// ۳۰ آبان ۹۸ ، ۱۲:۰۱

به گزارش سایت تفریحی چفچفک برگرفته از روزیاتو : بسیاری از سلبریتی های موفق حوزه های مختلف، از هالیوود تا دنیای تکنولوژی، گرچه حالا از ثروتی میلیونی و حتی در مواردی میلیاردی برخوردارند، اما از همان ابتدا زندگی راحتی نداشته اند. در ادامه با سلبریتی های ثروتمندی آشنا خواهیم شد که از فقر به ثروت رسیده اند.

هلی بری

ابرپولدارهای مشهور و فقر

سال ها قبل از آنکه هلی بری برنده ی جایزه ی اسکار شود، در پناهگاه بی خانمان ها می خوابید. بری که در آن زمان با وجود درگیری با مشکلات فراوان، سخت در تلاش بود به هالیوود راه پیدا کند، به دنبال یک گزینه ی ارزان تر به عنوان خانه بود. با این حال، بری گفته مشکلاتی که در سال های اولیه ی کارش داشت در نهایت از او انسان قوی تری ساخت.

همچنینین بخوانید:

داغ ترین خبرهای اینستاگرام بازیگران در ماه پاییز + همراه با عکس

اسامی فرزندان هنرمندان سینمای ایران

  بری در مصاحبه ای گفته این مشکلات به او یاد دادند چطور از خودش مراقبت کند و در هر شرایطی جان سالم به در ببرد، حتی اگر آن شرایط زندگی در یک پناهگاه به خاطر گرفتن یک نقش کوچک باشد.

  اینطور که گفته می شود هلی بری حالا ۸۰ میلیون دلار ثروت خالص دارد.

  سارا جسیکا پارکر

  سارا جسیکا پارکر مدت ها پیش از آنکه به یک بازیگر مشهور تبدیل شود، فقط دختری از یک شهر کوچک در آمریکا بود. پارکر یکی از ۹ فرزند خانواده اش بود. خانواده ی پارکر در دورانی به دلیل فقر به ندرت می توانستند جشن تولد و مناسبت های مذهبی و خانوادگی را برگزار کنند و استطاعات مالی پرداخت قبض های برق و تلفن خود را هم نداشتند.

  سارا جسیکا پارکر اولین نقشش را در سن ۱۱ سالگی در تئاتر برادوی بازی کرد و طولی نکشید که در سال ۱۹۸۱ به هالیوود راه پیدا کرد و در سریال تلویزیونی «جاده صاف کن ها» (Square Pegs) نقش آفرینی کرد. او حالا فیلم ها و سریال های زیادی در کارنامه ی حرفه ای خود دارد.

  طبق شنیده ها، پارکر که حالا ساکن شهر نیویورک است، بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار ثروت دارد.

  اد شیرن

  اد شیرن حالا یکی از مشهورترین چهره های دنیای موسیقی است، اما او وقتی کار خود را در لندن به عنوان یک هنرمند شروع کرد، با مشکلات زیادی درگیر بود. شیرن در سن ۱۶ سالگی مدرسه را رها کرد تا برای حضور در مدرسه ی موسیقی و نوازندگی در برنامه های موسیقی محلی به لندن برود. این خواننده شب ها اغلب در متروی لندن یا روی دریچه های گرم کانال های خیابان بیرون کاخ باکینگهام می خوابید.

  شیرن یک بار در حالی که مشغول نوازندگی در یک برنامه ی موسیقی محلی در یک پناهگاه بی خانمان ها بود، با یک روسپی معتاد به مواد مخدر به نام آنجل آشنا شد. داستان زندگی این زن به قدری شیرن را تحت تأثیر قرار داد که او آهنگ خود به نام The A Team را به او اختصاص داد. این آهنگ به یکی از اولین تک آهنگ های موفق شیرن تبدیل شد و توجه ها را به او جلب کرد.

  حالا بلیت کنسرت های شیرن در استادیوم های سرتاسر دنیا در چشم به هم زدنی به طور کامل به فروش می رود و او ۱۱۰ میلیون دلار ثروت دارد.

  لئوناردو دیکاپریو

  لئوناردو دیکاپریو قبل از آنکه به یکی از گران قیمت ترین بازیگران هالیوود تبدیل شود، یک کودک فقیر بود که حومه ی شهر لس آنجلس بزرگ شده بود. به گفته ی دیکاپریو، او در کودکی فقر شدید، مصرف مواد مخدر و خشونت را به چشم دیده و همه ی این ها حالا او را قادر می سازند بُعد تاریک تر بشریت را در فیلم هایش به تصویر بکشد.

  نقش دیکاپریو در فیلم «گرگ وال استریت» (The Wolf of Wall Street) با اندک واکنش منفی ای رو به رو شد، درواقع انتقادها نسبت به زرق و برق دادن به کارهای غیر اخلاقی ای مثل مصرف مواد مخدر و فحشا در این فیلم بود. اما دیکاپریو با تشبیه نقشش به کودکی خود از آن دفاع کرد. دیکاپریو در مصاحبه ای از محله ی کودکی اش صحبت کرد و اظهار کرد که او در فقر شدید بزرگ شده بود.

  ثروت خالص دیکاپریو بیشتر از ۲۴۵ میلیون دلار تخمین زده شده.

  آرنولد شوارتزنگر

  آرنولد شوارتزنگر قبل از تبدیل شدن به «ترمیناتور» هالیوود و بعدها فرماندار ایالت کالیفرنیا، در خانه ای بدون لوله کشی و تلفن زندگی می کرد. این بازیگر که در دوران بعد از جنگ جهانی دوم در یکی از شهرهای کوچک اتریش بزرگ شده، کمبود غذا و شورش های مکرر آن زمان در شهر محل زندگی اش را به خوبی به خاطر دارد.

  شوارتزنگر که حالا یکی از ثروتمندترین ستاره های فیلم های اکشن در تمام تاریخ به شمار می رود، ۴۰۰ میلیون دلار ثروت دارد و از فیلم های کارنامه ی بلند بالای حرفه ای خود نزدیک به ۴/۷۳ میلیون دلار کسب درآمد کرده.

  سلین دیون

  سلین دیون در کانادا بزرگ شد. او کوچک ترین فرزند خانواده ی خود بود که علاوه بر او ۱۳ فرزند دیگر هم داشتند. خانواده ی دیون مشکلات زیادی برای تأمین او و خواهر و برادرهایش داشتند. در نهایت، دیون به توانایی های خود در زمینه ی موسیقی پی برد و شروع به اجرا در برنامه های کوچک محلی کرد. دیون بارها با آهنگ های معروفی مثل My Heart Will Go On و It’s All Coming Back To Me Now در صدر چارت های موسیقی قرار گرفته است.

  با بیشتر شدن شهرت دیون، ثروت او افزایش پیدا کرد. او در حال حاضر ۸۰۰ میلیون دلار ثروت دارد.

  جی. کی. رولینگ

  قبل از آنکه ایده ی داستان های «هری پاتر» به ذهن جی. کی. رولینگ راه پیدا کند، این نویسنده یک مادر مجرد بود که به سختی می توانست هزینه ی اجاره خانه اش را پرداخت کند. رولینگ قبل از اینکه به یکی از موفق ترین نویسنده های زن دوران اخیر و همینطور محبوب ترین نویسنده ی بریتانیایی تاریخ تبدیل شود، با افسردگی و مشکلات دیگری دست و پنجه نرم می کرد.

  ثروت این نویسنده به لطف ۷ کتاب «هری پاتر» و فیلم های موفق آن ها، اخیراً به یک میلیارد دلار رسیده.

  اپرا وینفری

  اپرا وینفری در سال ۱۹۵۴ در یک خانواده ی فقیر در شهر میسیسیپی آمریکا به دنیا آمد، اما این مسأله او را از دستیابی به موفقیتی بی مانند بازنداشت. وینفری بعد از یک کودکی و نوجوانی تلخ که در آن ها از طرف دو تن از اعضای خانواده ی خود و یک دوست خانوادگی مورد تجاوز و تعرض قرار گرفته بود، در سن ۱۳ سالگی از خانه فرار کرد. مدتی بعد باردار شد و نوزادی به دنیا آورد که خیلی زود از دنیا رفت.

  وینفری جوان که دختری باهوش و باانگیزه بود، با دریافت کمک هزینه ی تحصیلی وارد دانشگاه دولتی تنسی شد. وینفری کار خود را با حضور در یک مسابقه ی زیبایی محلی به عنوان گزارشگر شروع کرد تا آنکه در سن ۱۹ سالگی به اولین گزارشگر تلویزیونی آفریقایی آمریکایی ایالت تنسی تبدیل شد.

  وینفری بعدها به شیکاگو نقل مکان کرد و کار بر روی برنامه ی تلویزیونی صبحگاهی خود را شروع کرد. این برنامه که «شوی اپرا وینفری» نام داشت شهرت زیادی پیدا کرد و در ۲۵ فصل، از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۱ پخش شد. از زمان اتمام این برنامه ی گفتگو محور، وینفری شبکه ی خودش به نام OWN را تأسیس کرده.

  ثروت خالص وینفری حدود ۲/۶ میلیارد دلار تخمین زده شده که او را به یکی از ثروتمندترین زنان سیاهپوست دنیا تبدیل کرده.

  استیو جابز

  گرچه استیو جابز را حالا یکی از بزرگ ترین چهره های عصر جدید می دانند، اما او از خانواده ای فقیر بود. پدر و مادر جوان و کارگر جابز برای تأمین پسرشان و امرار معاش دچار مشکل بودند. طولی نکشید که زوج دیگری، یعنی پل و کلارا جابز سرپرستی او را به عهده گرفتند. جابز از همان سن کم، شیفته ی کامپیوترها بود. با این حال، او هرگز تحصیلات رسمی نداشت.

  جابز بعد از یک ترم دانشگاه را رها کرد و بعد از آن در «آتاری»، شرکت تولید بازی های ویدئویی مشغول به کار شد. کمی بعد جابز با همکاری استیو وازنیک اولین دستگاه اپل را ساخت. او به دنبال کسی بود که روی پروژه ی پر ریسک آن ها سرمایه گذاری کند. در نهایت شرکت اینتل سرمایه گذاری در پروژه ی آن ها را تقبل کرد.

  ثروت جابز تا ۲۳ سالگی به یک میلیون دلار رسید. او جوان ترین فرد در فهرست ثروتمندترین افراد آمریکای فوربس در آن زمان بود. کسب این ثروت که ذره ای از آن ارث خانوادگی نبود، کم کاری نبود. ثروت جابز تا ۲۴ سالگی به ۱۰ میلیون دلار رسید و تا ۲۵ سالگی از ۱۰۰ میلیون عبور کرد.

  ثروت خالص جابز پیش از مرگ او در سال ۲۰۱۱ در سن ۵۶ سالگی، ۱۰ میلیارد دلار بود.

  لری الیسون

  لری الیسون، هم‌مؤسس شرکت اوراکل، ۷۱ میلیارد دلار ثروت دارد. الیسون در منطقه ی بروکلین شهر نیویورک آمریکا، از مادری مجرد متولد شد. با این حال، الیسون را عمه و عمویش بزرگ کردند. الیسون بعد از مرگ عمه اش به کالیفرنیا نقل مکان کرد و با انجام کارهای مختلف امرار معاش می کرد.

  او در نهایت در سال ۱۹۷۷ یک شرکت کوچک تولید نرم افزار به نام «اوراکل» تأسیس کرد که حالا یکی از بزرگ ترین شرکت های حوزه ی فناوری محسوب می شود.

  لطفا نظر خودتون رو راجب این مطلب با ما در میان بگذارید

  منبع : روزیتا

  تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
  تجدید کد امنیتی
  نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.