// ۰۸ شهریور ۹۶ ، ۱۵:۳۴

با درخت انسان نمای عجیب بلغارستان آشنا شوید

به تازگی در جنگل‌های بالکان درختی عظیم‌الجثه‌ای پیدا شده که شکلش دقیقاً مانند انسان‌هاست. عکاسی که این درخت راش ۲۰ متری را پیدا کرده، می‌گوید که از شدت تعجب، نمی‌توانسته سخن بگوید. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره‌ی این درخت که مانند شخصیت‌های مجموعه داستان ارباب حلقه‌هاست، کسب کنیم.

دیان کوزو (Deyan Kossev)، عکاس آماتور ۴۹ ساله‌ای است که زیاد سفر می‌‌کند. وی در یکی از سفرهایش، هنگامی که مشغول پیاده‌روی در جنگل‌های کوهستانی بالکان بود، با درختی عجیب برخورد کرد که باعث شد از تعجب زبانش بند بیاید. این درخت راش ۶۵ فوتی (یعنی حدود ۲۰ متری)، انگار از یکی از رمان‌های تالکین (نویسنده‌ی کتاب‌هایی مثل هابیت و سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها) بیرون آمده است.

درخت انسان‌نما

کوزو که اهل کازانلاک بلغارستان است می‌گوید که به نظرش این درخت شبیه انتی به نام تری‌برد (Treebeard the Ent) است. اگر شما هم کتاب‌های ارباب حلقه‌ها یا فیلم‌هایش را دیده باشید، حتماً آن درخت متحرک سخنگو را به خاطر می‌آورید.

ارباب حلقه ها

کوزو توضیح می‌دهد:

من در حال راه رفتن در کوهستان بودم که ناگهان این درخت را دیدم. از شدت حیرت زبانم بند آمده بود و متوقف شده بودم.

کوهستان بالکان

وی ادامه می‌دهد:

این درخت خیلی سورئال بود و دقیقاً مانند یک انسان واقعی بود. پاها، دست‌ها و سر و بدون یک انسان را داشت و حتی نسبت اندازه‌هایش هم درست بود. هیچ‌کس نمی‌داند چرا این درخت به این شکل عجیب درآمده. مردم وقتی آن را می‌بینند زبانشان بند می‌آید. چرا که دیدن درختی که به این شکل انسانی خیلی غیرمعمول است.

چرا این درخت به این شکل رشد کرده؟ آیا در واقع این درخت مردی است که در جنگل گم شده، نفرین شده و برای همیشه به درخت تبدیل شده؟ یا اینکه تنها یکی از درخت‌های انسان نماست که شکلشان مانند انسان‌هاست، اما دلیلی منطقی برایشان وجود ندارد.

دلیل وجود این درخت، هر چیزی که باشد، ارزشش را دارد که به کوهستان‌های بالکان سفر کنید و خودتان پیدایش کنید.

منبع Daily Mail earthables
تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.

دیدگاه ها  ۲

  1. ــ حسان ــ | ۰۸ شهریور ۹۶ ، ۱۵:۵۰ | لینک
    عجیب بود واقعا
  2. mm ka | ۰۸ شهریور ۹۶ ، ۱۵:۵۷ | لینک
    چقدر جالب :)