// ۱۰ مرداد ۹۶ ، ۰۹:۴۰

در پی حادثه‌ای که گریبان سیستم خودران تسلا را گرفت، قانون‌گذاران تصمیم گرفته‌اند با تغییر نگرش‌های خود اطمینان حاصل کنند که راننده خودکار را می‌توان با خیال راحت مورد استفاده قرار داد.

 به گزارش پدال، بر اساس گزارش رویترز، به منظور تعیین مسئولیت در صورت تصادف خودروهای مجهز به راننده خودکار، آلمان قصد دارد خودروسازان را ملزم به نصب یک دستگاه ضبط داده‌ها، معروف به جعبه سیاه، بر روی تمام وسیله نقلیه این کشور کند.

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,خودرو‌های خودران, جعبه سیاه
چنین دستگاهی باید همه فعال‌های راننده خودکار ضبط کند چه زمانی که سیستم در حال کار است و چه زمانی که راننده در حال رانندگی می‌باشد. بر اساس پیشنهاد الکساندر دوبرینت وزیر حمل و نقل آلمان، درست است که رانندگان نمی‌خواهد که تمرکز خود را بر روی ترافیک و یا کنترل فرمان قرار دهند، اما آنها باید در صندلی خود نشسته و آماده دخالت در موارد اضطراری باشند.
اخبارخودرو,خبرهای خودرو,خودرو‌های خودران
بر اساس گفته‌های سخنگوی وزارت حمل و نقل، قوانین تدوین شده به همین منظور در تابستان امسال به سایر وزارتخانه‌ها برای تصویب ارسال می‌شود، تا آلمان در آینده به طور خاص تبدیل به یک رهبر جهانی در بازار خودروهای بدون راننده شود.
 اخبارخودرو,خبرهای خودرو,خودرو‌های خودران, جعبه سیاه

 هر روز بر تعداد خودروسازانی که در تلاش برای آوردن این فناوری نوآورانه در تولید ماشین‌های اصلی خود هستند، افزوده می‌شود و شرکت‌های مختلف برنامه‌های خود را برای تولید خودروهای حداقل تا حدی مستقل اعلام کرده‌اند، هرچند این ویژگی تا سال ۲۰۲۰ به طور کامل اتفاق نمی‌افتد. در همین حال، گروه‌های مصرف کننده در ایالات متحده اصرار دارند که دولت تا زمانی که سیستم به طور کامل امن و اثبات نشده است، محتاطانه برخورد کند.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.