// ۰۱ مهر ۹۶ ، ۱۱:۴۴

کمپانی سامسونگ، فبلت پرچم‌دار کاملا جدید خود، گلکسی نوت 8 را رونمایی کرد و در کنار آن، کره‌ای‌ها ویژگی‌های جدیدی برای قلم استایلوس S Pen معرفی کرد که اکنون قصد داریم کمی بیشتر با آنها آشنا شویم.
قلم S Pen از آغاز تولید سری گلکسی نوت، جز لاینفک آن بوده است و اساسا این قلم، با این گوشی هوشمند معرفی شد. کارآیی این قلم، با معرفی هر نسل، بهتر و بیشتر می‌شود که در گلکسی نوت 8، به اوج خود رسیده است. سامسونگ برای گلکسی نوت 7، ویژگی‌های جدید بسیاری را به قلم S Pen افزود که البته مهلت استفاده و بررسی کامل آن فراهم نشد. در کنار ویژگی‌های قبلی، اکنون سامسونگ امکانات جدید دیگری هم به قلم خود اضافه کرده است.
 
 درباره ویژگی‌های قلم S Pen گلکسی نوت 8 بیشتر بدانید
 
به همراه گلکسی نوت 8، سامسونگ ویژگی جدیدی چون Live Message، ظرفیت‌های Screen Off بهبود یافته، و تکنیک ترجمه پیشرفته را معرفی کرد. برای استفاده هرچه بهتر از ویژگی Live Message کافی است هنگام تایپ کردن یک پیام، بر روی کلید قلب شکل در کیبورد کلیک کنید، و یا برای فعال نمودن آن، از Air Command استفاده کنید. پس از این کار، قادر هستید یک پیام تصویری را با دست رسم کنید، اموجی‌های زنده را بسازید و یا از افکت‌های ویژه قلم S Pen استفاده کنید مانند Sparkle و Glow. پس از ساختن این پیام، باید Live Message خود را به صورت یک فایل GIF ارسال کنید.
 
 درباره ویژگی‌های قلم S Pen گلکسی نوت 8 بیشتر بدانید
 
 درباره ویژگی‌های قلم S Pen گلکسی نوت 8 بیشتر بدانید
 
در نظر داشته باشید که این GIF ها باید حداکثر 15 ثانیه باشند در غیر اینصورت، کار نخواهد کرد. البته فرمت این فایل، مانند همه فایل‌های GIF نیست، و فرمت آن AGIF است که در همه شبکه‌های اجتماعی پشتیبانی نمی‌شود. مسنجر فیسبوک، واتس اپ و اسنپ چت، از جمله پلتفرم‌هایی هستند که از این فرمت پشتیبانی می‌کنند. می‌توانید این فایل را در گالری خود ذخیره و در هر زمانی دیگر، از آن استفاده کنید. قلم S Pen یک ویژگی به نام Smart Select دارد که با استفاده از آن، می‌توان از ویدئوها، کلیپ‌های کوتاه و با مدت تعیین شده تهیه کرد، سپس آن را به فرمت GIF برد. کاری که در قلم گلکسی نوت 7 هم قابل انجام بود.
 
درباره ویژگی‌های قلم S Pen گلکسی نوت 8 بیشتر بدانید
 
اما ویژگی یادداشت در صفحه خاموش (Screen Off) به شما اجازه می‎‌دهد هنگامی که صفحه نمایشگر خاموش است، با قلم S Pen به نوشتن پیام بپردازید. این ویژگی جدیدی نیست اما در گلکسی نوت 8 بهبود پیدا کرده است. شما می‌توانید تا حداکثر 100 صفحه از این نوت‌ها را ایجاد کنید و حتی برخی از آنها را پین کرده و مجددا برای ویرایش به آن بازگردید؛ همه این کارها در نمایشگر خاموش رخ می‌دهد. سامسونگ همچنین ویژگی ترجمه متون (Translate) را در گلکسی نوت 8 ارتقا داده است. برای استفاده از این ویژگی، کافی است قلم خود را بر روی متن مورد نظر بکشید. بدین ترتیب می‌توانید متون خود را به 71 زبان مختلف ترجمه کنید.
 
درباره ویژگی‌های قلم S Pen گلکسی نوت 8 بیشتر بدانید 
 
OCR (Optical Chatacter Recognition) هم تکنولوژی دیگری است که به گلکسی نوت 8 اضافه شده که با استفاده از آن، گوشی هوشمند شما می‌تواند بین متن و تصویر، تمایز قائل شود. شما می‌توانید تمام یک جمله را انتخاب کنید، همانطور که ویژگی Translate قادر است علامت گذاری‌ها و نشانه‌های متنی را هم تشخیص دهد. اپلیکیشن PENUP سامسونگ، متشکل از یک جامعه جهانی با 2.7 میلیون عضو است و شما می‌توانید نتایج هنرمندی‌های خود را با این گروه به اشتراک بگذارید چراکه بسیاری از کاربران سری نوت، این گوشی را به خاطر همین ویژگی انتخاب می‌کنند.
درباره ویژگی‌های قلم S Pen گلکسی نوت 8 بیشتر بدانید
قلم S Pen گلکسی نوت 8، 108 میلی متر طول، 2.8 گرم وزن و نوکی به ضخامت 0.7 میلی متر دارد. قلم S Pen کاملا جدید، 4096 حالت مختلف برای فشار دارد و با توجه به میزان فشار اعمال شده بر آن، میزان ضخامت متن را تغییر می‌دهد که البته ویژگی جدیدی محسوب نمی‌شود. به این ترتیب، می‌توان از کارایی قلم S Pen اطمینان حاصل کرد و اگر شما هم به استفاده از این قلم علاقه دارید، در انتخاب این فبلت شک نکنید.
تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.