// ۱۱ مرداد ۹۶ ، ۲۳:۵۰

سنگاپور یکی از زیباترین کشورهای آسیای جنوب شرقی است. کشوری که آرامش در آن حرف اول را می زند و به نسبت مالزی برای ما ایرانی ها گران تر است.

 

مالزی کشور تازه استقلال یافته ای است که از نظر فرهنگی بسیار شبیه هندوستان است. کشور مسلمانان رنگین پوشی که بسیار میهمان نواز و گردشگرپذیر هستند.

 

کوالالامپور هم که پایتخت این کشور است شهری با جاذبه های گردشگری طبیعی و همین طور اماکن مذهبی متعلق به مذاهب گوناگون است.

 

 

گردشگری,تور,جاهای دیدنی جهان

 

جمعیت قریب به اتفاق مالزی را مالایی ها و چینی ها تشکیل می دهند.

 

کوالالامپور دارای شهربازی بزرگ و هیجان انگیزی به نام «گنتینگ» است که علاوه بر داشتن استخر و سرسره های آبی و همین طور وسایل شهربازی هیجان انگیزف رستوران و هتل نیز دارد.

 

 

گردشگری,تور,جاهای دیدنی جهان

 

باغ پرندگان و موزه بزرگ اسلامی مالزی تقریبا نزدیک به هم است. جالب اینجاست که بیشتر ویترین های موزه بزرگ اسلامی مالزی ویترین هایی هستند که در آن اشیایی از ایران نگهداری می شود، از قلمزنی و پارچه های سنتی ایران گرفته تا نسخه های خطی.

 

گردشگری,تور,جاهای دیدنی جهان

 

شاید معروف ترین جاذبه مدرن گردشگری کوالالامپور برج های دوقلوی پتروناس باشند که هر ۸۸ طبقه آن کاربری اداری تجاری دارند ولی شما می توانید با خرید بلیت به طبقه آخر بروید و از آن بالا شهر کوالالامپور را ببینید.

 

از نکاتی که هنگام سفر به مالزی و کوالالامپور باید به آن دقت کنید این است که حتما لباس خنک و تابستانی همراه داشته باشید و داشتن صندل را فراموش نکنید و این به خاطر هوای شرجی این شهر است که جنگل های استوایی هم دارد.

 

 

گردشگری,تور,جاهای دیدنی جهان

 

اگر هم اهل جنگل نوردی باشید هر هتلی که اقامت می کنید تورهای یکروزه برای جنگل نوردی و ملاقات با قبایل بومی مالایی دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

 

سنگاپور

سنگاپور هم که همسایه مالزی است یکی از زیباترین کشورهای آسیای جنوب شرقی است. کشوری که آرامش در آن حرف اول را می زند و به نسبت مالزی برای ما ایرانی ها گران تر است.

 

ازجمله جاهای دیدنی سنگاپور می توان به پارک پرندگان سنگاپور که یک پارک باز به مساحت ۲/۲۰ هکتار است، اشاره کرد. این پارک یکی از بزرگترین و بهترین پارک ها در نوع خود به شمار می رود که بیش از ۸۰۰۰ پرنده از ۶۰۰ گونه را در خود جای داده است.

 

 

گردشگری,تور,جاهای دیدنی جهان

 

 

گردشگری,تور,جاهای دیدنی جهان

 

محله چینی های سنگاپور در سال ۱۸۲۱ هنگامی که اجناس ارزان قیمت چینی وارد سنگاپور شد بازگشایی شد. مسافرانی که از چین آمده بودند و همگی مرد بودند در اطراف جنوب رودخانه سنگاپور که به Telok Ayer معروف است مسکن گزیدند و این منطقه بعدها شد محله چینی ها.

 

باغ چینی ها ولی قبل تر ساخته شد یعنی در سال ۱۹۷۵ توسط یکی از مشهورترین معماران تایوانی پروفسور «یوان چن یو» طراحی شد. این پارک نمادی از هنر معماری چینی هاست. پل زیبایی که در این پارک ساخته شده از دیدنی های این پارک است که دوره های مختلفی از تمدن بشری را ترسیم می کند.

 

 

گردشگری,تور,جاهای دیدنی جهان

 

پارک مرلیون به عنوان نماد گردشگران سنگاپور در سال ۱۹۶۴ طراحی شد که مجسمه شیر با پیکر ماهی بر امواج قرار گرفته که نمادی از سنگاپور نسبت به کل جهان است.

 

باغ وحش سنگاپور یکی دیگر از جاهای دیدنی این کشور است که با مساحت ۹۰ هکتار دربرگیرنده بیش از دو هزار حیوان از سراسر جهان است که بسیاری از این حیوانات آزاد هستند و تنها با حفاظ های طبیعی از قبیل آب یا بوته ها نگهداری می شوند.

 

 

گردشگری,تور,جاهای دیدنی جهان

 

 

گردشگری,تور,جاهای دیدنی جهان

 

دلفین های دریاچه سنتوزا هم از تایلند به این مکان آورده شدند و به دلیل اینکه رنگ پوست شان به صورتی گرویده است معروف هستند. شش دلفین این دریاچه در تانکی به عمق ۴/۵ متری حاوی آب دریا و مشابه زیستگاه طبیعی این دلفین هاست زندگی می کنند.

 

 

گردشگری,تور,جاهای دیدنی جهان

 

 

 

شرایط تور

چهار شب اقامت در کوالالامپور و سه شب اقامت در سنگاپور در هتل چهار ستاره به ازای هر اتاق دو نفره، نفری یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان و برای اتاق تک تخته دو میلیون و ۲۸۰ هزار تومان تمام می شود.

 

برای کودک ۵ تا ۱۲ ساله هم هزینه این تور یک میلیون و ۴۷۰ هزار تومان است و اگر برای کودک تان تخت نخواهید و بخواهید او را پیش خودتان بخوابانید این مبلغ به یک میلیون و ۸۵ هزار تومان می رسد.

 

فاصله انتقال از کوالالامپور به سنگاپور با اتوبوس گردشگری و مسافت آن پنج ساعت است.

 

از دیگر خدمات این تور بلیت رفت و برگشت ایران ایر، اقامت در هتل با صبحانه، ترانسفر بین شهر یوی ک گشت نیم روزه در هر شهر برای سنگاپور، راهنمای فارسی زبان، یک روز گشت کامل شهری با ناهار و ویزای سنگاپور از خدمات این تور است.

 

در ضمن باید دقت کنید که اگر پرواز به صورت چارتر باشد و شما بخواهید سفر خود را لغو کنید هیچ پولی به شما مسترد نمی شود.

 

همچنین باید بدانید زمان لازم برای اخذ ویزای سنگاپور حداقل یک هفته است. بنابراین مدارک خود را حتما آماده کنید و بدانید که گذرنامه شما باید شش ماه اعتبار داشته باشد.

 

برای این سفر اگر بالای ۶۵ سال دارید بیمه مسافرتی هم الزامی است. همچنین همراه داشتن اسپری ضدحشره را فراموش نکنید که در این کشورها حشرات استوایی زیاد شما را خواهند گزید.

 

ترکیه

 

گردشگری,تور,جاهای دیدنی جهان

 

 

سفر به آنکارا، پایتخت ترکیه به ازای سه شب و چهار روز اقامت برایتان ۴۵۰ هزار تومان می شود. اقامت شما در هتل چهار ستاره خواهد بود. غیر از چند مسجد تاریخی و دیدنی مهم ترین اثر دیدنی آنکارا موزه تمدن های آناتولی است. آنکارا کمتر مقصد گردشگری برای ایرانیان است و بیشتر شهرهای استانبول و آنتالیا از ترکیه طرفدار دارند

 

کره جنوبی

 

گردشگری,تور,جاهای دیدنی جهان

 

سفر یک هفته ای به سئول یک میلیون و ۷۶۰ هزار تومان به علاوه ۹۴۱ دلار است. بلیت رفت و برگشت هواپیما، اقامت در هتل های چهار یا پنج ستاره با صبحانه، ترانسر فرودگاهی، گشت نیم روز در هر شهر و بیمه از خدمات تور است و ارایه ضمانت بازگشت برای همه تورهای کره جنوبی الزامی است.

 

 

اوکراین

گردشگری,تور,جاهای دیدنی جهان

 

سفر یک هفته ای به اوکراین یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان تمام می شود. پرواز با هواپیمایی تابان، ترانسفر فرودگاهی، لیدر فارسی زبان و بیمه مسافرتی از خدمات تور است و پرینت حساب بانکی، چک ضمانت شش میلیون تومانی، دو قطعه عکس، پاسپورت معتبر و مشخصات محل اقامت و شغلی مسافران از الزامات سفر است.

 

آفریقای جنوبی

 

گردشگری,تور,جاهای دیدنی جهان

 

 

تور ۱۰ شب و ۱۱ روزه آفریقای جنوبی و سفر به ژوهانسبورگ و کیپ تاون برایتان یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به علاوه ۱۵۵۰ دلار تمام می شود. از خدمات این تور بلیت رفت و برگشت با پرواز عربی، ترانسفر فرودگاهی پرواز داخلی بین شهری، راهنمای فارسی زبان، ویزای توریستی، بیمه مسافرتی و ۱۴ گشت طبق برنامه سفر، بیمه مسافرتی است.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.