// ۰۸ شهریور ۹۶ ، ۱۱:۵۹

تصاویر/ شلیک کره‌شمالی به سمت ژاپن
کره شمالی در ساعات نخستین روز سه شنبه یک موشک بالستیک شلیک کرد که از فراز جزیر هوکایدو ژاپن عبور کرد. 
کره شمالی به ساکنان این منطقه از ژاپن هشدارداده بود، موضوعی که باعث واکنش شدید شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن شد. این موشک ۲۷۰۰ کیلومتر مسافت را طی کرد و تا ارتفاع ۵۵۰ کیلومتر اوج گرفت و در دریا فرود آمد.
شینزو آبه نخست وزیر ژاپن گفته است که اقدام بی ملاحظه کره شمالی یک تهدید جدی و بی‌سابقه برای ملت ژاپن است و این کشور از تمام توانش برای محافظت از شهروندانش استفاده می کند. نخست وزیر ژاپن همچنین از سازمان ملل متحد خواسته است تا فشار بر برنامه موشکلی کره شمالی را افزایش دهد. 
اعضای شورای امنیت سازمان ملل پیشتر در ماه جاری میلادی تحریم‌های جدید را علیه برنامه موشکلی کره شمالی اعمال کردند. چین نیز در روزهای گذشته برخی افراد و شرکت های کره شمالی را مشمول تحریم قرار داده است.
کارشناسان این آزمایش موشکلی را که بر فراز ژاپن انجام شده یکی از تحریک‌آمیز‌ترین نوع آزمایش های موشکلی کره شمالی ارزیابی می کنند که در آن از موشک هواسونگ ۱۲ که به تازگی توسعه داده شده، استفاده شده است.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.