// ۰۶ مرداد ۹۶ ، ۱۵:۴۵

با بدنه‌ای به رنگ مشکی مات و خطوط قرمز، زرد و آبی پراکنده در سراسر آن، متوجه می‌شویم که طرح رنگ P1 GTR از کلاه ایمنی فرمول یک جیمز هانت الهام گرفته شده است.

پدال- علاوه بر طرح رنگ، نسخه P1 GTR جیمز هانت از جهات دیگری هم خاص است. یکی از این ویژگی‌ها افزایش قدرت تا ۹۸۷ اسب بخار از سیستم انتقال قدرت ترکیبی، متشکل از یک موتور ۳.۸ لیتری V8 دو توربوشارژر و یک موتور الکتریکی است.

 این نسخه در مجموع، ۸۴ اسب بخار از یک مک‌ لارن P1  معمولی همراه دارد و همچنین ۵۰ کیلوگرم سبک‌تر از آن است، در نتیجه نسبت قدرت به وزن آن ۶۸۷ اسب بخار به ازای هر تن است.

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,P1 GTR

رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در کمتر از ۲.۸ ثانیه و رسیدن به سرعت ۶۰ مایل در ساعت (۹۶ کیلومتر بر ساعت) نیز فقط ۲.۴ ثانیه صورت می‌گیرد. حداکثر سرعت آن نیز به ۳۶۲ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

رونمایی رسمی این مدل در در فستیوال سرعت گوودوود ۲۰۱۶ صورت گرفت و قرار است تعداد ۱۱ عدد از آن تولید شود. این عدد تعداد مسابقاتی هست که هانت در طول فعالیت خود، موفق به کسب عنوان قهرمانی رانندگان پیش از سال ۱۹۷۶ بود.

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,P1 GTR

مک لارن در حال حاضر، در حال آماده سازی یکی از این P1 GTR ها برای پیست Hillclimb، است که قرار است راننده سابق F1 برونو سنا پست آن بنشیند.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.