// ۰۸ مرداد ۹۶ ، ۱۵:۳۱

یادش بخیر خانه‌های حیاط‌دار با آن حوض‌های فیروزه‌ای خوش‌رنگ و شمعدانی‌هایی که گرداگردش به نظم می‌نشستند، هوش از سر هر اهل دلی می‌بردند.

 

 

حضور عنصر آب چه از لحاظ معنوی و چه از لحاظ علمی فرآیند رسیدن به آرامش را تسریع می‌کند؛ حتی تصور شنیدن طنین دلنشین صدای آب در فضای آپارتمان‌های کوچک امروزی می‌تواند آرامش‌بخش باشد.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که کدام‌یک از آبنماها برای دکوراسیون داخلی منزل مناسب‌تر است؟! یا اینکه بهترین مکان برای قرار دادن آبنما در دکوراسیون منزل شما کدام است؟ برای یافتن پاسخ این سوال‌ها با این مطلب همراه باشید.

 

 

لمس فضایی نوستالژیک با آبنما در نشیمن!

آبنما‌ها می‌توانند در فضای دورهمی‌های شما حس آرامش و طراوت گذشته را برایتان فراهم کنند. اگر آبنمای دیواری را برای فضای نشیمن خود انتخاب می‌کنید، می‌توانید آن را نقطه کانونی در نظر بگیرید و چیدمان مبلمان‌تان را با توجه به آن تغییر دهید؛ به طور مثال در فضای نیم دایره‌ای به مرکزیت آبنما مبلمان خود را بچینید و آرامش آب را از نزدیک لمس کنید.

 

 

راهنمای خرید آبنما,اصول انتخاب آبنما

می‌توانید آبنمای دیواری فضای نشیمن خود را نقطه کانونی در نظر بگیرید

 

 

لابی؛ مناسب ترین مکان برای آبنماها!

لابی ساختمان‌های بزرگ اولین فضایی است که ساکنان و مراجعه‌کنندگان در بدو ورود در آن قرار می‌گیرند. پس احساس و آرامش خوشایندی که در بدو ورود به آنها منتقل می‌شود در میزان رضایتمندی از فضا بسیار موثر است. لابی‌ها معمولا وسعت و مساحت بسیار زیادی را به خود اختصاص می‌دهند؛ بنابراین بستر مناسبی را فراهم می‌کنند تا آبنما‌های زیبایی را در خود جای دهند. همچنین این انتخاب به لوکس‌تر شدن فضای لابی شما کمک بسزایی خواهد کرد.

 

 

نکاتی برای انتخاب آبنما,بهترین مکان آبنما

قرار دادن آبنما داخل لابی، فضای لابی شما را لوکس تر خواهد کرد

 

 

 

خوش آمدگویی با صدای آب در ورودی ها!

وجود آبنما در فضای ورودی خانه باعث می‌شود در بدو ورود حس آرامش و طراوت به شما و ‌مهمانان‌تان القا شود. انتخاب نوع مناسب آبنما برای این فضا به خصوص اگر کوچک باشد، بسیار حائز اهمیت است. آبنماهای بخش ورودی را می‌توانید دیواری در نظر بگیرید یا یک آبنمای کوچک رومیزی که روی کنسول شما قرار می گیرد، همگی از انواع آبنماهای مناسب برای این فضاهاست.

 

اگر ورودی شما به نسبت بزرگ است به وسیله آبنماها می‌توانید فضای ورودی خانه را به راحتی از دیگر بخش‌ها جدا کنید و مرز میان آنها را به نمایش بگذارید.

 

 

انتخاب آبنماهای مناسب هر مکان, مناسب ترین آبنماهای هر مکان

اگر ورودی شما بزرگ است به وسیله آبنماها فضای ورودی خانه را از دیگر بخش‌ها جدا کنید

 

 

آبنماها؛ پارتیشن هایی به لطافت آب!

اگر نشیمن خانه شما بزرگ است و می‌خواهید تفکیک فضایی در آن ایجاد کنید، می‌توانید از دیواره‌های آبی یا همان آبنماهای پرده‌ای که امکان قرارگیری در وسط فضا را دارند، استفاده کنید. این کار تنها با نصب دریچه‌های آب در سقف و بستر جمع آوری آن در کف امکان‌پذیر است؛ البته این کار نیازمند برنامه‌ریزی و طراحی سیستم های تاسیساتی آبرسان در سقف و کف است که برای این منظور می توانید از یک متخصص کمک بگیرید.

 

 

نکاتی برای چیدمان آبنما در خانه,راهنمای انتخاب آبنما

می توانید از آبنماهای پرده‌ای برای جداسازی فضای نشیمن استفاده کنید

 

 

آبنماهای پیش‌ساخته؛ لمس طبیعت در فضای داخلی

آبنماهایی با ظاهری طبیعی و غالبا سنگی را می‌توانید به صورت عنصری آماده و مجزا از فروشگاه‌ها خریداری کنید. نمونه‌های الهام گرفته از این نوع آبنما‌ها در شکلی مدرن نیز تولید می‌شوند که شما به راحتی می‌توانید آنها را خریداری کنید و به منزل بیاورید و در بخش‌هایی همچون پاسیو یا حیاط خلوت استفاده کنید؛ البته هیچ قاعده و قانونی شما را از داشتن آنها در سایر بخش‌های فضای داخلی‌تان منع نمی‌کند. پس بهترین فضا برای داشتن آرامش را انتخاب کنید و از آرامش آب لذت ببرید.

 

 

اصول انتخاب آبنما, اصول و نحوه خرید آبنما

آبنماهایی با ظاهری طبیعی و غالبا سنگی را می‌توانید در پاسیو یا حیاط خلوت استفاده کنید

 

 

آبنمای داخلی و محل مناسب آن!

اگر بخواهیم از دیدگاه فنگ‌شویی به آبنماها نگاه کنیم، بهترین مکان‌ برای قرار دادن آبنمای خانگی در ضلع شرقی، جنوب شرقی و شمال خانه است. سعی کنید از قرار دادن آبنما در مناطقی نزدیک به شومینه که محل تسلط آتش بر محیط است، خودداری کنید.

 

 

همچنین اتاق خواب هم اصلا مکان مناسبی برای قرار دادن آبنما نخواهد بود؛ حتی اگر اتاق خواب‌تان در بخش‌های شرقی، جنوب شرقی و شمال خانه است از قرار دادن آبنما در آنجا پرهیز کنید. پس بهترین محل برای قرار دادن آبنما‌ها بخش ورودی خانه و در نزدیکی نشیمن است.

 

 

 

بهترین مکان آبنما,راهنمای خرید آبنما

بهترین محل برای قرار دادن آبنما‌ها بخش ورودی خانه و در نزدیکی نشیمن است

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.