// ۰۷ شهریور ۹۶ ، ۱۷:۵۵

اولین دیزنی‌ لند در سال ۱۹۵۵ در کشور آمریکا تاسیس شد که سالانه میلیون‌ها بازدیدکننده دارد و رویای بسیاری از کودکان است. همراه ما باشید تا بهترین دیزنی‌ لندها در سراسر دنیا را بشناسید.

بازدید از دیزنی‌ لند رویای هر دختر و پسر کوچکی است، اولین دیزنی‌ لند در ۱۷ جولای ۱۹۵۵ در آمریکا تاسیس شد. دیزنی‌ لند سالانه حدود ۱۳/۳ میلیون بازدیدکننده دارد. دیزنی‌ لند تنها کودکان را جذب نمی‌کند، بسیاری از بزرگسالان برای دیدن رویای کودکی‌شان به آنجا می‌آیند.

بدون شک دیزنی‌ لند بالاترین رتبه پارک تفریحی در میان پارک‌های تفریحی جهان را دارد. با رفتن به این پارک تفریحی، به یک پارک معمولی نرفته‌اید، بلکه وارد دنیای جدیدی شده‌اید که خاطره‌های زیادی را برای شما زنده خواهد کرد. با ما همراه باشید تا بهترین دیزنی‌ لند‌‌های دنیا را بشناسید.

دیزنی‌ لند پاریس

اگر به کشورهای اروپایی سفر کرده‌اید و دوست دارید دیزنی‌ لند را از نزدیک ببینید، دیگر نیازی نیست به آمریکا پرواز کنید، دیزنی‌ لند همین‌جا است، در پاریس!

بهترین دیزنی لند های دنیا

دیزنی‌ لند پاریس، قدیمی‌ترین کپی از دیزنی‌ لند آمریکا است و دقیقا شبیه به دیزنی‌ لند آمریکا ساخته‌ شده است. این دیزنی‌ لند در شهر مارن، حومه شرقی پاریس ساخته‌ شده است و نسخه کوچک‌شده‌ی دیزنی‌ لند آمریکا نیست، بلکه به همان بزرگی است. از جمله بخش‌های دیزنی‌ لند پاریس می‌توان به زمین گلف، مدرسه فوتبال برای کودکان، هفت هتل، زمین تنیس اشاره کرد.

بهترین دیزنی لند های دنیا

اگر روزی به اروپا سفر کردید، بازدید از دیزنی‌ لند پاریس را فراموش نکنید. این مجتمع تفریحی در ۵۱ کیلومتری پاریس قرار دارد. با بازدید از دیزنی‌ لند به دنیای سفیدبرفی و هفت کوتوله، غرب وحشی، سرخپوستان و دیدار با رابینسون کروزوئه بروید! اگر اهل نوستالژی نیستید، می‌توانید به دنیای آدم فضایی‌ها و ماشین‌های زمان سری بزنید.

بهترین دیزنی لند های دنیا

در مجموعه تفریحی پاریس، استودیوها و استخرهایی قرار دارد که در استودیوها کودکان می‌توانند کارتون‌های والت دیزنی را تماشا کنند. همچنین فروشگاه‌های مخصوص فروش محصولات والت دیزنی، رستوران‌ها و تئاتر کودکان در این مرکز تفریحی قرار دارد.

بهترین دیزنی لند های دنیا

هزینه ورودی دیزنی‌ لند پاریس برای بزرگ‌سالان ۱۸۰ هزار تومان و برای کودکان ۱۴۰ هزار تومان است.

دیزنی‌ لند هنگ‌کنگ

چشم‌بادامی‌ها در کپی‌برداری حرف اول را می‌زنند و کپی‌هایی بهتر از اصل تولید می‌کنند! پس بدون شک باید به فکر کپی‌برداری از دیزنی‌ لند معروف هم افتاده باشند.

بهترین دیزنی لند های دنیا

مرکز تفریحی دیزنی‌ لند هنگ‌کنگ در خلیج پنی، جزیره لانتانو واقع‌شده است. چینی‌ها در ساخت دیزنی‌ لند کشورشان سعی کرده‌اند تا اصول و فرهنگ‌شان را حفظ کنند و از این اصول در معماری داخلی دیزنی‌ لند استفاده کنند.

بهترین دیزنی لند های دنیا

دیزنی‌ لند هنگ‌کنگ در میان مردم چین بسیار محبوب است و حتی مردم این شهر برای شکایت از گران بودن هزینه ورودی دیزنی‌ لند به دادگاه رفته‌اند!

بهترین دیزنی لند های دنیا

طراحی داخلی دیزنی‌ لند هنگ‌کنگ بر اساس اصول فنگ شویی است و در هرجایی از این پارک تفریحی قدم بگذارید اعداد شانس را مشاهده خواهید کرد، پیدا کردن اعداد شانس در مسیر حرکت در دیزنی‌ لند هنگ‌کنگ برای شما روز خوبی می سازد! این باور محلی‌ها است.

بهترین دیزنی لند های دنیا

تقریبا تمام دیزنی‌ لندهای کپی شده، ویژگی‌های مشترک زیادی با دیزنی‌ لند آمریکا دارند، تنها تفاوتی که در این دیزنی‌ لندها مشاهده می‌شود زبانی است که کارکنان با آن صحبت می‌کنند. در دیزنی‌ لند هنگ‌کنگ به زبان کانتونی صحبت می‌شود.

دیزنی‌ لند توکیو

دیزنی‌ لند توکیو یکی از زیباترین دیزنی‌ لندهای دنیا است. این دیزنی‌ لند ژاپنی کمی بزرگ‌تر از دیزنی‌ لند آمریکایی است و مقرون‌به‌صرفه‌تر. برای ورود به دیزنی‌ لند توکیو باید ۱۶۰ هزار تومان پرداخت کنید.

بهترین دیزنی لند های دنیا

قبل از ورود به دیزنی‌ لند توکیو، می‌توانید چرخی در شهر بزنید و از مغازه‌های فروش سوغاتی خرید کنید، برای صرف شام به رستوران کشتی کلمبیا بروید.

بهترین دیزنی لند های دنیا

هرساله جشن‌های متعددی در دیزنی‌ لند توکیو برگزار می‌شود که در طی این جشن‌ها شخصیت‌های دیزنی‌ لند به‌صورت عروسکی و یا تزئین شده با چراغ به نمایش عموم درمی‌آیند.

بهترین دیزنی لند های دنیا

اگر علاقه‌ای به‌صرف غذا در سطح شهر ندارید، می‌توانید از رستوران‌های داخل دیزنی‌ لند استفاده کنید.

منبع travelvivi
تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.