// ۳۰ فروردين ۹۷ ، ۱۱:۰۲

مدیر جامعه المرتضی: قم با تصویب مجلس به کشوری مستقل تبدیل شود و اختصاص یک یا چند واحد اقتصادی مانند پالایشگاه یا پتروشیمی به آن بخشی ازنیازهای مالی آنرا تامین می‌کند.

به گزارش قم نیوز حجت الاسلام و المسلمین احمد زادهوش، مدیر جامعه المرتضی، در یادداشتی که در کانال تلگرامی نامه‌ های حوزوی منتشر شده است، پیشنهاد تشکیل کشوری به نام قم و تبدیل حوزه علمیه قم به کشوری مستقل مانند واتیکان را داده است تا حوزه علمیه قم به نظام رهبری دینی شیعیان جهان تبدیل شود.

متن این یادداشت را در زیر با اندکی اصلاح املایی می‌خوانید:

کشوری به نام « قم »

احمد زادهوش، مدیر جامعه المرتضی

زمان آن فرا رسیده است که حوزه علمیه قم به کشوری مستقل تبدیل گردد. کشوری با مرزهای جغرافیایی مشخص، پرچمی مخصوص، قانون اساسی ، پذیرفته شده در مجامع بین‌المللی و پذیرنده سفیران کشورهای مختلف.

منظور از حوزه علمیه قم مجموعه ای از تشکیلات و نظام مدیریت حوزه، شورای عالی، شورای گسترش ، نهاد مرجعیت، جامعه مدرسین، نهادهای اقماری حوزه مثل جامعه المصطفی ص و مدیریت حوزه های خواهران است.

استقلال حوزه علمیه در قالب یک کشور مستقل ( مانند واتیکان) این امکان را فراهم می‌سازد تا حوزه علمیه قم به نظام رهبری دینی شیعیان جهان تبدیل شود و ارتقا یابد.

با توجه به اینکه حوزه ها و تشکلات اهل سنت مثل الازهر و جامع مکه و … به علت وابستگی شدید به حکومت ها و نیز اختلافاتی که دارند هنوز به چنین بلوغی نرسیده اند، «کشور مذهبی قم» با پذیرش سفیران خارجی و نظام دیپلماسی مستقل میتواند در واقع نقش رهبری دینی در دنیای اسلام را ایفا کند.

اعلام استقلال « کشور قم » نه تنها هیچ تعریض و مخالفتی با نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست بلکه در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب ظرفیتی جدید و پشتوانه ای معنوی است که فارغ از محظورات و محدودیتهای خارجی و داخلی جمهوری اسلامی به ترویج و گسترش فرهنگ اسلام و اظهار نظر در شئون انسانی و تعامل با نهادهای مهم مسیحیت بپردازد و از مزایای یک کشور مستقل برای حضور در مجامع بین‌المللی بهره مند شود.

در هنگام استقلال « کشور قم » که طبعا باید در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد یا حتی به رای مردم مستند شود، اختصاص یک یا چند واحد اقتصادی مانند پالایشگاه یا پتروشیمی به این کشور بخشی از نیازهای مالی آن را تامین می‌کند که البته با استقلال حوزه علمیه شیعه ، جذب مشارکت های مردمی و اتکا به وجوهات شرعیه و بریه امکان بیشتری می یابد.

از همه اندیشمندان بخصوص حوزویان محترم درخواست می شود با حمایت های نظری و تکمیل این طرح در تحقق چنین اتفاق مبارکی سهیم باشند . انهم یرونه بعیدا و نراه قریبا .

ستخلوا کوفه من المؤمنین و یأزر عنها العلم ‌‌‌… ثم یظهر العلم ببلده یقال لها « قم » 

واکنش کاربران شبکه های مجازی

 

پرچم پیشنهادی برای کشور قم

 

 

من میخوام اپلای کنم برای قُم به نظرتون فول فاند میدن بهم!!؟؟ 

 

 

 

‏قراره کشور قم دو استان داشته باشه؛ استان برادران، استان خواهران

 

 

ولی برای ویزای قم از مشهد اقدام کنید، راحت تر میدن

 

 

 

گفتن قم کشور مستقل بشه؟ باشه قبوله، فقط توپتون افتاد اینور پاره ش میکنیم.

 

انقدر از ایران نرفتیم تا قم کشور شد و ما به آرزومون رسیدیم و خارجی شدیم

 

 

قم اگه کشور شد واسه سرود ملیش دعای جوشن کبیر رو بذارین.

 

 

قم قراره کشور مستقل شه، خداروشکر یبار بزور اردو بردنمون جمکران، حداقل الان میتونم پوز بدم ک یه سفر خارجی رفتم

 

 

اختیار دارید. قم که چیزی نیست، تمام ایران مالِ شماست. پالایشگاه و پتروشیمی و هرچی که داره هم پشت قباله‌تون. تو رو خدا نگید اینجور دلگیر می‌شیم

 

قم کشور بشه حسن اباد میشه لب مرز، میرم اونجا کولبری

 

دوستان کسی خواست بیاد قم بگه واسش دعوتنامه بفرستم، تعارف نکنید

 

i706_photo_Û²Û°Û±Û¸-Û°Û´-Û±Û¸_Û²Û±-Û´Û±-Û²Û¶.jpg

‏وقتی از مرز قم میری بیرون

 

‏- حاج آقا ماه عسل کجا میریم؟
+ خارج از کشور
– کجا انشالله
+ کشور قم
– وای من چی بپوشم حالا

 

h33k_photo_Û²Û°Û±Û¸-Û°Û´-Û±Û¸_Û²Û±-Û°Û±-Û³Û´.jpg

پیام رسان بومی کشور قم

 

 

 

yy53_photo_Û²Û°Û±Û¸-Û°Û´-Û±Û¸_Û±Û¹-Û²Û´-Û°Û´.jpg

از جاذبه‌های توریستی کشور قم

tahp_photo_Û²Û°Û±Û¸-Û°Û´-Û±Û¸_Û±Û¹-Û°Û·-Û³Û·.jpg

حمید معصومی نژاد قممممممممممممم

این بخش تکمیل میشود….

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.
بت اسپات