// ۲۶ مرداد ۹۶ ، ۱۱:۱۵

گران‌قیمت‌ترین کت‌شلوار‌های مردانه در جهان
بسیاری بر این عقیده‌اند که تصویر یک مرد در یک کت‌شلوار خوش دوخت در چشم خانم‌ها همچون تصویر یک خانم خوش پوش در یک لباس فاخر مجلسی در چشم آقایان زیبا و دلنشین است. این حقیقتی است که کت‌شلوار مرتب و رسمی تقریبا همیشه بالاترین سطح مد و وقار را برای مردان به همراه می‌آورد و به کسی که آن را پوشیده موقعیت ممتاز، سطح بالایی از جذبه و توجه دیگران، قاطعیت مردانه و اعتماد به نفس بالا را به همراه می آورد. در سوی دیگر اخیرا افراد مشهور در حوزه‌ی فرهنگ و هنر از پوشیدن کت شلوار تا حد امکان دوری می‌کنند. با این که پوشیدن کت شلوار بیشتر با قدرت و صاحب مکنت بودن متناسب است ولی افرادی همچون مارک زاکربرگ و لری پیج و کله‌گنده‌هایی که با آن‌ها می‌گردند دائما در انظار با لباس‌های غیر رسمی و جین‌های مورد علاقه‌شان که حتی برخی شکاف‌ها و پارگی‌های زیادی هم دارند ظاهر می شوند. البته همه چیز به این مربوط می‌شود که چه کت شلواری بپوشید و چگونه آن را بپوشید.

اگرچه مدهای باشکوه و مدل‌های مجلل اغلب به چیزهایی مربوط می شود که متعلق به زنان هستند ولی در دنیای تولید محصولات لوکس بویژه در حوزه‌ی لباس برخی از کت شلوارهای مردانه تولید می شوند که از لحاظ قیمت و کیفیت تا حد زیادی باشکوه و ولخرجانه تهیه شده است. اغلب ما اگر بخواهیم 1000 دلار برای یک دست کت شلوار عالی بدهیم رنگ از رخسارمان می‌پرد ولی وقتی به تعدادی از باکیفیت‌ترین کت شلوار‌های مجلل دست دوز دنیا که کوک‌های آن به دست استادان هنرمند خیاط زده شده نگاهی می‌اندازیم در‌می‌یابیم که ارزش هر پنی را که بابت آن پرداخت می‌شود داراست چرا که با نادرترین نوع نخ‌ و به دست شناخته‌شده‌ترین طراحان مشهور و خیاطان سرشناس طراحی و دوخته شده‌اند.

اغلب این کت‌شلوارها به طور قطع برای افرادی از طبقه‌ی فوق مرفه تهیه شده‌اند، افرادی همچون تاجران سرشناس بین‌المللی، هنرمندان و بازیگران مشهور و رهبران سیاسی جهان که از پس هزینه‌های هنگفت خرید یک دست از این کت شلوارها بر آمده و می‌توانند پولی را که شما برای خرید یک اتومبیل (یا حتی یک خانه) می‌پردازید برای خرید یک دست کت شلوار بپردازند. این گرانی و در عین حال باشکوه بودن به طور خاص و به ترتیبی موروثی در ذات فهرست ذیل که 10 مورد از گران‌قیمت‌ترین کت شلوارهای جهان است وجود دارد. 

10. ارمندگیلدو زگنا بسپوک- 22.000 دلار

کت و شلوار

 

 طراحان و خانه‌های مد ایتالیایی برخی از گران‌قیمت‌ترین و خوش‌فرم‌ترین محصولاتی را که برای مردان در دنیا تهیه می شوند، تولید می‌کنند. ایتالیایی ها به دلیل دقت فوق‌العاده در خیاطی و استفاده از بهترین نخ در جهان مشهورند. ارمنگیلدو زگنا(Ermenegildo Zegna Bespoke )یکی از با پرستیژترین خانه‌های مد در ایتالیاست. این خانه 100 سال پیش در تریورو ایتالیا در سال 1910 راه‌اندازی شد.

تولیدگران خانه‌ی زگنا محصولات خود را به سفارش و با لیبل نشان‌های سرشناسی چون گوچی، یوس سنت لورن و تام فورد تولید کرده و یکی از بزرگترین تولید‌کننده‌های محصولات پوشاک در جهان (با 2.3 میلیون متر دوخت پارچه) است. این کت شلوار 22000 دلاری سبک و مجلل به طور سفارشی توسط چهارمین نسل از خیاطان خانواده‌ی زگنا تهیه شده است. این کت شلوار به اندازه‌های فردی و با سفارش بخصوص تهیه و دوخته شده‌اند و براساس گزارش‌ها از بیش از 700 تکه پارچه تولید شده است.

9. کت شلوار جام چالش رکورد جهانی چوب(World Wood Record Challenge)

کت و شلوار مردانه

 

شما ممکن است دچار شگفتی شوید که کت شلوار جام چالش رکورد جهانی چوب به چه معناست؟ این مسابقه رقابتی است که توسط توسط تعدادی از تولید کنندگان پارچه‌ی کشمیری همچون لورو پیانا میزبانی و برگزار می شود. این شرکت در حال حاضر در مالکیت دو برادر خاندان لورو پیانا لوئیجی و سرجیو قرار دارد. هر ساله آن‌ها از بهترین طراحان لباس جهان دعوت می‌کنند تا نوآورانه‌ترین و بهترین کت شلوارهای خود را برای مردان طراحی کرده و بدوزند. در یک برنامه‌ی انتخاباتی بهترین طرح‌ها با رای داوران انتخاب می‌شوند سپس براساس همان طراحی 50 دست از آن کت شلوار با نشان تجاری لورو و پیانا تولید و به فروش گذاشته می‌شوند.

در سال 2012 برنده‌ی این مسابقه خانمی به نام سوسانا تریپلت از نیو ساوث ولز استرالیا بود. او پارچه‌ی پشمی را تولید کرد که فقط 11.1 میکرون قطر داشت (که نازک‌ترین و باکیفیت‌ترین نخ پشمی تا کنون محسوب می شود) و کت شلواری که با طراحی او و پارچه‌ی با کیفیت‌اش تولید شد با قیمت 28.000 دلار تمام شد. 

8. بریونی ونکوئیش 2: 43.000 دلار

کت و شلوار دامادی

 هنگامی که در سال 2008 اوضاع اقتصاد جهانی دچار بحران شد شرکت ایتالیایی بریونی (Brioni) که به تولید لباس‌های لوکس می‌پردازد تصمیم گرفت که با معرفی گران‌ترین خط تولید کت شلوار خود به انجام یک عملیات روانشناسی معکوس بر روی مشتریان خود بپردازد. این کت‌شلوارها از پارچه‌ی فوق لوکس تولیدی از نخ‌های ونکوئیش 2 ساخته شد. پارچه‌ای که در بریتانیا براساس متد جدید بافت دورمیول تولید شده است. ونکوئیش2 از ترکیبی از کمیاب‌ترین نخ‌ها در جهان تولید شده که شامل نخ‌های کیویوک، پشمینه و ویکیونا می شود. آن‌ها تنها 100 دست از این کت شلوار را تولید می‌کنند که نخ کوک آن از جنس طلاست.

نازارنو فونتیچولی و گائنتو ساوینی(Nazareno Fonticoli-Gaetano Savini) شرکت بریونی را در سال 1945 بلافاصله پس از پایان جنگ دوم جهانی بنیان‌گذاری نمودند و محصولات آن محبوب افراد سرشناسی از جمله دونالد ترامپ مشهور است. این شرکت همچنین بابت طراحی و تولید کت‌شلوارهای جیمز باند از سال 1995 شهرت یافته است.

7. دسموند مریون ساپریم بسپوک

کت تکدسموند مریون(Desmond Merrion)یکی از شناخته‌شده ترین خیاطی‌های واقع در منطقه‌ی افسانه‌ای لندن سویل روو است. کت شلوارهای نفیس و دست دوز این شرکت در حدود 50 هزار دلار قیمت دارد. آنگونه که مریون در باره ی خود گفته: ”من شخصا هر یک کوک را با دست‌های خودم بر روی کت شلوار شما می‌زنم. هیچ دستگاهی در هیچ یک از مراحل تولید جامه‌ی شما را لمس نمی کند. دست‌دوز بودن بالاترین ویژگی است که یک لباس می‌تواند داشته باشد. آماده شدن کت شلوار شما وقت زیادی را از من می‌گیرد. البته ارزش این زمان قابل اندازه‌گیری نیست. برخی اوقات ماه‌ها طول می‌کشد تا یک دست کت شلوار بی‌نقص را آماده کنم. محصول نهایی به حدی بی‌نقص است که گویا توسط ماشین تمام اتوماتیک دوخته شده و گویا چون جامه‌ی مجسمه‌ای پیرامون هیکل شما تراشیده شده است." با توجه به این نوع ضمانت‌ها و آن زمان و انرژی فراوانی که صرف طراحی و ساخت آن می‌شود، چندان شگفت نیست که ساپریم بیسکوپ اینقدر گران‌قیمت است.

6. کیتون کی 50: 60 هزار دلار

کت و شلوار مردانه 2015


شرکت کیتون (Kiton) از سال 1968 در این حوزه فعال بوده است. امروزه هم آن‌ها برترین نشان تجاری ایتالیا در عرصه‌ی تولید کت شلوار مردانه هستند. آن ها 330 خیاط در استخدام دارند که درسال می‌توانند پاسخگوی تولید 22.000 دست کت شلوار باشند. هر یک از این کت شلوارها تا 25 ساعت برای کوک زدن زمان لازم دارند. 45 خیاط نیز بر روی هر دست کت شلوار آن کار می‌کنند. کت و شلوار کا-50 محصول این شرکت است و توسط طراح مشهور جهان انزو دی اُورسی (Enzo D’Orsi) طراحی شده که دفتر کارش در منطقه‌ی مشهور ساویل رو در لندن واقع است. پارچه‌ی این کت شلوار از پشم گوسفند مرینو تولید شده است. اسم کا-50 دارای معنای دوگانه است. هر دست از این کت شلوارها 50 ساعت وقت انزو را می‌گیرد تا آماده شود و دیگر این که او در سال فقط 50 دست از آن را تولید می‌کند.


5. ویلیام وستمن کوت آلتیمیت بیسکوپ: 75.000 دلار

ویلیام وستمن

شرکت ویلیام وستمن کوت (William Westmancott) در منطقه‌ی لوکس ساویل رو لندن در مجاورت شرکت دسموند مریون قرار گرفته است. ولی چه چیزی باعث شده آلتیمیت بیسکوپ آن از ساپریم بیسکوپ دسمون 28.500 دلار گران‌تر باشد؟ خوب علتش آن است که وستمن کوت برخلاف سایرین کت شلواری است که از 3 یا 4 تکه اجزاء تشکیل شده است. استادان خبره‌ی خیاطی در وستمن کوت 200 ساعت برای طراحی و دوخت آن وقت صرف می‌کنند تا این کت شلوار بسیار گران‌قیمت آماده‌ی تحویل شود.

این کت شلوار در اصل برای بزرگانی از روسیه و خاورمیانه طراحی و تولید شد. وستمن کوت همچنین به تولید پنج نمونه پیراهن بیسکوپ نیز اقدام نمود تا به صورت رایگان یکی را به انتخاب خریدار به عنوان هدیه به وی بدهد که این هم سیاست فروش موفقی از آب درآمد. جالب اینجاست که از تاسیس شرکت وستمن کوت تنها 28 سال می‌گذرد.

4. کت شلوار زوت-78.000 دلار

کت شلوار زوت

 

این کت شلوار پر زرق و برق راه راه که به سبک دوره‌ی جنگ دوم جهانی طراحی شده در حراجی شرکت آگوستا در نیویورک به قیمت 78.000 دلار به فروش رسید. شرکت آگوستا آوکشنز (Augusta Auctions) یک شرکت تولیدی پوشاک است که متعلق به خانم کارن آگوستاست. او در ابتدا این کت شلوار را به نحوی طراحی کرده بود که باقیمتی بین 600 تا 900 دلار به فروش برسد.

هنگامی که تماس‌هایی از موزه‌های محتلف کشور با او گرفته شد او پذیرفت که نمونه‌ای از کار خود را به این موزه‌ها بفروشد و شاید با خود اندیشید که چه خوب می‌شد اگر این موزه‌ها حداقل به قیمت 5000 دلار هر دست از این کت شلوارها را می‌خریدند. ولی او هرگز تصور نمی‌کرد که چنین قیمت هنگفتی توسط خریداران پرشور بابت آن پرداخت شود. این تنها کت شلواری است که در ایالات متحده به حراج گذاشته شده و همین باعث درخواست زیاد برای خریداری آن شد. البته چندی بعد در یک حراجی دیگر در نیوجرسی نیز یک دست از آن مشاهده شده است.

3. درمویل ونکوئیش 2 – 95،319 دلار

کت و شلوار درمویل ونکوئیش

شرکت تجاری خانوادگی درمویل 170 سال پیش در 1842 تاسیس شده است. پارچه‌ی ونکوئیش2 محصول ذهن پدر خانواده ژولز دورمویل بوده که با ترکیب فرمول تهیه‌ی بهترین پارچه‌های بریتانیایی و فرانسوی بوجود آمد و برای طراحی باشکوه‌ترین و خوش‌دوخت‌ترین کت شلوار نفیس به کار رفت. ادعا شده که سالهاست این شرکت محصولات خود را به سفارش پادشاهان، روسای جمهور، و هنرمندان سرشناس تولید می‌کند. پارچه‌ی این کت شلوار که بخصوص بسیار گران‌قیمت است از شش رشته نخ تولید شده که از نادرترین انواع نخ در دنیا هستند: کیوویک رویال(royal Qivui)، آمباسدور(Ambassado)، دورسیلک(Dorsilk)، کیرگزی سفید(Kirgzy White) و پانزده و هشت دهم(Fifteen Point Eight). روشن است که برچسب قیمت این کت شلوار تا حدود زیادی بازتاب همین موضوع است.

 

2. ونکوئیش2 بیسکوپ آلکساندر آموسو: 101.860 دلار

کت و شلوار ونکوئیش2 بیسکوپ

 

شرکت تجاری تولیدات لوکس الکساندر آموسو) تنها در حوزه ی تولید لباس‌های مردانه تخصص ندارد. با این‌حال این شرکت به تولید این کت شلوار فاخر بیش از 100 هزار دلاری اقدام نموده است. این شرکت شانس خود را با خلق زنگ‌های تلفن امتحان کرد. سپس به تولید تلفن‌های موبایل الماس نشان اقدام کرد. در سال 2009 اقدام به راه اندازی شرکت پوشاک خود نمود.

این کت شلوار از دو نوع از گران‌قیمت‌ترین پشم‌های دنیا تولید شده است: دو نوع پشم نادر ویکونا و کویویک که برای تولید آن به کار رفته بسیار گزان‌قیمت‌ هستند و این کت شلوار به سفارش یک خریدار ناشناس تولید شده است. گزارش شده که با یک ون زرهی حمل شده است. هر کت شلوار با 9 دکمه با طلای 18 عیار و الماس ساخته شده است. 

1. استیوارت هیوز، نسخه‌ی الماس نشان- 892.000 دلار

کت و شلوار استیوارت هیوز

گران‌قیمت‌ترین کت شلوار جهان به نحو تمسخر آمیزی نزدیک به یک میلیون دلار قیمت دارد. هنگامی درک علت این قیمت برای شما قابل درک است که اجزای تشکیل دهنده‌ی آن را بشناسید. استیوارت هیوز طراح سرشناس مد به همراه یکی از برترین خیاط‌های جهان به نام ریچارد جیولز به تولید این اثر هنری فاخر و گران‌قیمت‌ پرداخته که تنها سه نسخه‌‌ی آن در دنیا موجود است.

این کت شلوارها بیش از 800 ساعت از زمان طراحی تا آخرین کوک زمان لازم دارند و پارچه‌ی آن از پشم، نخ کشمیر، و ابریشم تولید شده است. ولی واقعا دلیل چنین قیمت سرسام‌آوری برای این کت شلوار چیست؟ پاسخ یک کلمه است: الماس. بیش از 480 الماس نیم‌قیراطی در بخش‌های خارجی این کت‌ها به کار رفته است و به همین دلیل به یکی از گران‌قیمت‌ترین تن‌افزارهای دنیا بدل شده است.

ایران لوکس 
تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.