// ۰۳ مرداد ۹۷ ، ۰۲:۰۰

چطور می‌توان مادر بهتری بود؟ فراموش کنید مادر همسایه چه‌کاری انجام می‌دهد و به‌ هیچ‌ وجه سعی نکنید شبیه والدین فوق‌ العاده عالی که در تلویزیون می‌بینید بشوید.با سایت تفریحی چفچفک همراه باشید.


چگونه یک مادر خوب باشیم؟

هر مادری می‌خواهد بداند که چطور می‌تواند مادر بهتری باشد، فراموش کنید مادر همسایه چه‌کاری انجام می‌دهد و به‌هیچ‌ وجه سعی نکنید شبیه والدین فوق‌ العاده عالی که در تلویزیون می‌بینید بشوید. مادر خوب بودن از مسائل کلیدی نشات می‌گیرد که به‌سادگی می‌توانید در آن مهارت و تبحر بیابید.


هر روز از بودن در کنار خانواده‌تان لذت ببرید

اگر دائماً از خودتان می‌ پرسید که آیا مادر خوبی هستید یا نه، یک قانون مهم وجود دارد که همیشه باید مد نظر داشته باشید.


مادر خوب بودن اصلاً به این معنی نیست که مدام برای فرزندتان خرید کنید و اسباب و وسایل برایش بخرید یا تک‌ تک ثانیه‌ های روز را با اوباشید.


وقت کافی برای بودن در کنار فرزندانتان در نظر بگیرید و باهم و از بودن در کنار هم لذت ببرید.
آن زمان است که می‌توانید مطمئن باشید که مادر خوبی هستید.


نگران بردن جنگ والدین نباشید
کودکان ممکن است بددهنی کنند، اتاق‌شان را مرتب نکنند و با این کارها شما را به این فکر بیاندازند که آیا کارتان را به‌ عنوان یک مادر، خوب انجام می‌دهید یا خیر.


این‌قدر نگران تک‌ تک موضوعات تربیتی که با آن‌ ها مواجه می‌شوید نباشید.


قطعاً چالش‌ ها و نزاع‌ های تربیتی وجود دارند که اصلاً نباید در آن‌ ها شما برنده باشید، این خبر خوبی است چون شما به‌ اندازه کافی تلاش‌ تان را به کار می‌گیرید بدون اینکه نیاز داشته باشید تا در هر جنگ و مبارزه‌ای برنده باشید.


وارد جنگ مادران نشوید
به‌هیچ‌ وجه سعی نکنید وارد جنگ و نزاع مادران شوید. به دلایلی، در هر جایی که تصورش را کنید در بین مادران جنگ و نزاعی در جریان است.


مادران شاغل در مقابل مادران خانه‌ دار. مادران مسن‌ تر در مقابل مادران جوان‌ تر.


بخشی از نزاع و کشمکش مادران که ممکن است در آن گرفتار شوید می‌تواند در این زمینه‌ها باشد" بچه من خیلی زودتر از بچه شما از پوشک گرفته شد" و" بچه من وقتی دوساله بود می‌توانست بخواند."


نزاع و جنگ بین مادران به‌هیچ‌ وجه مقیاسی برای سنجش میزان خوب بودن شما نیست.


تا آنجا که می‌توانید از این رقابت‌ ها دور بمانید چون مادر خوب بودن اصلاً به این معنی نیست که هر کاری که یک مادر دیگر انجام داد شما هم همان کار را انجام دهید.


به روابط‌تان بیشتر بپردازید
از همسرتان گرفته تا دوستان‌تان، حتماً در زندگی‌ تان زمانی را به آن‌ ها اختصاص دهید.


به‌ راحتی ممکن است درگیر زندگی روزمره شوید و در میان راننده اختصاصی فرزندان بودن، عوض کردن پوشک، تمیز و مرتب کردن خانه و گوش‌ به‌ فرمان این یا آن بودن سردرگم و کلافه شوید.


گاهی با همسرتان خلوت کنید و حتی قرارهای عاشقانه بگذارید.


سعی کنید با دوستان‌تان نیز وقت بگذرانید. همیشه جایی را برای روابط‌ تان در نظر بگیرید. این روابط حامی شما هستند و همچون ابزاری به شما کمک می‌کنند تا مادر بهتری باشید.زمانی را برای خودتان در نظر بگیرید
یک مادر خوب می‌داند همان‌قدر که باید از دیگران مراقبت کند، باید از خودش هم مراقبت کند و به خودش هم اهمیت بدهد.


با استفاده از برآورده کردن خواسته‌ ها و نیازها و اهمیت دادن به خودتان، انرژی مادر بودنتان را تجدید و تازه کنید.


زمانی که صرف خودتان می‌کنید به شما کمک می‌کند تا مادر بهتری باشید چون شما زیادی خسته نمی‌شوید و از پا درنمی‌آیید، احساس نمی‌کنید تحت‌ فشارید یا اینکه مانند پیش خدمت باید به دیگران سرویس بدهید.


به خاطر داشته باشید شما "فقط" مادر شخصی نیستید. شما فردی هستید که به مراقبت و رسیدگی نیاز دارد. پس به خودتان هم رسیدگی کنید.

بیتوته پورتال جامع شامل خبر، سرگرمی، روانشناسی، زناشویی، مد beytoote : بخش روانشناسی از سایت سرگرمی چفچفک

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.