// ۱۶ مرداد ۹۶ ، ۱۷:۵۷
خلبان زن افغان -آمریکایی در پرواز دور دنیا به کابل رسید

شایسته واعظ، دختر ۲۹ ساله آمریکایی افغان‌تبار با هواپیمای خود به تنهایی به دور جهان سفر می‌کند. 

 (تصاویر) سنت شکنی یک دختر افغان , خلبان زن افغان
به گزارش فرارو به نقل از بی بی سی، او که اکنون در جریان این سفرش به کابل پایتخت افغانستان رسیده، سفرش را در ماه مه سال روان آغاز کرده است.
(تصاویر) سنت شکنی یک دختر افغان , خلبان زن افغان 
 
 
او لباس سرمه‌ای رنگ خلبانی به تن دارد و چادر/روسری به رنگ پرچم ملی افغانستان به سر. در میدان هوایی (فرودگاه) کابل با استقبال گرم مردم و رسانه‌ها روبه‌رو شد.

 

هیجان داشت و لبخند می‌زد. او هیچ احساس بیگانگی با آنهایی که دورش را گرفته بودند، نمی‌کند. با آن که این نخستین دیدارش از سرزمین پدری‌اش است.
 
می‌گوید به زنان افغان الهام می‌دهد که برای رسیدن به آرزوهای خود سخت‌کوش باشند. 

او در سفر به افغانستان که نوزدهمین سفرش است، با هواپیمای تک‌موتوره اجاره‌ای‌اش نیامده، بلکه با هواپیمای یک شرکت هوایی دیگر آمده زیرا کوهستانی بودن افغانستان برای پرواز با هواپیمای او مناسب نیست.
(تصاویر) سنت شکنی یک دختر افغان 
 
شایسته در ساعات اولیه رسیدنش به کابل به قصر سپیدار و ارگ ریاست‌جمهوری رفت و با عبدالله عبدالله رئیس اجرایی و محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان دیدار کرد. 
هر دو رهبر از شجاعت این دختر افغان تقدیر کردند و آرزو کردند که زنان دیگر افغان نیز مثل او باشند.
شایسته در آمریکا درس خوانده و مدرک کارشناسی ارشد اولش را در رشته هوانوردی از یکی از دانشگاه‌های هوانوردی آمریکا به دست آورده است و در حال حاضر مشغول خواندن ارشد دومش در بخش اداره و مدیریت هوانوردی از همان دانشگاه آمریکا است.
 
(تصاویر) سنت شکنی یک دختر افغان 
 
 
سفر دور جهان او از فلوریدای آمریکا آغاز شده و او تاکنون به هجده کشور در پنج قاره سفر کرده است. کشورهای آمریکا، کانادا، پرتغال، اسپانیا، بریتانیا، یونان، مصر، بحرین و امارات متحده عربی از جمله این کشورهاست. 
شایسته با مادر و پنج خواهرش در آمریکا زندگی می‌کند ولی می‌گوید در سفر به دور دنیا از زنان افغان نمایندگی می‌کند و به جهان نشان می‌دهد که زنان افغان نیز می‌توانند و موفق می‌شوند.
(تصاویر) سنت شکنی یک دختر افغان 
پدر او فهیم ارغندیوال در حال حاضر در دفتر رئیس اجرایی کار می‌کند و عموی او عبدالهادی ارغندیوال وزیر پیشین اقتصاد افغانستان بود.
(تصاویر) سنت شکنی یک دختر افغان 
 خلبان زن افغان
(تصاویر) سنت شکنی یک دختر افغان
خلبان زن افغان 
(تصاویر) سنت شکنی یک دختر افغان 
 خلبان زن افغان
 
تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.