// ۱۷ آبان ۹۸ ، ۱۴:۵۶

به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از هنر زندگی :  چه کسی در روابط سه نفره بیشترین آسیب را می بیند؟ نفر سوم رابطه همراه با موضوع خیانت مطرح می شود. مسأله خیانت پدیده رایجی است، آسیب های خیانت واضح است. مخصوصا برای قربانی این امر که مورد خیانت قرار گرفته است. ولی این مسئله می تواند از بعد دیگری هم مورد بررسی قرار گیرد. نفر سوم رابطه کیست؟ چرا راضی به نفر سوم بودن می شود؟ نفر سوم همیشه مورد غفلت قرار می گیرد و مرجع تمام خشم ها می باشد. با مطالعه مقاله دلایل خیانت همسر می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

همچنینین بخوانید:

رابطه جنسی مجازی یا سکس چت

مرده زایی چیست؟

نفر سوم بودن در یک رابطه

نفر سوم بودن در یک رابطه

نفرسوم بودن به معنی این است که شما کسی هستید که وارد یک رابطه با فرد متاهل به صورت پنهانی شده اید. احتمالا خودتان از اول می دانستید که فرد مقابلتان در یک رابطه است. این رابطه می تواند ازدواج یا دوستی باشد. به هر حال آن فرد به صورت رسمی شخص دیگری را غیر از شما به عنوان شریکش به رسمیت می شناسد. اگر از اول نمی دانستید وارد چه رابطه ای می شوید، و ناگهان متوجه شده اید تمام مدت نفر سوم یک رابطه بوده اید، قطعا احساس خشم، عصبانیت، بازی خوردن، شکست و... می کنید. بهترین کار در این شرایط این است که هر چه سریع تر رابطه را قطع کنید. فردی که کاملا شما را بازی داده است، فرد قابل اعتمادی برای رابطه نیست.

 

مراحل نفر سوم رابطه شدن

وقتی شما وارد یک رابطه مخفیانه می شوید، ابتدا فکر نمی کنید که چیز خاصی قرار است اتفاق بیفتد. نهایتا یک ارتباط فیزیکی و نه بیشتر. از همان ابتدا شما حقیقت را می دانید. بنابراین نیازی نیست که کسی برایتان داستان ببافد یا دروغ بگوید. در ادامه مراحل این جریان آورده شده است:

1- اول از همه شما ممکن است به نفر سوم شدن فکر نکنید. فرد مقابل شما فرد جذاب و خوش برخوردی است که با شما دوستانه رفتار می کند. شما می دانید او در رابطه است و غیر قابل دسترس. صحبت ها ابتدا دوستانه بوده و ممکن است بسیار لذت بخش و فاقد غرض به نظر آید.

2- کم کم، شما دچار احساسات و هیجاناتی می شوید. از خودتان می پرسید که این هیجانات برای چیست؟

3- بعد از فهمیدن اینکه احساساتی به وجود آمده، سعی می کنید دلایل منطقی برایش پیدا کنید. سعی می کنید خودتان را قانع کنید. از مصاحبت با او، حرف هایش، رابطه عاشقانه با او، قول هایش لذت می برید. سراشیبی عاشق شدن شروع شده است.

4- بازی قایم باشک شروع می شود. شما سعی می کنید همه چیز را مخفی کنید. از دیگران و از شریک او. در واقع در این مرحله شما بین خود و شریک او رقابتی حس می کنید.

5- مرحله تصمیم. ناگهان این مرحله فرا می رسد. شما از خودتان می پرسید که چه کاری می کنید؟ متوجه می شوید که در این بین شما و فرد دیگری صدمه خواهد دید.

 

دلیل نفر سوم شدن

ممکن است افراد دلایل زیادی برای این کار داشته باشند. ریشه این عامل می تواند در گذشته دور و دوران بچگی باشد. احساس های ناامنی و نیاز های عاطفی برآورده نشده، احساسات وابستگی، بی ارزش سازی خود، لایق ندانستن خود برای یک رابطه عاطفی مناسب و بسیاری دلایل دیگر ممکن است دست به دست هم بدهند تا یک فرد را در چنین موقعیتی قرار دهند. شخصی که چنین رابطه ای را می پذیرد ممکن است خود دارای اختلالات روانی و یا مشکلاتی مربوط به خانواده و زندگی باشد. برای پیشگیری از خیانت و ادامه چنین روابطی کلیک کنید.

 

چالش های نفر سوم بودن

چالش های نفر سوم بودن

ممکن است شما به عنوان نفر سوم در رابطه، احساسات مثبتی را تجربه کنید. مورد عشق قرار گیرید. توجه دریافت کنید. احساس کنید منجی یک مرد که در آستانه فروپاشی بوده است، شده اید. احساس برنده بودن در یک رقابت با شریک واقعی او، می تواند شما را تشویق کند که در این رابطه بمانید.

اما نفر سوم بودن دائما خوب نیست. علاوه بر تمام احساسات مثبتی که گفته شد، شما دائما درگیر با احساس رقابت با یک فردی که حتی ممکن است به درستی او را نشناسید باشید. احساس ناامنی و اضطراب، حسادت و خشم شما را تهدید می کند. ممکن است از اینکه همیشه نفر دوم باشید ناراضی باشید. به هرحال فردی که با او در رابطه هستید، وظایفی در قبال همسر و فرزندان احتمالی اش دارد. شما همیشه باید کسی که دوست دارید را با فرد دیگری شریک باشید. نمی توانید عشق خود را راحت ابراز کنید و دائما باید پنهان کاری کنید و همچنین انتظاراتتان درباره ازدواج نیز برآورده نمی شود. 
 

دلایل آسیب زایی نفر سوم بودن

اصولا روابط مثلثی خوب تمام نمی شوند. یک روز شما از این پنهان کاری خسته می شوید یا ممکن است همسر فرد مقابل، بالاخره شما را پیدا کند و داستان با آبرو ریزی تمام شود. شما اولین هدف خشم همسر او خواهید بود. گذشته از این، فردی که به خاطر شما، تعهدش به همسرش را شکسته است؛ چگونه می تواند فرد قابل اعتمادی برای ادامه دادن رابطه باشد؟

ممکن است روزی تعهدش به شما را هم بشکند. فردی که شما با او وارد رابطه شده اید، فردی بوده که تعهدات خود را شکسته ولی همیشه شما هم در جایگاه اتهام خواهید بود. شما کسی بودید که به دعوت او بله گفته بودید. در نظر مردم و دیگران شما هم به همان میزان غیر قابل اعتماد و گناهکار جلوه خواهید کرد. در یک رابطه مثلثی همیشه باید در سایه باشید. همیشه اولویت دوم باشید. کم اهمیت تر پنداشته شوید. آثار شما باید دائما از زندگی او پاک شود تا کسی شک نکند. همه این مسائل باعث ایجاد احساس بد در شما خواهد شد و در طول زمان سلامت روان شما را به خطر خواهد انداخت. پس در این شرایط حتما برای درمان آسیب نفر سوم رابطه از متخصص کمک بگیرید.

 

تمام کردن یک رابطه مثلثی

تمام کردن یک رابطه مثلثی

1- حق دادن به خود مانعی بر جدایی است

ممکن است شما خود را حق به جانب بدانید، نفر سوم بودن را کاملا منطقی بپندارید و یا فکر کنید چون دیگران همیشه در حق شما بد کردهاند، شما هم میتوانید این کار را بکنید. ممکن است فکر کنید اگر هم من نباشم، فرد دیگری هست که این کار را بکند. اما سوال این است که چرا شما باید آن یک نفری باشید که در خراب کردن یک زندگی همکاری می کند؟ هر فردی ممکن است دلایل خود را برای خیانت کردن داشته باشد و حتما شما تعداد زیادی از آن ها را از شریکتان شنیده اید.

ولی به خاطر داشته باشید دلایل هر چقدر هم منطقی باشند به شریکتان اجازه نمی دهد که تعهد خود را بشکند. هر مشکلی در رابطه زناشویی ممکن است قابل حل باشد، اگر نه فرد می تواند از آن زندگی و رابطه خارج شود و به سمت رابطه بهتر پیش برود. نه اینکه به طور موازی هر دو رابطه را پیش ببرد. بهتر است خودتان را جای همسر او قرار دهید. چه احساسی به کسی که جای شماست پیدا می کنید؟ به او حق می دهید؟ سعی کنید با او در ذهنتان همدلی کنید. به خودتان بیندیشید؟ آیا لیاقت شما یک رابطه پنهانی است؟ آیا دوست دارید همیشه در سایه و اولویت دوم باشید؟ ببینید دوست دارید در چه رابطه ای با چه کیفیتی باشید؟

2- مسئولیت‌های خود را برای اتمام نفر سوم بودن در رابطه بپذیرید

مسئولیت کاری که تا به حال کرده اید را بپذیرید و نگذارید اشتباهی که کرده اید بیشتر از این ادامه پیدا کند. به هرحال شما تا به حال به خودتان و یک نفر دیگر صدمه زده اید. ممکن است از این بابت احساس گناه کنید. ولی بدانید نباید ادامه دهید. رابطه را قطع کنید. تمام راه های ارتباطی را ببندید. مشخص است که قطع رابطه عاطفی چقدر می تواند سخت باشد. ولی به نفع شما خواهد بود. نکته مهمی که باید خاطرتان باشد این است که اگر وارد چنین رابطه ای شده اید، حتما دلایل زمینه سازی بوده اند که شما را به این مسیر سوق داده اند و اگر این مسأله نه یک بار بلکه چندین بار برایتان پیش آمده است، در این حال بهتر است برای حل آن ها یک مشاوره خیانت دریافت کنید.

لطفا نظر خودتون رو راجب این مطلب با ما در میان بگذارید

منبع : هنر زندگی

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.
بت اسپات