مرحله آزمایشی، شهروندان منتخب سنگاپور با یک سواری رایگان از طریق برنامه تاکسی نیوتنمی به استفاده از این خودران‌ها دعوت شده‌اند. در وب‌سایت این کمپانی، افراد می‌توانند درخواست یک سواری رایگان را در این خودروها که در حومه یک منطقه اقتصادی در سنگاپور گردش می‌کنند، ارسال کنند. ناوگان «نیوتنمی» متشکل از مدل‌های رنو زوئی و میتسوبیشی i-MiEV است که به منظور رانندگی خودکار آماده شده‌اند. در طول مسیر، یک کارشناس درون این وسیله نقلیه می‌نشیند تا وضعیت سیستم را تحت‌نظر داشته و در مواقع لزوم، هدایت آن را به‌دست گیرد.

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,تاکسی‌های خودران

این سرویس تاکسی که اولین سرویس از نوع خود در جهان محسوبب می‌شود، در قالب یک مرحله آزمایشی به نیوتنمی کمک می‌کند که تکنولوژی‌های مرتبط با آن را برای استفاده در برنامه‌های بزرگتر در سال‌های آینده، بهبود بخشد. نیوتنمی برای سال ۲۰۱۸ میلادی برنامه دارد که یک سرویس تاکسی خودران کاملاً مستقل در خیابان‌های سنگاپور راه‌اندازی کند.

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,تاکسی‌های خودران

این در حالی است که «اوبر» نیز به دنبال جابجایی مسافر در خودران‌هاست. این کمپانی بزرگ تاکسی به‌زودی اجازه استفاده از خودران‌ها را در «پیتسبورگ» کالیفرنیا خواهد داد. مشتریان اوبر می‌توانند از طریق برنامه مخصوص گوشی‌های هوشمند، این موضوع را درخواست دهند.

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,تاکسی‌های خودران

تست تکنولوژی خودران نیوتنمی، البته تنها به سنگاپور محدود نبوده و این شرکت در میشیگان و بریتانیا نیز نرم‌افزار خود را بر روی مدل‌هایی از جگوار لندروور آزمایش کرده است. با این حال، هنوز اخبار خاصی مبنی بر حضور تاکسی‌های خودران نیوتنمی در خارج از سنگاپور منتشر نشده است.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.