// ۰۹ شهریور ۹۶ ، ۱۳:۰۳

نوارهای جادویی خوش رنگ و بوی اسطوخودوس در فرانسه

مزارع پرورش گل و گیاه، از جمله چشم اندازهای دیدنی و دلپذیر این دنیا هستند. جایی که ضیافت عطر و رنگ و زیبایی برپاست و چشمان مشتاق را به شیرینی و شکوه میزبانی می‌کند. مزارع گل‌های اسطوخودوس (Lavender)، از این جمله‌ هستند، گستره‌ای خوش آب و رنگ در ناحیشاید هیچ چیز در زیبایی و خیال انگیز بودن به پای گل‌های شاداب اسطوخودوس، آن هم  هنگامی که به تازگی شکفته شده‌اند، نرسد.lavender-fields-13lavender-fields-14حتی زمانی که برداشت آنها آغاز شده و دسته دسته از زمینه‌ی رنگارنگ اطراف خود محو می‌شوند نیز، همچنان خالق تباین و تمایزی چشم نواز هستند.lavender-fields-1lavender-fields-4lavender-fields-5برای درو کردن این زیبایی ناب طبیعت، نمی‌توان فصل یا زمان مشخصی را تعیین کرد. چرا که بسته به مصارف مورد نظر، اوقات متفاوتی از سال بهترین زمان تلقی می‌شوند. بعضی از پرورش دهندگان، گل‌های اسطوخودوس را زمانی درو می‌کنند که تازگی و شادابی‌شان هوش از سر می‌برد. در مقابل گروهی دیگر تا خشک شدن گل‌ها صبر کرده و آنها را برای ساخت اسانس و خوش بو کننده مورد استفاده قرار می‌دهند.lavender-fields-7lavender-fields-15lavender-fields-3سه گونه‌ی اصلی این گیاه بیش از بقیه پرورش داده می‌شوند: اسطوخودس انگلیسی(lavandula augustifolia)، لاواندین (lavandula x intermedia – a hybrid) و اسطوخودوس فرانسوی- اسپانیایی(lavandula stoechas).Lavender Sunriselavender-fields-6lavender-fields-8این گل‌ها چه شاد و سرزنده باشند و چه خشک و معطر، برای پرورش دهندگان خود بازده مالی مناسبی را به ارمغان می‌آورند. هر چند استفاده آنها در صنایع تولید خوشبو کننده، عطر، صابون سازی و تهیه‌ی اسانس، این بازده مالی را تا صد درصد نیز افرایش می‌دهد.lavender-fields-10442-8329lavender-fields-9  مزارع گل‌های لاوندر در پرووانس فرانسه

مزارع گل‌های لاوندر در پرووانس فرانسه

به علاوه این مناظر زیبا و چشم‌نواز، بازدید کنندگان خاص خود را داشته و به عنوان یک جاذبه‌ی توریستی مد نظر است. منبع provenceguideه‌ی پرووانس کشور فرانسه، که هم زیبا است و هم جذابیت گردشگری دارد.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.