// ۱۳ تیر ۹۷ ، ۰۳:۰۰

بشر همواره در پی خودشناسی است. یکی از راه‌هایی که انسان‌ ها برای خودشناسی از آن بهره می‌گیرند، آزمون‌های روانشناسی هستند. نحوه‌ی پاسخ دادن به سوالات این آزمون‌ ها اغلب زوایای پنهان شخصیت انسان‌ ها را آشکار می‌سازد و تا حدودی نشان می‌دهد که چه در سرشان می‌گذرد. با مجله اینترنتی چفچفک همراه باشید.

روانشناسان در سراسر دنیا، از آزمون‌های روانشناسی برای اهداف مختلف استفاده می‌کنند. چفچفک این بار آزمون روانشناسی را به شما پیشنهاد می‌کند که به شما کمک خواهد کرد خود را بهتر بشناسید. اگر پاسخ شما به این آزمون درست باشد، احتمالا یا نابغه هستید و یا به اسکیزوفرنی دچار هستید.

آزمون روانشناسی

به سه سوال زیر پاسخ دهید و نهایتا نتیجه را ببینید.

1. چه چیزی بین کتری و کشتی بخار مشترک است؟

2. وجه اشتراک طوفان و ماشین مسابقه چیست؟

3. چه چیزی بین کفش و مداد مشترک است؟

پاسخ آزمون

1. بخار

2. هردو دایره‌وار حرکت می‌کنند.

3. هردو ردی از خود بر جای می‌گذارند.

شما واقعا چه کسی هستید؟

اگر پاسخ این سوالات را نیافتید، نگران نباشید چون این مساله نشان می‌دهد که ذهن سالمی دارید. اما اگر پاسخ دادن به این سوالات برای شما آسان بود، نشان می‌دهد که شما نیاز به مشاوره با متخصص و احتمالا گذراندن دوره‌ی درمانی دارید. این نوع تست برای سنجش میزان آگاهی افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر از یک انسان عادی سوال کنید «چه چیزی میان گاو و میز مشترک است؟»،‌ احتمالا پاسخ آن‌ ها «هیچ چیز!» خواهد بود. البته این جواب تا حدودی منطقی است و این دو با هم قابل مقایسه نیستند. ولی شخص دچار اسکیزوفرنی در کمترین زمان ممکن و بدون فکر کردن ارتباط کم اهمیت‌ تری را بین دو شیء پیدا خواهد کرد.

اما چطور می‌توان فرق بین شخص دچار اسکیزوفرنی و یک نابغه‌ی واقعی را فهمید؟

پاسخ این است که شخص دچار اسکیزوفرنی به این سوالات سریع پاسخ می‌دهد، در حالی که شخص نابغه نیاز به تمرکز، زمان و تفکر دارد.

اگر از خواندن این آزمون روانشناسی لذت بردید، می‌توانید آزمون «دو راهی‌هایی که حقایق شگفت‌ انگیزی را در مورد شخصیت شما برملا می‌کنند!» را نیز انجام دهید.

مجله اینترنتی خواندنی ها : سایت سرگرمی چفچفک

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.