// ۲۷ مرداد ۹۶ ، ۱۱:۴۲

گرایش به مصرف داروهای گیاهی این روزها به قدری زیاد شده که برای راحت‌ترشدن نحوه مصرف این داروها، دمنوش‌های گیاهی استفاده می‌شود.

دم نوش‌های مختلف خواص متفاوت دارند و برای هر کدام از اختلالاتی که در بدنتان حس می‌کنید می‌توانید از خواص آنها بهره ببرید. در سری مقالات دم نوش‌های گیاهی به معرفی انواعی از این دم نوش‌ها می‌پردازیم به کارتان خواهند آمد: برای تهیه دمنوش زیره بهتر است یک شب تا صبح یکی، دو قاشق مرباخوری زیره را در سرکه خیس کنید و بعد، زیره‌ها را از سرکه خارج و آنها را در یک لیوان آب جوش دم کرده و میل کنید. این دمنوش هم برای رفع نفخ بسیار خوب است اما از آنجا که افراد مختلف مزاج‌های متفاوتی دارند، این دمنوش‌های خانگی را بهتر است فقط یکی، دو بار در هفته میل کنند و استفاده بیشتر از این مقدار با مجوز پزشک باشد. همچنین مصرف دمنوش‌های گیاهی در دوران بارداری توصیه نمی‌شود چون بعضی از این گیاهان برای شرایط خاص بارداری مناسب نیست و اگر خانمی در این دوران اصرار بر استفاده از دمنوش دارد، حتما باید با مجوز متخصص طب سنتی این کار را انجام دهد.  

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.