// ۱۴ مهر ۹۶ ، ۰۲:۰۰

مردم حتی زمانی که با یکدیگر صحبت نمی‌کنند هم با حرکات چشم و دست و بدن خود برای هم سیگنال می فرستند. زبان بدن یکی از مهم‌ترین بخش‌های ارتباطی و تعاملات اجتماعی انسانی محسوب می‌گردد.

از روی زبان بدن تا حدی می توان به تمایلات درونی افراد پی برد. مثلا بیشتر مردم دنیا برای تحت تاثیر قرار دادن فرد موردعلاقه خود، یا عوض کردن عقیده کسی، به صورت خودآگاه یا بعضا به طور ناخودآگاه دست‌به‌دامن زبان بدن می شوند. از این رو، شاید برایتان جالب باشد بدانید که برخی از این حرکات در میان اغلب مردم عمومیت دارند و نشان‌گر احساسات خاصی هستند.

مثلا در یک رابطه عاطفی، اگر فردی زیاد به شما نگاه کند، در واقع در حال تلاش برای نمایش علاقه و توجه خود به شماست. یا اگر فردی که با او صحبت می کنید، سعی می کند تا نگاهش را از شما بدزدد، مطمئن باشید که حوصله تان را ندارد و نمی خواهد هم‌کلام او باشید.

در همین راستا، در ادامه تعدادی از نشانه های عمومی حرکات بدن را برایتان انتخاب کرده ایم که به شما می گویند آیا رابطه تان خوب پیش می رود یا بد. اگر کنجکاو هستید تا در این رابطه بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنیم تا ادامه مطلب را از نظر بگذرانید.

همه چیز به خوبی پیش می رود و شما از همدیگر خوشتان می آید

وقتی طرف مقابل به شما برای مدت زمان طولانی تر از آنچه انتظار دارید به شما می نگرد، یعنی از شما خوشش آمده است. اگر این کار را هر چند دقیقه یک بار تکرار کند، شک نکنید که حتما حس خوبی نسبت به شما پیدا کرده است.

وقتی در طول مکالمه، طرف مقابل سعی می کند بدن خودش را به سمت شما بچرخاند، یعنی به شما علاقه مند شده است. حتی اگر او پاهایش را روی هم انداخته باشد هم، جهت پاهایش را به سمت شما انتخاب خواهد کرد.

وقتی یک زن از مردی خوشش بیاید، به صورت ناخودآگاه بدن خود در حالی که کمرش صاف و کشیده است را به سمت مرد موردعلاقه اش خم خواهد کرد.

مردها هم وقتی از یک خانم خوششان بیاید، سعی می کنند خود را بزرگ تر و قوی تر نشان دهند. مثلا دست هایشان را به کمر می زنند. یا هنگام مکالمه، یک دست را در جیب شلئار گذاشته و دست دیگری را به دیوار تکیه می دهند تا یک فضای شخصی برای طرف مقابل ساخته و او را احاطه کنند.

اگر متوجه شدید که دست هایتان بدون هیچ دلیل خاصی و ناخواسته بارها به همدیگر می خورند یا مثلا، طرف مقابل بدون اینکه لازم باشد، خاک روی لباس شما را پاک می کند، مطمئن باشید که او به سمت شما کشش قلبی دارد.

اگر متوجه شدید که او در یک جمع لطیفه ای تعریف کرده و منتظر دیدن واکنش شماست، شک نکنید که تنها فرد مهم و قابل اهمیت در آن جمع برایش شما هستید. او این کارها را برای جلب توجه شما انجام می دهد.

یک روانشناس به نام پتی وود می گوید، مردان عموما پس از دوران کودکی خیلی با صدای بلند و عمیق نمی خندند، پس اگر دیدید فرد موردنظر شما از ته دل می خندد، به این معنی است که کاملا شاد و از حضور شما خوشحال است.

وقتی شما مثلا به یک بچه گربه توجه نشان می دهید و او را نوازش می کنید و مرد موردنظرتان نیز همان کارهای شما را تکرار می کند، مطمئن باشید که قصد مسخره کردنتان را ندارد، بلکه دوستتان دارد و این حرکت و تقلید او غیرارادی است.

وقتی اوضاع خوب نیست و لازم است با هم حرف بزنید

شما همیشه سعی می کنید با همسر/نامزد خود حرف بزنید، اما شرایط مناسب این کار نیست: او پشتش را به شما کرده و نشسته، به چشم هایتان نگاه نمی کند، سعی می کند از شما فاصله بگیرد. این ها نشانه های وجود مشکل است که باید برطرف شوند.

وقتی علیرغم تلاش زیاد و انجام کارهای بامزه، با یک لبخند بی روح و غیرواقعی مواجه می شوید، مطمئن باشید که مشکلی به لحاظ احساسی بین شما وجود دارد که باید رفع شود.

وقتی طرف مقابل دست به سینه نشسته و به نوعی در مقابل شما گارد گرفته، دستانش را در هم قفل کرده است، صدایش ضعیف است و سعی می کند از نگاه مستقیم به شما پرهیز کند، یعنی حس خوبی به شما ندارد.

وقتی یک مرد، ساده ترین اصول رفتار با یک خانم را رعایت نمی کند، مثلا جلوتر از او راه می رود، در را باز نمی کند، هنگام ورود به خانه، او را مقدم نمی داند و همچنین، وقتی یک زن زیاد با تلفن با دوستانش صحبت می کند یا سرگرم کارهای خودش است و به طرف مقابلش توجهی نشان نمی دهد، یعنی همدیگر را دوست ندارند و رابطه شان در وضعیت نامناسبی قرار دارد.

در روابط عاطفی، دو طرف باید به یکدیگر توجه زیادی نشان دهند. اگر متوجه شدید که طرف مقابل در برابر شلختگی یا بیماری های شما خیلی غیرمسئولانه رفتار می کند، باید بدانید که رابطه تان چندان خوب و درست پیش نمی رود.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.

دیدگاه ها  ۱

  1. milad mirshekar | ۱۴ مهر ۹۶ ، ۰۲:۲۷ | لینک
    جالب بودن :)