// ۲۲ مرداد ۰۱ ، ۰۰:۳۶

 

آیا برای لمینت دندان را تراش می‌دهند؟  ‌(همه چیز در مورد لمینت دندان)

برای زیباتر شدن دندان‌ها و همچنین تغییر ظاهر دندان‌ها روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. اما یکی از پر طرفدارترین روش‌های موجود در دندان‌پزشکی مربوط به لمینت دندان می‌شود. این روش دارای مزیت‌های فراوانی است، به همین دلیل هم از طرفداران بسیاری برخوردار است. لمینت می‌تواند تا حد زیادی خیال بیمار را از ظاهر و استحکام دندان‌های خود مطمئن کند. اطمینان بالا از این روش برای ترمیم و بازسازی باعث شده تا توصیه خیلی از پزشکان به بیماران برای ایرادات بزرگ استفاده از لمینت باشد.

تراش دندان برای لمینت

تراش دندان برای لمینت

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان چیست  و اصلاح طرح لبخند با لمینت دندان چگونه است؟ سئوالاتی از این دسته، پیرامون لمینت دندان ذهن افراد مختلف را به خود مشغول می‌کند. لبخند زیبا و جذاب، چهره را دوست‌داشتنی‌تر می‌کند. امروزه افرادی که به سلامتی و زیبایی دندان‌های خود اهمیت می‌دهند، به دنبال روش‌هایی هستند که به کمک آن‌ها جذابیت چهره خود را دوچندان کنند. لمینت دندان یکی از روش‌های دندانپزشکی زیبایی است که این روزها توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. با لمینت دندان، دیگر لازم نیست نگران بهم ریختگی دندانی، فواصل باز بین دندانی یا ترک‌های دندان خود باشید و به‌سادگی می‌توانید لبخندی خاص و بی‌نقص داشته باشید!

لمینت دندان ، پوسته نازکی است که روی دندان‌ها قرار می‌گیرد، شکل و فرم آن‌ها را اصلاح می‌کند و زیبایی طبیعی دندان‌ها را آشکار می‌سازد. اصلی‌ترین کاربرد لمینت در اصلاح لبخند و زیباسازی هر چه بیشتر دندان‌هایی است که به دلیل ترک‌خوردگی، شکستگی یا بدرنگی دندان نیاز به زیبایی و اصلاح دندان دارند.

لایه‌ای که از مواد بر روی دندان‌های بیمار قرار می‌گیرد بسیار نازک است، رنگ آن هم با توجه به رنگ دندان‌ها و سلیقه بیمار انتخاب می‌شود. نوع مواد و روش به کار رفته در لمینت را پزشک با مشورت بیمار انتخاب می‌کند. مشاوره پیش از انجام لمینت از اهمیت بالایی برخوردار است. میخک اولین پلتفرم مشاوره آنلاین دندانپزشکی است که به صورت تخصصی به ارائه خدمات مشاوره دندانپزشکی پرداخته است. برای اطمینان از انتخاب بهترین نوع و رنگ برای پوشش لمینت کافیست از طریق لینک mikhakdental.com/online-consultation/ از مشاوره دندانپزشکی میخک به صورت آنلاین و البته رایگان استفاده کنید.

چند نوع لمینت داریم؟

تنوع در لمینت بالا است اما به‌طور کلی دو نوع لمینت داریم. برای تشخیص اینکه چه نوع لمینتی برای شما مفید است

1. لمینت ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت یا همان لمینت کامپوزیتی یک ماده خمیری شکل است که دندان‌پزشک آن را روی دندان‌های بیمار قرار می‌دهد و بعد آن را صیقلی می‌دهد تا به فرم دندان‌ها درآیند. کامپوزیت‌ها لایه بسیار نازکی هستند که بعد از قرار گرفتن بر روی دندان‌ها با یک نور آبی رنگ سفت و محکم می‌شوند. البته گفتنی است که قبل از این پزشک دندان‌ها و بخش‌های مورد نظر لثه و دندان را تمیز و ضدعفونی می‌کند. کار کامپوزیت می‌تواند تنها در یک جلسه و در مطب پزشک صورت بگیرد.

2. لمینت سرامیکی

در این نوع لمینت برای قرار دادن روکش بر روی دندان‌ها به‌جای کامپوزیت از سرامیک استفاده می‌شود. سرامیک‌ها استحکام و قطر بیشتری نسبت به کامپوزیت‌ها دارند. همچنین تعداد جلساتی که نیاز است تا لمینت سرامیکی بر روی دندان‌ها قرار بگیرد به مراتب از تعداد جلسات کامپوزیت کاری بیشتر است. همچنین بخش مهمی از لمینت که مربوط به تهیه قالب‌ها است در لابراتوار تهیه و تولید می‌شود. در صورتی که خرابی و مشکلات دندان زیاد باشد باید از لمینت‌های سرامیکی استفاده کرد. همچنین لمینت‌های سرامیکی به مراتب طول عمر بالاتری نسبت به ونیر کامپوزیت‌ها دارد.

در چه مواردی از لمینت کامپوزیتی استفاده می شود؟

 • پرکردن دندان‌های جلویی برای زیبایی بیشتر
 • پرکردن دندان‌هایی که میزان خرابی بالایی دارند
 • بازسازی دندان‌های شکسته
 • پر کردن فضای بین دندان‌ها
 • ترمیم و اصلاح ترک خوردگی
 • بد رنگی و بد فرمی دندان
 • از بین بردن فاصله بین دندان‌ها با استفاده از لمینت سرامیکی
 • اصلاح به هم ریختگی‌های متوسط بین دندان‌ها با استفاده از لمینت سرامیکی
 • درمان دندان‌های تیره و کدر شده با استفاده از لمینت سرامیکی
 • درمان دندان های لکه دار با استفاده از لمینت سرامیکی
 • دندان‌های لب پر شده
 • دندان‌هایی که خرابی آن‌ها بالا است را باید با از استفاده از لمینت سرامیکی ترمیم کرد
 • نیازی به بی‌حسی ندارد
 • ظاهری طبیعی و زیبا دارد
 • با گذشت زمان تغییر رنگ نمی‌دهد
 • استحکام بالا
 • طول عمر بالا و دوام خوب
 • در برخی از موارد نیاز به تراش جزئی دندان وجود دارد
 • هزینه بالا
 • بیمار باید از نظر دندانی و مینای آن شرایط لمینت را داشته باشد و اگر خرابی‌ها زیاد باشد نمی‌تواند از لمینت استفاده کند
 • در صورت داشتن دندان قروچه نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

در چه مواردی از لمینت سرامیکی استفاده می شود؟

مزایای لمینت کردن دندان

معایب لمینت کردن

آیا برای لمینت سرامیکی و کامپوزیت دندان را تراش می‌دهند؟

برای لمینت سرامیکی نیاز است که مقدار خیلی کمی دندان‌ها تراشیده شوند که کار از روی دندان یعنی مینای آن صورت می‌گیرد. در لمینت کامپوزیتی هم اگر بخشی از دندان اضافه باشد این کار صورت می‌گیرد در غیر این صورت لمینت کامپوزیتی نیاز به تراشیدگی دندان ندارد.

لمینت دندان

لمینت دندان

لمینت بدون تراش دندان چیست؟

نوعی لمینت وجود دارد که به آن بدون تراش می‌گویند. افرادی که به خاطر تراشیدن دندان از لمینت دوری می‌کنند می‌توانند از این نوع لمینت استفاده کنند. به این لمینت‌ها non- prep  یا لومینیرز هم گفته می‌شود. البته برای استفاده از این نوع لمینت دندان‌پزشک باید شرایط شما را بررسی کند و در صورتی که تأیید کرد می‌توانید از آن استفاده کنید.

مشاوره آنلاین لمینت

توصیه می‌شود قبل از هرگونه اقدام برای انجام لمینت از مشاوره دندانپزشکی استفاده کنید. در این مسیر نظر دندانپزشک متخصص بسیار اهمیت دارد. شبکه دندانپزشکی میخک برای پوشش دادن نیاز کاربران با تمرکز بر سلامت دهان و دندان ایجاد شده است. در این پلتفرم کاربران امکان استفاده از خدمات مشاوره دندانپزشکی را به صورت کاملا رایگان دارند. تفاوت قابل توجه میخک با سایر پلتفرم‌های مشاوره در ادامه دادن همراهی با بیماران تا پس از درمان است. تعهد میخک نه تنها شامل نحوه ارائه مشاوره دندانپزشکی به بیماران است بلکه میخک متعهد به ارائه خدمات دندانپزشکی با کیفیت و کسب رضایت بیماران از عملکرد دندانپزشک نیز هست.

چرا مشاوره آنلاین دندانپزشکی میخک؟

 • ·        بدون نیاز مراجعه حضوری و کاملا رایگان

مهمترین مزیت استفاده از مشاوره دندانپزشکی میخک این است که می‌توانید بدون مراجعه حضوری و به صورت آنلاین از هر نقطه کشور با دندانپزشک در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید. شبکه دندانپزشکی میخک این امکان را فراهم کرده است تا به صورت کاملا رایگان به پاسخ همه سوالات خود برسید.

 • ·        دریافت طرح درمان به صورت آنلاین

یکی از ارزش‌های ارائه‌شده در خدمات میخک دریافت طرح درمان شامل تمامی درمان‌های موردنیاز، مدت زمان درمان و ریز هزینه‌هاست. به این ترتیب بیمار با آگاهی کامل نسبت به شرایط و هزینه‌ها نسبت به آغاز یا توقف درمان خود اقدام می‌کند.

 • ·        همراهی دستیار اختصاصی از مشاوره تا درمان

در فرایند مشاوره دندانپزشکی میخک، یک دستیار اختصاصی از ابتدای مسیر مشاوره تا نوبت‌دهی، ویزیت اولیه و درمان در کنار شما خواهد بود.

 • ·        تعیین وقت ویزیت آنلاین در نزدیکترین مرکز

پس از مشاوره آنلاین دندانپزشکی و دریافت تشخیص اولیه پزشک، دستیار اختصاصی شما زمان ویزیت حضوری را براساس تخصص دندانپزشک و در نزدیکترین مرکز هماهنگ خواهد کرد.

 • ·        پشتیبانی ۲۴ ساعته پس از درمان

پس از انجام درمان، دستیار اختصاصی شما پشتیبانی ۲۴ ساعته خود را ادامه خواهد داد تا بدون هیچگونه نگرانی دوره پس از درمان خود را نیز سپری کنید.

منبع: https://mikhakdental.com/dental-laminate/

 

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.