// ۲۰ مهر ۹۶ ، ۲۱:۵۵
تپه صلیب در لیتوانی

تپه صلیب یک مکان واقعی (درواقع یک مکان زیارتی) در شمال لیتوانی است. روی یک تپه کوچک صد‌ها هزار صلیب قرار دارد که نماد مسیحیت و یادبود هویت ملی لیتوانی است. منشا دقیق گذاشتن صلیب‌ها روی تپه مشخص نیست، اما تصور می‌شود که اولین صلیب پس از قیام ۱۸۳۱ روی قلعه تپه دومانتی قرار گرفت. طی قرن ها، صلیب ها، صلیب‌های غول پیکر، با کنده کاری پرتره‌های لیتوانی، مجسمه‌های مریم مقدس و هزاران تمثال کوچک و ... توسط زائران کاتولیک به این مکان آورده شده است. تخمین زده می‌شود که بیش از صد هزار صلیب روی این تپه وجود دارد.

 
این سایت ابتدا در اوایل قرن چهاردهم نامگذاری شد. در سال‌های اخیر، این تپه به منبع غرور ملی تبدیل شده است. این اتفاق در سال‌های ۱۸۳۱ و ۱۸۶۳ افتاد، وقتی قیام‌های ضد شوروی رخ داد و در طول ۵۰ سال اشغال لیتوانی توسط شوروی که با جنگ جهانی دوم آغاز شد؛ شوروی سه بار تپه را بولدوزر انداخت و اطراف آن گودالی ایجاد کرد که هیچکس نتواند وارد این مکان شود. اما مردم همچنان به کاشت صلیب ادامه دادند. در سال ۱۹۹۱ با آغاز استقلال لیتوانی، تپه صلیب به یک نماد ملی برای مبارزه برای استقلال تبدیل شد. در آن زمان حدود ۳۵ هزار صلیب با ابعاد مختلف از چند سانتیمتر تا ۴ متر روی تپه وجود داشت. امروزه هزاران مسافر و زائر از سراسر جهان از این تپه بازدید می‌کنند.
تپه صلیب در لیتوانی 
تپه صلیب در لیتوانی 
 
تپه صلیب در لیتوانی 
 
تپه صلیب در لیتوانی 
 
تپه صلیب در لیتوانی 
 
تپه صلیب در لیتوانی 
 
تپه صلیب در لیتوانی 
 
تپه صلیب در لیتوانی
تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.