// ۱۳ آبان ۹۸ ، ۲۳:۳۳

آگاهی از خیانت همسر خبری تکان دهنده و یکی از بدترین اتفاقات زندگی افراد از لحاظ روحی و روانی است. اولین تصمیم غیر عاقلانه و عجولانه پاسخ خیانت با خیانت است. این واقعه احساس سرخوردگی، خشم، تنفر، طرد شدن و بسیاری از احساسات منفی دیگر را برای کسی که به او خیانت شده ایجاد می‌کند. در چنین شرایطی ممکن است زوج خیانت دیده تصمیم بگیرد همسرش را با خیانت متقابل تنبیه کند، با این امید که به خود آرامش دهد. اما نکته مهم این است که تلافی کردن خیانت به این شکل تنها شانس درمان و بهبود رابطه را از بین می‌برد و از این گذشته سلامت و بهداشت روانی خود فرد را با آسیب‌های جدی مواجه می‌کند. در حالی که روش‌های مختلفی برای درمان آسیب‌های خیانت وجود دارد. در این مطلب قصد داریم تا آثار مخرب این موضوع را بررسی کنیم. پیش از هر چیز پیشنهاد می‌کنیم مقاله را مطالعه کنید. برای اطلاع از درمان آسیب های خیانت کلیک کنید.

 

هدف از پاسخ خیانت با خیانت چیست؟

هدف از تلافی خیانت به وسیله خیانت متقابل، تسویه حساب کردن با همسر خطاکار است. در این مواقع انگیزه غالب زوج‌های خیانت دیده این است که با رفتارهای خود احساس تلخ قربانی شدن را در همسرش به وجود بیاورد و همان آسیبی را که خودش تجربه کرده به او نیز متحمل کند. در واقع همسر قربانی قصد دارد تا احساسش را به فرد خیانت‌کار بفهماند و درسی فراموش نشدنی به او بدهد.

فرزندان در مقابل خیانت‌های والدین خود بسیار آسیب می‌بینند و اهمیت خانواده در زندگی آن‌ها نادیده گرفته می‌شود. برای اطلاع بیشتر در زمینه اهمیت خانواده و نقش آن در زندگی فرزندان کلیک کنید.
 

نتیجه تلافی خیانت هسر و مقابل به مثل چیست؟

همچنین بسیاری از افراد تلافی جو امیدوارند که بعد از آموختن این درس به همسرشان بتوانند رابطه قبلی‌شان را از سر بگیرند. اما آنچه بعد از انتقام اتفاق می‌افتد، درست برعکس انتظاری است که داشتند. با خیانت در برابر خیانت نمی‌توان به تسویه حساب با همسر امیدوار بود. چرا که خیانت همسر قبلا اعتماد و احترام بین زوجین را خدشه دار کرده و پیوند عاطفی بین آن‌ها را کم رنگ نموده است.

به عبارت دیگر چیزی را که قبلا از بین رفته و از هم گسیخته شده، نمی‌توان دوباره از بین برد و زوجی که اول خیانت کرده نیز چیزی برای از دست دادن در رابطه عاطفی با شما ندارد. بنابراین خیانت متقابل هرگز تأثیری را که زوج خیانت دیده انتظار دارد، در طرف مقابل ایجاد نخواهد کرد. اما آیا زمانی که این مقاله را می‌خوانید از خیانت همسرتان مطمئن هستید؟ برای اطلاع از نشانه های خیانت همسر کلیک کنید.
 

پاسخ خیانت با خیانت | چرا نباید خیانت را با خیانت پاسخ داد؟

خیانت متقابل هرگز احساسات تلخی را که در شما ایجاد کرده در همسرتان ایجاد نمی‌کند، چه برسد به این که او را به درک واقعی این احساسات برساند. روابط فرازناشویی متقابل شما به جای ایجاد احساس گناه در همسر خیانت کار، بهانه خوبی به او می‌دهد تا احساساتتان را کاملا نادیده بگیرد و پیامدهای رفتارهای خودش را هم کوچک و ناچیز بنمایاند. پیشنهاد می‌کنیم برای درک بهتر این موضوع به مقاله روابط فرازناشویی مراجعه کنید.

خیانت متقابل بهانه خوبی برای همسر شماست که به راحتی خود را قانع کند، کاری که انجام داده است اشتباه نیست. برای پیشگیری از خیانت لازم است تا مشکلات و اختلافات میان خود و همسرتان را حل کنید. در این زمینه می‌توانید از مشاوره خانواده استفاده کنید.
 

زمانی که یکی از زوجین با خیانت همسر خود مواجه می‌شود، قبل از هر چیزی باید احساساتش را کنترل کند و هیچ تصمیم عجولانه‌ای نگیرد. با این که یک سری راه حل و روش‌های کلی برای برخورد صحیح و مقابله با خیانت همسر وجود دارد، اما چون راه حل درست برای برخورد با خیانت همسر برای هر فردی بر اساس تفاوت‌های شخصیتی و شرایط گوناگون متفاوت است، توصیه می‌کنیم از یک فرد متخصص در زمینه خانواده و مشاوره خیانت بهره‌مند شوید.

با کمک درمانگر علت و ریشه اصلی خیانت همسر را ریشه یابی کنید و با مشاوره درمانگر می‌توانید تصمیم درستی با توجه به شرایط مختص خودتان برای برخورد با خیانت همسرتان بگیرید. مرکز مشاوره هنر زندگی می تواند شما را در این زمینه راهنمایی نماید. برای اطلاع از نحوه برخورد با خیانت زنان و برخورد با خیانت مردان کلیک کنید.
 

پاسخ خیانت با خیانت | سؤالات متداول

چگونه خیانت را کشف کنیم؟

سپری کردن مدت زمان طولانی در محیط کار، عدم تمایل به برقراری رابطه زناشویی، تغییر عادت‌ها و توجه زیاد به ظاهر می‌تواند از نشانه‌های خیانت همسر باشد؛ البته هیچ‌کدام از این‌ها نشانه قطعی برای خیانت نیستند ولازم است بررسی‌های بیشتری انجام دهید.

اعتماد بعد از خیانت چگونه به دست می‌آید؟

اولین گام اظهار پشیمانی از جانب فرد خیانت‌کار است. پس از آن لازم است تا نقاط ضعف رابطه و مشکلاتی که به وجود آورنده خیانت بوده‌اند را شناسایی کرده و به حل منطقی آن‌ها بپردازید.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.