// ۱۲ شهریور ۹۶ ، ۰۹:۰۸

حجاب اسلامی در قانون ممنوع می‌شود

مقام‌های تاجیکستان قوانینی را تحت عنوان "پایبندی به لباس‌ و فرهنگ سنتی ملی" در این کشور به اجرا درآورند که عملا پوشش حجاب کامل اسلامی برای زنان را در این کشور ممنوع می‌کند.

زنان تاجیکستانی در البسه سنتی خود یک روسری پشت سرشان می‌بندند اما آن دسته از زنانی که بخواهند در این کشور حجاب کامل اسلامی داشته باشند روسری خود را زیر چانه گره می‌زنند.

شمس‌الدین اورومبکزودا، وزیر فرهنگ تاجیکستان در مصاحبه با رادیو اروپایی آزاد مدعی شد: پوشش اسلامی واقعا خطرآفرین است.

او اظهار کرد: هر کسی به زنانی که حجاب کامل داشته باشند با نگرانی نگاه می‌کند و می‌ترسد که آنها زیر حجابشان چیزی پنهان کرده باشد.

با وجود آنکه قانون اخیرا اجرا شده در تاجیکستان صرفا اصلاحیه‌ای بر یک قانون موجود درباره سنت‌های کشور است، اما مشخصاً کلمه حجاب را ذکر نکرده؛ اما مقام‌های تاجیکستان پیش از این نیز گفته بودند که حجاب اسلامی نماینده "یک فرهنگ بیگانه" محسوب می‌شود.

براساس قوانین موجود، زنانی که در تاجیکستان حجاب اسلامی داشته باشند ورودشان به ادارات دولتی ممنوع است.

در ابتدای ماه اوت گزارش شد که مقام‌های تاجیکستان به بیش از ۸۰۰۰ زن با حجاب اسلامی در شهر دوشنبه پایتخت این کشور تذکر داده بودند که پوشش سرشان را به سبک تاجیکی گره بزنند.

قانون جدید جریمه‌ای برای شکستن قانون تعیین نکرده، هر چند که گفته شده احتمالا در آینده برای آن جریمه تعیین خواهد شد.

خبر گذاری برنا

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.