// ۲۴ مرداد ۹۶ ، ۲۱:۵۹

سیتروئن از یک سدان بزرگ جدید کانسپت به نام CXperience پیش از اولین حضور رسمی آن در نمایشگاه پاریس امسال رونمایی کرد.

سیتروئن هدف از طراحی این کانسپت فوق‌العاده را نشان دادن توانایی‌های خود جهت اعمال زبان طراحی فعلی‌اش بر روی یک سدان بزرگ اعلام کرده است. این کانسپت نشان‌دهندهٔ یک پرچم‌دار پلاگ‌این‌هیبریدی و خودرویی مربوط به آینده است.

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,سیتروئن

کانسپت جدید سیتروئن ۴٫۸۵ متر طول، ۲ متر عرض و ۱٫۳۷ متر ارتفاع دارد درحالی‌که به دلیل برخورداری اوورهنگ‌های بسیار کوتاه (پیش‌آمدگی‌های جلو و عقب) فاصلهٔ بین دو محور طویلی برابر با ۳ متر دارد و درکل ماشینی واقعاً قابل‌توجه است. سدان بزرگ جدید سیتروئن بر روی رینگ‌های ۲۲ اینچی قرارگرفته و دارای ظاهری جسورانه و لولاهای برعکس درهای عقب است. ابعاد گستردۀ این کانسپت در کنار طراحی هوشمندانهٔ داخلی موجب ارائهٔ فضای داخلی بزرگ و یک صندوق بار وسیع گردیده که آن‌را برای پیمودن مسافت‌های طولانی مناسب می‌سازد.

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,سیتروئن

در قلب کانسپت CXperience یک قوای محرکهٔ پلاگ‌این‌هیبریدی بنزینی-الکتریکی قرارگرفته که مشخصات موتور بنزینی آن نامعلوم است اما احتمالاً قدرتی بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ اسب بخار دارد. یک موتور الکتریکی نیز ۱۰۷ اسب بخار قدرت اضافی تولید نموده و مجموع قدرت خودرو را به حدود ۳۰۰ اسب بخار می‌رساند. همچنین طبق ادعای سیتروئن این خودرو می‌تواند تا ۶۰ کیلومتر را به‌صورت تمام الکتریکی طی نماید. باطری‌های این خودرو را از طریق یک خروجی برق معمولی می‌توان در تنها چهار و نیم ساعت شارژ کرد درحالی‌که اگر از شارژر ۶٫۶ کیلووات ساعتی و خروجی ۳۲ آمپر استفاده شود زمان لازم جهت پُر شدن باطری‌ها به کمتر از دو ونیم ساعت کاهش پیدا می‌کند.

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,سیتروئن

برای انتقال نیرو یک گیربکس ۸ سرعتهٔ اتوماتیک در نظر گرفته‌شده که بین موتور بنزینی و موتور برقی نصب گردیده و قدرت موتور برقی را به چرخ‌های عقب انتقال می‌دهد. سیستم مدرن Advanced Comfort سیتروئن (یا راحتی پیشرفته) نیز با استفاده یک تعلیق نوآورانه به همراه سیستم هیدرولیک، سطح راحتی بی‌سابقه‌ای را برای این کانسپت زیبای فرانسوی به ارمغان آورده است.

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,سیتروئن

همان‌طور که از سیتروئنی با این اندازه انتظار می‌رود، مهم‌ترین بخش آن کابین است. کابین CXperience ترکیبی از طراحی زیبا با موارد بسیار باکیفیت و تکنولوژی است. درهای آن به شیوهٔ موسوم به suicide یا خودکشی (همانند درهای رولزرویس فانتوم) طراحی‌شده که حذف ستون B موجب افزایش فضای داخلی خودرو شده است. همچنین صندلی‌ها و دیگر قسمت‌های داخلی با پارچهٔ زردرنگ پوشیده شده و از چوب گردو نیز در داشبورد و پشت صندلی‌های جلو استفاده‌شده است.

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,سیتروئن

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,سیتروئن

یک صفحه‌نمایش ۱۹ اینچی مستطیل شکل با فرمت ۱۶/۳ و به شکلی برجسته در مرکز داشبورد نصب‌شده که به‌عنوان مرکز کنترل اصلی خودرو جهت کنترل تهویه مطبوع، سیستم کمک‌راننده، ناوبری و رسانه مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای سرنشینان عقب نیز یک تبلت تعبیه‌شده که از طریق آن می‌توانند تهویه مطبوع، صندلی‌ها و سیستم صوتی خودرو را کنترل کنند.

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,سیتروئن

آینه‌های جانبی با دوربین‌هایی جایگزین شده‌اند که تصویر طرفین خودرو را بر روی صفحه‌نمایش‌های کوچکی که روی پانل داخلی درهای جلو نصب‌شده‌اند به نمایش درمی‌آورند. همچنین این دوربین‌ها به همراه دوربین‌های جلو و عقب یک دید کامل ۳۶۰ را از محیط بیرونی خودرو برای راننده ارائه می‌کنند. سیتروئن کانسپت CXperience را کمتر از یک ماه دیگر رسماً در نمایشگاه پاریس رونمایی خواهد کرد.

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,سیتروئن,کانسپت

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.