// ۲۶ مرداد ۹۶ ، ۱۲:۲۹

بهترین مدارس دندانپزشکی جهان کدامند؟

تحصیل در رشته دندان‌پزشکی در یکی از بهترین دانشگاه‌‌‌های دنیا آرزوی خیلی‌ها است ـ فرصتی طلایی که برای کمتر کسی پیش می‌آید. مطمئنا، برای یک دندانپزشک موفق بودن، به آموزش عالی و کسب مهارت‌های لازم نیاز دارید. اما نباید از این مسئله غافل شد که دندانپزشکی نیازمند تقویت مهارت‌های ارتباطی عالی نیز است، مهارتی که تحصیل در یک دانشگاه خوب می‌تواند تاثیر به سزایی بر آن داشته باشد. برای اینکه با بهترین دانشگاه‌های دندان‌پزشکی دنیا آشنا شوید، ما لیستی از ۱۰ مورد از بهترین مدارس دندان‌پزشکی در جهان را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم.

دندانپزشکی

دانشگاه گوتنبرگ

دانشگاه گوتنبرگ در سوئد، به عنوان یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های شمال اروپا و با بیش از ۴۰ رشته‌ مختلف و حدود ۳۷,۰۰۰ دانشجو و ۴,۹۰۰ کارمند شهرت جهانی دارد. این دانشگاه، برای انجام تحقیقات پیشرفته در تعدادی از رشته‌هایش شناخته‌شده است. دانشکده دندان‌پزشکی بر آمادگی دانشجویان برای ارائه کار حرفه‌ای در این زمینه تمرکز دارد. دوره‌های تحصیلی به صورت نظری و عملی هستند و دانشجویان به کار مستقل در مراقبت و درمان بیماران تشویق می‌شوند.

دندانپزشکی

دانشگاه کاتولیک لون

دانشگاه کاتولیک لون که با نام دانشگاه لووان هم شناخته می‌شود، دانشگاهی تحقیقاتی واقع در فلاندرز بلژیک است. این دانشگاه بیش از ۳۰,۰۰۰ دانشجو دارد و به داشتن امکانات بالای تحقیقاتی مشهور است. گروه آموزش بهداشت دهان و دندان دانشگاه با هدف ارائه‌ی درک عمیقی از علم دندان‌پزشکی به دانشجویان و همچنین مهارت‌های لازم برای ورود به دنیای حرفه‌ای کار می‌کند.

دندانپزشکی

مرکز آکادمیک دندان‌پزشکی آمستردام

مرکز آکادمیک دندان‌پزشکی آمستردام (ACTA) دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه آمستردام است. این موسسه مسئول انجام تحقیقات ابتکاری و همچنین ارائه دوره‌های آموزشی و مراقبت از بیماران است. برنامه درسی این مرکز بر روی مراقبت بیماران با بالاترین حد کیفیت تمرکز دارد، چرا که روزانه حدود ۳۰۰ بیمار تحت مراقبت‌های درمانی این دانشگاه قرار دارند. همچنین، توجه خاص به برنامه‌های تحقیقاتی و در عین حال آموزش دندان‌پزشکان مشتاق برای تبدیل شدن به متخصصانی حرفه‌ای از مهم‌ترین اهداف این موسسه است.

دانشجویان رشته دندان‌پزشکی این موسسه، با مدرک کارشناسی ارشد در علوم بهداشت دهان و دندان، که بر اندودونتولوژی، پروتز دندان، کینزیولوژی دهان و پریودنتولوژی تمرکز دارد فارغ‌التحصیل می‌شوند.

دندانپزشکی

انستیتوی کارولینسکا

انستیتوی کارولینسکا در پایتخت سوئد، استکهلم، مجموعه‌ی گسترده‌ای از دوره‌های پزشکی و علوم بهداشت به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد. این دانشگاه دارای اعتبار و شهرتی رو به رشد به خاطر روش‌های ابتکاری و شیوه‌ی تدریس است. دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند، معمولا از شانس اشتغال بالایی برخوردارند؛ زیرا این موسسه و فارغ‌التحصیلان آن مورد توجه ویژه کارفرمایان قرار دارند. گروه دندان‌پزشکی این موسسه دو دوره تحصیلی، یکی در سطح کارشناسی و دیگری در سطح دکترا، ارائه می‌دهد. برنامه کارشناسی بر روی دندان‌پزشکی، بهداشت دهان و تکنولوژی دندان‌پزشکی تمرکز دارد، در حالی که دوره دکتری شامل ۲۰ هفته آموزش رسمی و تحقیقاتی برای دانشجویان است.

تخصص‌های بسیاری در زمینه دندان‌پزشکی وجود دارد، از جمله بهداشت دهان و دندان، تکنولوژی دندان‌پزشکی، بیماری‌های پریودنتال و درمان‌های ایمپلنت.

دندانپزشکی

دانشگاه کالج لندن

دانشگاه کالج لندن (UCL) به خاطر کیفیت بالای امور تحقیقاتی و تدریس بسیار شناخته شده است. دانشگاه کالج لندن، به عنوان یک موسسه، بر این اعتقاد است که رشته‌های گوناگون می‌توانند یکدیگر را غنی‌تر کنند و سعی بر این دارد تا این باور را در برنامه‌های تحصیلی خود پیاده کند. این دانشگاه که در مرکز لندن واقع شده است، طیف گسترده‌ای از تخصص‌های داندان‌پزشکی ارائه می‌دهد که همه بر برنامه‌های نوآورانه و چالش برانگیز تمرکز دارند. این تخصص‌ها عبارت‌اند از بهداشت عمومی دندان، دندان مصنوعی و مدیریت درد، اندودنتیکس، دندان‌پزشکی کودکان و ... . 

دندانپزشکی

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد به عنوان قدیمی‌ترین موسسه آموزش عالی در آمریکا شناخته می‌شود. در واقع، برخی از شخصیت‌های تاثیر گذار قرن حاضر، از جمله باراک و میشل اوباما و مارک زوکربرگ در راهروهای این دانشگاه قدم برداشته‌اند. هاروارد علاوه بر اعتبار خود به عنوان یکی از مهم‌ترین موسسات آموزش عالی در جهان به خاطر برتری در زمینه تحقیقات، نوآوری و مسئولیت اجتماعی مشهور است.

دانشکده دندان‌پزشکی فرصت‌های ویژه‌ای در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد تا از منابع وسیع این دانشگاه استفاده کنند و تبدیل به متخصصانی خبره در علم دندان‌پزشکی شوند. از جمله تخصص‌های ارائه شده در هاروارد اندودنتیک، آسیب شناسی دهان و فک و صورت، جراحی، ارتودنسی، دندان‌پزشکی کودکان، پریودنتیکس و پروتز دندان را می‌توان نام برد.

دندانپزشکی

کالج کینگ لندن

کینگ کالج لندن یکی از دانشگاه‌های برتر در انگلستان است و به عنوان یک موسسه آموزش عالی و تحقیقاتی پیشرفته شهرتی در سطح جهانی دارد. این دانشگاه به ویژه برای دوره‌های خود در علوم بهداشت، به خصوص روانپزشکی، پزشکی، پرستاری و دندان‌پزشکی، متمایز است. همچنین، به طور قابل توجهی در بسیاری از پیشرفت‌های پزشکی مدرن ـ به عنوان مثال، کشف ساختار DNA ـ تاثیرگذار بوده است.

موسسه دندان‌پزشکی کالج کینگ یکی از بزرگ‌ترین موسسات آموزش دندان‌پزشکی در انگلستان است و دسترسی به فعالیت‌های مختلف پزشکی و دندان‌پزشکی را برای دانشجویان تضمین می‌کند. از جمله تخصص‌های ارائه شده در کالج کینگ دندان‌پزشکی، زیبایی شناسی دندان، اندودنتیکس، پروتزهای ثابت و متحرک و توانبخشی پروستتیک فک بالا است.

دندانپزشکی

دانشگاه پزشکی و دندان‌پزشکی توکیو

دانشگاه پزشکی و دندان‌پزشکی توکیو یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان است و دارای سومین رتبه در لیست بهترین‌های دندان‌پزشکی است. دانشگاه توکیو این جایگاه را به دلیل تحقیقات پیشرفته و نوآوری‌هایی که در این زمینه انجام می‌دهد به‌دست آورده است و اگر چه تنها ۵,۰۰۰ دانشجو دارد، واقعا یکی از بهترین مکان‌ها برای تحصیل دندان‌پزشکی است. البته، برای تحصیل در این دانشگاه نیازمند دانش زبان ژاپنی هستید. 

دندانپزشکی

دانشگاه میشیگان

دانشگاه میشیگان دارای رتبه برتر در زمینه تحقیق، اشتغال و مسئولیت اجتماعی است و یکی از بهترین دانشگاه‌های آمریکا است. همچنین، به خاطر تعهدی که بر آموزش حرفه‌ای بهداشت دهان و دندان به صورت تئوری و عملی دارد، در جایگاه دوم لیست قرار می‌گیرد.

برنامه درسی دندان‌پزشکی دانشگاه میشیگان شامل علوم اجتماعی و رفتاری می‌شود تا دانشجویان برای طیف وسیعی از شرایط کاری آماده شوند. در اینجا تخصص‌های بسیاری از جمله بهداشت دهان و دندان، اندودنتیکس، علوم بهداشت دهان و دندان، ارتودنسی، دندان‌پزشکی کودکان، پریودنتیکس و پروتز دندان ارائه می‌شود.

دندانپزشکی

دانشگاه هنگ کنگ

دانشگاه هنگ کنگ هم با نوآوری و انجام تحقیقات غریبه نیست و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان شهرت دارد. تحصیل در دانشگاههنگ کنگ فرصتی برای کار و تحصیل در کنار برخی از بهترین پژوهشگران جهان را فراهم می‌کند. به علاوه اینکه به جامعه‌ای متنوع متشکل از ۹,۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی می‌پیوندید. دوره کارشناسی دندان‌پزشکی روی گروه‌های کوچک دانشجویی و تسهیل بحث و تبادل نظر مبتنی بر طرح مسئله و پرونده‌های واقعی تمرکز دارد.

تحصیل در هر یک از این مدارس فرصت‌های اشتغال زیادی پیش روی شما قرار می‌دهد. اما در هر رشته‌ای که قصد تحصیل دارید، در نظر داشته باشید که مهم‌ترین چیز، داشتن اشتیاق کافی برای دنبال کردن آن رشته است.

منبع careeraddict

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.