// ۱۷ مرداد ۹۶ ، ۲۲:۵۵
چرا شرکت آمریکایی ۲۰ میلیون پشه را در هوا آزاد می کند!؟

 یک شرکت آمریکایی قصد دارد ۲۰ میلیون پشه را در فضای «فریسنو» در کالیفرنیا آزاد کند، با وجود این که چنین حرکتی غیرمنطقی و عجیب به نظر می رسد، بی گمان هدف از آن آزار و اذیت مردم نبوده است.

 
صرف نظر از اینکه شما از آن دسته از آدم هایی هستید که در معرض نیش پشـه ها قرار دارید یا نه، باید گفت که نیش پشـه ها و التهاب پس از آن همیشه آزار دهنده بوده است. تقریبا هیچ کسی دوست ندارد وقت خود را در جایی که تعداد زیادی پشـه دارد بگذارند؛ بنابراین، تعجب خواهید کرد اگر بدانید که یک شرکت آمریکایی ۲۰ میلیون پشه را در هوا آزاد می کند. 
 

یک شرکت آمریکایی قصد دارد ۲۰ میلیون پشـه را در فضای «فریسنو» در کالیفرنیا آزاد کند، با وجود این که چنین حرکتی غیرمنطقی و عجیب به نظر می رسد، بی گمان هدف از آن آزار و اذیت مردم نبوده است.

 
 
چرا شرکت آمریکایی ۲۰ میلیون پشه را در هوا آزاد  می کند؟
 
 
ترفندی عجیب برای کاهش تعداد پشه ها
در واقع هدف از این کار کاهش تعداد پشـه هاست. ۲۰ میلیون پشـه ی آزاد شده نر هستند و باکتری هایی دارند که پشـه های ماده را از گذاشتن تخم های زنده باز خواهد داشت و در نتیجه تولید مثل ناقص صورت خواهد گرفت؛ یعنی این باکتری ها مانع تبدیل شدن تخم ها به پشـه خواهند شد و به این صورت منجر به کاهش پشـه ها در یک فرآیند زمانی مشخص خواهند شد. 
 
 
 
 
 
شاید این پرسش برای شما پیش بیاید:  آیا این ۲۰ میلیون پشـه ی نر آسیبی به اهالی این منطقه وارد نمی کنند؟
 
در پاسخ باید گفت که پشـه ی نر برای انسان ضرری ندارد. این پشه های ماده هستند که انسان را نیش می زنند و از خون او تغذیه می کنند تا تخم گذاری موفقی داشته باشند.
 
این شرکت آمریکایی قصد دارد تا بیست هفته و هر هفته یک میلیون پشه را در چند صدهزار متر مربع از فریسنو  رها کند. اگر این تجربه موفق آمیز باشد، احتمال می رود، در سطح گسترده ای اجرا شود تا به این شیوه از افزایش تعداد این حشرات و تأثیرات منفی آنها بر ساکنان جلوگیری شود. همان طور که می دانید پشه ها از جمله حشرات ناقل بیماری های  از جمله مالاریا و ویروس زیکا و سایر بیماری های خطرناک هستند.
 
 چرا شرکت آمریکایی ۲۰ میلیون پشه را در هوا آزاد  می کند؟ 
 
تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.