// ۱۳ شهریور ۹۶ ، ۰۹:۱۳
کشف خزه های چسبناکی که شبیه موجودات فضایی هستند [تماشا کنید]

کشف خزه های چسبناکی که شبیه موجودات فضایی هستند [تماشا کنید]

احتمالا برایتان پیش آمده که در کف دریاچه یا رودخانه، گلوله های گِل مانندی را ببینید که بی تفاوت از کنار آن ها گذشته باشید. اما شاید جالب باشد بدانید که این گلوله ها ممکن است خزه های جانداری باشند که زیر آب زیست می کنند.

در این راستا باید اشاره کنیم که اخیرا نوعی خزه چسبناک که بیشتر شبیه موجودات خیالی و فضایی است در لاست لاگون در استنلی پارک در ونکوور کانادا کشف و مشخص گشته که یک موجود زنده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ونکوور، انجمن زیست شناسی استنلی پارک نوعی موجود غیرطبیعی یافته که از اجتماع بی مهره ها و خزه‌زیان دریایی موسوم به Pectinatella magnifica تشکیل شده است.

این موجود چند هفته پیش کشف و به دنبال بررسی های جدیدتر، مشخص شد که نمونه های بسیاری از آن در دریاچه مذکور زیست می کنند.

«پکتیناتلا مگنیفیسیا» را در رده خَزه‌زیان (Bryozoa) دسته بندی می کنند؛ جانوران بی‌ مهره‌ی کوچک و باهم‌زی که معمولاً اسکلت‌ هایی از جنس کلسیم کربنات می‌ سازند و در ظاهر شبیه به مرجان دریایی هستند.

تاریخچه حیات این موجودات به حداقل ۵۰۰ میلیون سال پیش باز می گردد. این گیاهان عجیب و غریب به صورت غیرمستقیم تولید مثل کرده و تولید می شوند. این فرایند تا زمانی ادامه خواهد داشت که کلونیِ نهایی ساخته شود.

از آنجا که «پکتیناتلا مگنیفیسیا» نوعی علف هرز محسوب می شود، همه فرایند تکثیرش را نیز به تنهایی انجام می دهد.

اما این علف هرز مزایای فراوانی دارد. از جمله اینکه از موجودات میکروسکوپی آب تغذیه می کند و این کار  موجب تصفیه شدن آب می شود. از این رو برای اکوسیستم منطقه بسیار مفید بوده و کیفیت آب را بالا می برد.


منبع: gizmodo, روزیاتو
تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.