// ۲۰ دی ۹۶ ، ۱۳:۱۴

 تسنیم نوشت: رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به آمار پذیرش فرار دختران از منزل در سال ۹۵ ،گفت: با مقایسه این آمار در نیمه نخست سال جاری مشخص می‌شود آمار فرار دختران افزایش یافته است به طوری که در این زمان بالغ بر ۳ هزار دختر از منزل فرار کرده‌اند.
حسین اسدبیگی با اشاره به برنامه ریزی سازمان بهزیستی کشور برای ارائه خدمات به هموطنان در استان‌های مختلف،اظهار کرد: بر همین اساس در سال جاری تعداد خودروهای اورژانس و همچنین مراکز مداخله در سطح کشور افزایش یافته است.

وی با اشاره به آمار تماس‌های برقرار شده در خصوص آسیب‌های اجتماعی،بیان کرد: بخشی از این آسیب‌ها به فرار دختران از منزل برمی‌گردد به طوری که در سال 95 ، 5 هزار و 38 مورد در این زمینه به اورژانس اجتماعی اطلاع داده شده بود.

اسدبیگی ادامه داد: آمار اشاره شده در 4 بخش ثبت شده که یک هزار و 118 مورد از طریق مراکز مداخله در بحران، یک هزار و 14 مورد از طریق خدمات سیار، دو هزار و 579 مورد از طریق برقرار تماس با خط 123 و 259 مورد نیز از طریق پایگاه‌های خدمات اجتماعی پذیرش شده‌اند.

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه به آمار دختران فراری در 6 ماه ابتدایی 96 اشاره کرد و گفت: طی زمان اشاره شده از طریق مرکز مداخله در بحران 644 مورد، خط 123 ، یک هزار و727 مورد، خدمات سیار 515 مورد و در نهایت از طیق مرکز مداخله در بحران نیز 144 مورد پذیرش شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 4 مرکز برای نگهداری دخترانی که در شهر تهران فرار می‌کنند، پیش بینی شده است،گفت: این افراد حداکثر 3 هفته در مراکز اشاره شده نگهداری می‌شوند و در نهایت و در صورت تشخیص مددکار اجتماعی، فرد به خانواده بازگردانده می‌شود و در غیر این صورت موضوع از طریق قضایی پیگیری می‌شود.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.

دیدگاه ها  ۲

 1. milad mirshekar | ۲۰ دی ۹۶ ، ۱۳:۴۶ | لینک
  فاجعه س
  • | ۲۰ دی ۹۶، ۱۳:۵۳
   بله همین طور هست...
 2. ابوالفضل | ۰۲ اسفند ۹۶ ، ۱۲:۱۱ | لینک
  این یک فاجعه است دولت مردان بخصوص رهبربایدمتوجه شود که نمی توانند کشوررا اداره بکنندودرراه بیراهه قدم برمیدارندهرچندباحماقت وپررویی براشتباه خودپافشاری میکنند..اول انقلاب توشهر30هزاری نفری ما دو زن ازادبودیعنی هرکه دلشان میخواست میکردندولی باتشکرازبسیج خواهران که انها راجذب به بسیج ودرامدکردولی درمقابل الان درهرکوچه ی ده خانواده ایی فقط دوسه زن سالم وجوددارد.حتی من به مادر80 ساله ام هم شک دارم که اخرعمر گمراه شده باشد
  • | ۲ اسفند ۹۶، ۲۱:۱۵
   والا نمی دونم چی بگم ..فقط هر جا اب هست گل هم هست....سپاس از حضورتان