// ۱۳ شهریور ۹۶ ، ۲۱:۱۸

سرنوشت تلخ صبای 7 ساله در روستای توران + تصاویر

 صبا کودک ۷ ساله رامیانی که بدون دستگاه اکسیژن نفس کشیدن برایش بسیار سخت است، چشم انتظار کمک خیران و مسئولان برای انجام پیوند ریه و قرنیه چشم است.

سرنوشت تلخ  صبای 7 ساله در روستای توران + تصاویر

کودکی شاید شیرین‌ترین دوران زندگی یک انسان باشد، انسان محبت‎ها و خاطرات کودکی را هیچ‌گاه از ذهن خود فراموش نخواهد کرد.

اما کودکی صبا در روستای توران فارس شهرستان رامیان مالامال از درد و رنج شده، کودکی 7 ساله که در اتاق کوچک 18 تا 20 متری که هنوز هم تقریبا کامل نیست، روزها با دیدن تلویزیون خود را سرگرم می‎کند.

صبا، کودکی نحیف که حتی دیگر توان نگه داشتن ماسک اکسیژن و لوله آن را در دهان ندارد و خانواده‎اش به جای اینکه از وجود زیبای فرزند در زندگی لذت ببرند همچون شمع در باد صبای زندگی می‌سوزند.

کودکی کوچک که در انتظار دستانی بزرگ و پرمهر خیران و پزشکانی است که هر چه زودتر وی را درمان کنند و به زندگی طبیعی خود بازگردد.

صبا آرزوهایش به اندازه بازی کردن و راه رفتن یک کودک بدون ماسک اکسیژن است، انتظار زیادی نیست که متولیان و مسئولان حامیان اقشار محروم و کم بضاعت به داد بیمارانی همچون صبا برسند.

مریم حیدری, مادر صبا در مورد بیماری فرزندش اظهار داشت: در سن 4 سالگی، صبا تب شدیدی کرد و به دنبال از ناحیه کمر به بالا زخم‎هایی در بدن وی ایجاد شد.

وی افزود: از این زخم‎ها خون می‎آمد, به صورتی که همیشه باید این زخم‌ها شستشو می‌دادم, دخترم را به بیمارستان پیامبر اکرم(ص) در تهران بردیم و در بخش PICU بستری کردیم.

مریم حیدری تصریح کرد: پس از آزمایشات و نمونه‌برداری‎های مختلف، پزشکان اظهار کردند که ویروسی وارد بدن صبا شده و صبا را بیمار کرده است.

وی یادآور شد: این ویروس به چشم و ریه صبا نفوذ کرده و در حال حاضر بدون دستگاه اکسیژن نفس کشیدن برایش بسیار سخت است.

مادر صبا تاکید کرد: در حال حاضر ریه‎های صبا از بین رفته و دکترها معتقدند باید پیوند ریه انجام شود, اما هزینه‎های درمان بسیار بالاست و پدرش کارگر ساده‎ای بیش نیست.

وی گفت: هم من و هم پدرش کارگر هستیم و درآمد آن‌چنانی نداریم تا بتوانیم وی را به بیمارستان تخصصی برده و پیوند ریه کنیم، با امید به خدا منتظر هستیم تا خیر یا پزشکی بتواند برای درمان دخترم کمک کند.

حیدری اظهار کرد: از 4 سالگی تا امسال مجبور بودم به علت عدم وجود دستگاه و کپسول اکسیژن، دخترم را در بیمارستان‌های مختلف گرگان و یا تهران بستری کنم، خوشبختانه امسال با دستگاهی که خیری تقبل کرده می‎توانم در خانه از دخترم مراقبت کنم تا حداقل از هزینه‌های جانبی کاسته شود.

مادر صبا با اشاره به مشکلات نگهداری صبا تصریح کرد: مشکلات بسیار است، همان‌طور که می‎بینید در یک اتاق 18 متری زندگی می‌کنم که این منزل ورثه چند برادر شوهر و شوهرم است و تنها 50 متر از آن به ما می‎رسد که توان ساخت آن را هم نخواهم داشت.

وی افزود: مشکلم مسیر دور بین اتاق و سرویس بهداشتی است که با توجه به دستگاه اکسیژن تردد برایمان به ویژه در شب که آسفالت هم نیست، سخت است.

حیدری یادآور شد: چون برداشتن ماسک اکسیژن از بینی و دهان صبا خطرناک است, حمام کردن برای وی بسیار سخت بوده و تنها راه درمان دخترم پیوند ریه است که امیدوارم هر فردی کاری از دستش برمی‌آید برای درمان دخترم انجام دهد.

مادر صبا گفت: ویروس به چشم صبا آسیب زده و سبب عفونت چشم وی شده و باید تلویزیون یا هرچیز دیگر را از فاصله بسیار نزدیک ببیند و قرنیه چشم صبا هم باید پیوند شود.

وی تاکید کرد: از نظر امرار معاش نیز مشکلاتی داریم اما مهم‌ترین درخواست و تقاضای من کمک به درمان دخترم است.

صبا حیدری هم به خبرنگار ما گفت: دوست دارم مانند دوستان و هم‌سن و سال‌های خود به مدرسه بروم اما می‎گویند نمی‎توانم, اگر توانستم روزی به مدرسه بروم و تحصیل کنم، حتما دکتر می‎شوم و همه کودکان بیمار را به صورت رایگان درمان می‎کنم تا کودکی بیمار در دنیا نباشد.

وی افزود: همیشه از امام حسین (ع) می‌خواهم که من هر چه زودتر خوب شوم, برخی اوقات از این اکسیژن و دستگاه‎ها خسته می‌شوم، دوست دارم بدوم، بازی کنم اما نمی‎شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

1396061217123751011834934

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.

دیدگاه ها  ۱

  1. Va hid | ۱۳ شهریور ۹۶ ، ۲۱:۲۷ | لینک
    چی باید گفت!!!

    یه عده در این ممکلت چند هزار میلیارد ثروت رو به جیب زدند یه عده برای  سلامتی شون !!! این قدر زجر بکشند !!!!