// ۱۳ خرداد ۹۷ ، ۱۶:۰۰

اگر متوجه شدید که وسایل مورد علاقه شما رنگ و لعاب همیشگی خود را از دست داده‌اند یا خراش‌ های وارده روی سطح آن، زیبایی ظاهری این وسایل را از بین برده دو راهکار در پیش دارید. یا به‌ طور کلی آن وسیله را کنار بگذارید یا تعمیر و نو نوارش کنید.

مجله اینترنتی چفچفک در این پست روش‌ های نو نوار کردن وسایل قدیمی را برایتان برشمرده تا بتوانید برای مدت طولانی‌ تری از وسیله موردنظر خود استفاده کنید.

۱- سس مایونز برای سطوح چوبی

برای از بین بردن لکه‌ های سفید از روی سطوح چوبی که اغلب در نتیجه نشت آب از زیر ظرف‌ ها ایجاد می‌شود، بهتر است از سس مایونز استفاده کنید. سس را روی لکه‌ ها بمالید و با دستمال بکشید تا کاملا تمیز شود.

مایونز را می‌توان برای پوشاندن ترک‌های سطح میز هم استفاده کرد. به این صورت که سس را روی ترک‌ها بریزید و چند روز بگذارید بماند تا خشک شود. سپس با دستمال نرم تمیز کنید.

۲- خمیردندان برای شیشه‌ ها

برای ترمیم سطح شیشه عینک می‌توانید از خمیردندان معمولی بدون مواد درشت استفاده کنید. خمیردندان را روی شیشه بگذارید و با پارچه آن را روی سطح شیشه بکشید تا خمیر اضافه پاک شود. از این روش برای پاک کردن صفحه نمایش اسمارت‌ فون و ساعت هم می‌توان استفاده کرد.

خمیر دندان مانع از نفوذ آب به داخل این سطوح شیشه‌ ای می‌شود.

۳- خردل برای مس

می‌توانید از خردل معمولی برای بازگرداندن درخشش به ظروف و وسایل مسی استفاده کنید. در وهله اول، خردل را سطح مسی بمالید و چند دقیقه بگذارید بماند. سپس با یک دستمال نمدار و مرطوب آن را پاک کنید.

۴- مایونز برای پاک کردن اثر چسب و استیکر

برای پاک کردن استیکر ها از روی سطح میز می‌توانید از مایونز کمک بگیرید. برای این منظور، مایونز را روی سطح موردنظر قرار دهید تا ۱۵ الی ۳۰ دقیقه بماند. سپس برچسب را برداشته و جای چسب را با دستمال پاک کنید.

۵- پودر بچه برای تلفن همراه

برای زدودن اثر خراش از سطح نمایشگر موبایل می‌توانید از پودر بچه استفاده کنید. با استفاده از این پودر و آب، خمیر درست کنید. سپس با دستمال روی صفحه‌ نمایش موبایل بکشید. خمیر اضافه را از نمایشگر گوشی پاک کنید. به این ترتیب، خراش‌ های سطحی و ریز به‌طور کامل ناپدید می‌شوند.

۶- لاک ناخن برای شیشه

پیش از استفاده از روشی که توضیح خواهیم داد، سطح شیشه را تمیز بشویید. کمی برق ناخن را روی خراشیدگی بگذارید. حدود یک ساعت صبر کنید. پنبه را به لاک‌پاک‌کن آغشته کرده و روی سطح شیشه بکشید تا خراشیدگی‌ها از بین بروند. این روش ساده برای زودن خراش‌های سطحی از روی شیشه بسیار کاربردی است.

۷- پیاز برای تمیز کردن چرم

پیاز را از وسط دو نیم کنید و سپس آن را روی سطح چرم بکشید. سپس با دستمال نرم روی آن بکشید. این کار باعث می‌شود تا کیف چرم شما دوباره نو نوار شود.

۸- اسپری مو برای از بین بردن لکه‌ ها

اگر لکه لوازم آرایشی روی لباس‌ های شما باقی مانده است، می‌توانید با کمک اسپری مو آنها را از بین ببرید. محلی که کثیف شده را تافت بزنید، سپس با دستمال روی آن بکشید و به روش همیشگی لباس را بشویید.

از اسپری مو برای پاک کردن لکه لاک ناخن هم می‌توانید استفاده کنید. تافت را روی مسواک اسپری کنید و سپس روی سطحی که لاکی شده بکشید.

۹- شامپو بچه برای تمیز کردن عینک

به منظور از بین بردن خراش‌ های سطحی از روی شیشه عینک، می‌توانید از شامپو بچه استفاده کنید. مقداری شامپو روی عدسی عینک بریزید و با دستمال نرم بمالید. بقیه دستمال را با دستمال پاک کنید تا شیشه دوباره شفاف شود.

۱۰- خاکستر سیگار برای از بین بردن خراشیدگی‌ ها

یکی دیگر از روش‌ های ترمیم سطوح چوبی استفاده از خاکستر سیگار است. برای این منظور لازم است خاکستر را با آب مخلوط کنید تا خمیر شود. سپس خمیر را روی محل خراشیده شده بگذارید. با پارچه روی خاکستر بکشید تا جذب چوب شده و اضافه آن پاک شود.

۱۱- کره برای رنگ روغن

پودر شوینده لباس و کره را به نسبت یک به یک با هم مخلوط کنید. این خمیر را با استفاده از مسواک روی محلی که رنگی شده بمالید تا لکه‌ های رنگ روغن از بین بروند. حدود ۱۰ الی ۲۰ دقیقه صبر کنید و سپس به روش همیشگی لباس را بشویید.

۱۲- گچ و لباس

گچ‌های معمولی تخته سیاه را می‌توانید برای از بین بردن لکه‌ های چربی از سطح لباس مورد استفاده قرار دهید. برای این منظور، گچ را پودر کنید و روی سطحی که لک شده بریزید. پس از جذب شدن چربی توسط گچ، لباس را به روش معمولی بشویید.

روزیاتو : سایت سرگرمی چفچفک

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.