// ۱۴ مرداد ۹۶ ، ۱۶:۳۶

شش منطقه‌ی طبیعی در سه قاره در سال‌های اخیر به آرام‌ترین مکان‌ها برای گردشگران تبدیل شده‌اند. سایت «تریپ ادوایزر» در گزارشی به معرفی شش مقصد گردشگری در شش کشور در سه قاره پرداخته که طی سال‌های اخیر با مطرح کردن خود به‌عنوان آرامترین مکان‌ها برای گردشگران برای سپری کردن تعطیلات، به مقاصد برتر گردشگری کشورهایشان تبدیل شده‌ و مناسب کسانی هستند که در تعطیلات به دنبال آرامش و تسکین اعصاب در محیطی بکر هستند.

منطقه طبیعی «لاپونیا»ـ فنلاند

منطقه‌ی طبیعی «لاپونیا» در کشور فنلاند پوشیده از جنگل‌های کاج، صفحات یخ، دریاچه‌های زیبا، جنگل‌های توندر و مکانی مناسب برای تماشای شفق قطبی و همچنین ماهیگیری، سفر با قایق‌های کایاک در رودخانه‌های مواج و دوچرخه‌سواری کوهستان است.

مکنهای دیدنی دنیا,جاهای دیدنی دنیا

فنلاند در سال‌های اخیر عملکرد خوبی در جذب گردشگر داشته و به مقصد گردشگران کشورهای مختلف جهان، به ویژه کشورهای آسیایی تبدیل شده است. این کشور دارای تابستان‌های بسیار درخشنده و زمستان‌های بسیار تاریک است و همچنین تابستان‌های گرم و کوتاه و زمستان‌ها سرد و بسیار بلند دارد.

دره «لوریا»ـ فرانسه

دره‌ی زیبای «لوریا» در کشور فرانسه در هزاران سال قبل محل وقوع جنگ‌های خونین میان رومیان بوده و تاکنون آثار تاریخی ارزشمندی نیز در آن کشف شده‌اند. این دره از سال‌ها قبل به «باغ فرانسه» شهرت یافته و به‌واسطه صدها گونه گل‌های زیبا که در آن می‌رویند، شهرت جهانی دارد.

مکنهای دیدنی دنیا,جاهای دیدنی دنیا

سازمان جهانی جهانگردی نیز در آخرین رده‌بندی خود از مقاصد برتر گردشگری جهان، فرانسه را به عنوان مقصد گردشگری شماره یک جهان انتخاب کرده و شهر پاریس نیز به‌عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان، مقصد اصلی گردشگران فرانسه بوده که بیشتر آنها از کشورهای انگلیس، بلژیک و هلند هستند.

کاستاریکا علاوه‌بر داشتن جاذبه‌های طبیعی گردشگری ارزشمند، آثار تاریخی متعدد از دو تمدن «مایا» و «آزتک» را نیز در خود جای داده که هر ساله میزبان میلیون‌ها هزاران گردشگر از سراسر جهان هستند

پارک ملی آتشفشانی «آرنال»ـ کاستاریکا

پارک ملی آتشفشانی «آرنال» در کاستاریکا بر روی گدازه‌های آتشفشانی آتشفشان «آرنال» ـ فعالترین آتشفشان کاستاریکا ـ واقع شده و با داشتن گونه‌های گیاهی و جانوری ارزشمند، تپه‌های رنگین کوچک زیبا و دریاچه‌ای در نوک قله باچشم‌اندازی زیبا یکی از آرامترین مکانهای جهان به شمار می‌رود. کاستاریکا علاوه‌بر داشتن جاذبه‌های طبیعی گردشگری ارزشمند، آثار تاریخی متعدد از دو تمدن «مایا» و «آزتک» را نیز در خود جای داده که هر ساله میزبان میلیون‌ها هزاران گردشگر از سراسر جهان هستند.

 

مکنهای دیدنی دنیا,جاهای دیدنی دنیا

پارک ملی «جاسپر»ـ کانادا

پارک ملی «جاسپر» که بزرگترین پارک کوهستانی کشور کانادا به شمار می‌رود، با در اختیار داشتن صدها کلبه چوبی زیبا، گونه‌های مختلف خرس، گرگ، روباه، یوزپلنگ و گوزن و جنگل‌های کاج، دریاچه‌های زیبا، جنگل‌های توندرا، یکی از مقاصد برتر گردشگ‌های کانادا به شمار می‌رود. کانادا با داشتن آب‌وهوای سرد و معتدل، از جاذبه‌های فراوان گردشگری به‌ویژه برای طبیعت‌گردانان بهره می‌برد که از آن جمله می‌توان به جنگل‌های «تایگا» و آبشار «نیاگارا» اشاره کرد.

مکنهای دیدنی دنیا,جاهای دیدنی دنیا

منطقه طبیعی «یونگفرائو»ـ سوئیس

منطقه‌ی طبیعی زیبای «یونگفرائو» در کشور سوئیس در کوه‌های آلپ واقع شده و با داشتن آبشارها و دریاچه‌های زیبا و یک خط آهن قدیمی با قدمت بیش از یک قرن که وظیفه جابجایی گردشگران را بر عهده دارد، آرامش را به گردشگران هدیه می‌کند.

مکانهای دیدنی دنیا,جاهای دیدنی دنیا

سوئیس بعنوان یکی از موفق‌ترین کشورهای جهان در زمینه جذب گردشگران زمستانی با در اختیار داشتن حدود 1500 دریاچه بزرگ و کوچک، منبع اصلی تامین آب قاره اروپا است و در این راستا کوهنوردی، دوچرخه‌سواری کوهستان و گشت‌های آبی هر ساله هزاران گردشگر را جذب این کشور می‌کنند.

کوه‌های «هیمالیا»ـ بوتان

طی قرن‌های گذشته ده‌ها اقامتگاه در کوه‌های «هیمالیا» در کشور بوتان توسط راهبان بودایی ساخته شده و حالا این اقامتگاه‌ها که هزینه‌ی هر روز اقامت در آنجا به 200 دلار رسیده و در مناطق صعب‌العبور قرار دارند، به مکانی گرانقیمت برای کسب آرامش توسط گردشگران ماجراجو تبدیل شده‌اند.

مکانهای دیدنی دنیا,جاهای دیدنی دنیا

بوتان به دلیل همجواری با منطقه‌ی تبت آثار تاریخی زیادی ارزشمندی از بودائیان را به همراه کوه‌های مرتفع هیمالیا از جمله قله «جومولهاری» در مرز مشترک با تبت را در خود جای داده که در سال‌های اخیر به جاذبه‌های جدید گردشگری این کشور تبدیل شده‌اند.

 

منبع: جام جم

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.