// ۱۰ مرداد ۹۶ ، ۰۹:۴۴

سال گذشته «Hendrik von Kuenheim» معاون ارشد گروه ب‌ ام‌ و در آسیا و آفریقای جنوبی گفت یک وانت با فرهنگ و سنت‌های ب‌ ام‌ و متناسب نیست و احتمال ساخت چنین خودرویی توسط شرکتش را مردود دانست؛ اما مدیرعامل ب‌ ام‌ و استرالیا «Marc Werner» در حال حاضر اعلام نموده که هرگز نگو هرگز!

به گزارش پدال، برمی‌گردیم به سال ۲۰۱۱، یعنی زمانی که دنیا با معرفی M3 وانت از سوی ب‌ ام‌ و بسیار هیجان‌زده شد؛ اما متأسفانه M3 وانت دروغ آوریل (معادل دروغ سیزده خودمان!) بود و تنها یک نمونه از آن ساخته شد. ولی در حال حاضر بازار وانت‌ها بسیار داغ و پرطرفدار شده است تا جایی که حتی مرسدس بنز نیز در حال کار برای توسعه و ساخت یک وانت پریمیوم است.

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,ب‌ام‌و,ساخت وانت

 بااینکه وانت مرسدس بنز بر روی پلت‌فرم نیسان ناوارا ساخته‌شده و در اصل زیرپوست آن‌یک ناوارا قرار دارد اما بازهم یک مرسدس اصیل بوده و در کیفیت و لوکس بودن بسیار بالاتر از دیگر وانت‌های این کلاس خواهد بود.
اخبارخودرو,خبرهای خودرو,ب‌ام‌و
بنابراین به این دلیل که تقاضا برای وانت‌ها به‌سرعت در حال رشد است، به‌نظر می‌رسد رویکرد ب‌ ام‌ و در رابطه با ساخت وانت تغییر کرده باشد. مارک ورنر دراین‌باره می‌گوید: «ما از نزدیک در حال بررسی اوضاع هستیم. البته ساخت وانت برای مرسدس بنز آسان‌تر از ما خواهد بود چراکه آن‌ها در کنار ساخت خودروهای سواری به تولید وسایل نقلیۀ تجاری همچون ون و کامیون هم می‌پردازند درحالی‌که ما چنین محصولاتی تولید نمی‌کنیم».
 اخبارخودرو,خبرهای خودرو,ب‌ام‌و
حتی بااین‌وجود هم مرسدس بنز برای ساخت وانت از شریک تجاری خود، رنو-نیسان کمک گرفته است بنابراین ب‌ ام‌ و نیز اگر تصمیمی قطعی برای ساخت وانت اتخاذ کند مسلماً به همکاری با شرکتی دیگر نیاز خواهد داشت. در حال حاضر ب‌ ام‌ و با تویوتا درزمینۀ ساخت خودروهای اسپرت همکاری دارد بنابراین شاید وانت ب‌ ام‌ و بر اساس تویوتا هایلوکس ساخته شود. 

بااین‌وجود شاید ساخت یک وانت توسط ب‌ ام‌ و و دیدن لوگوی ب‌ ام‌ و بر پیشانی یک وانت کمی دور از ذهن باشد اما درحالی‌که هم‌اکنون ساخت خودروهای دیفرانسیل جلو توسط ب‌ ام‌ و ای که تعصب شدیدی بر ساخت خودروهای دیفرانسیل عقب داشت و این امر جز سنت‌های آن بود، انجام می‌پذیرد، شاید ساخت یک وانت توسط آن نیز چندان بعید و غیرقابل‌تصور نباشد.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.