طبقه بندی موضوعی
ارایش و زیبایی
دنیای مد
پربحث ترين ها
تبلیغات متنی
۰

جان فروم، مسیح هزاران تن در جزیره ای در اقیانوس آرام

اخبار داغ و جالب

جان فروم، مسیح هزاران تن در جزیره ای در اقیانوس آرام
در این نوشته با شخصیتی به نام «جان فروم» آشنا می شویم. به نظر می رسد، جان سربازی از جنگ جهانی دوم است که به مسیح هزاران تن در جزیره ای در اقیانوس آرام جنوبی به نام تانا تبدیل شده است!
بنا به گفته ها، جان یک آمریکایی است که در دهه ی 40 میلادی و در هیبت یک سرباز از جنگ جهانی دوم به نزد مردم تانا می رود. وی با خود مواد غذایی چون شکلات، نوشابه و همچنین دستگاه های شگفت انگیزی چون رادیو، تلویزیون و حتی هواپیما به همراه دارد و به این ترتیب، تانا را ترک می کند.
بنا بر این گزارش، امروزه طرفداران تانایی این مذهب تلاش می کنند با بر پای داشتن مراسم ویژه و یاد کردن از او به عنوان یک افسانه، وی را ترغیب کنند تا به نزدشان بازگردد. این مراسم هر ساله در پانزدهم فوریه، «روز جان فروم» برگزار می شود.
اما واقعا جان فروم کیست؟
 
جان فروم، مسیح هزاران تن در جزیره ای در اقیانوس آرام 

در اوایل قرن بیستم میلادی، اهالی تانا از ستم استعمارگران انگلیسی به ستوه آمده بودند و مذهبشان غیر قانونی اعلام شده بود. نمی توان قاطعانه گفت که جان اهل انگلیس بوده یا فردی از تانا و در لباس جنگ. شاید هم نتیجه ی توهمات ناشی از مصرف نوشیدنی به صورت دسته جمعی بوده که این خود یک سنت دیرینه میان مردم تاناست. 
برخی شنیده ها نیز حاکی از این است که جان، فرمانده ی اهالی تانا در بیرون راندن انگلیسی ها بوده است. گویا جان با توصیه به مردم تانا، مبنی بر استفاده نکردن از پول و خدمات دولتی انگلیسی ها با هدف ورشکست کردن آنها در این جزیره به این مهم دست یافته است. 

جان فروم، مسیح هزاران تن در جزیره ای در اقیانوس آرام 

گویا یک سال پس از این پیروزی ارتش ایالات متحده در این جزیره حضور می می یابد و همین موقع است که جان فروم لباس ارتش آمریکا را به تن می کند. بر خلاف استعمارگران قبلی، این بار ارتش استعماری از سربازان سفید و سیاه پوست تشکیل شده و این چیزی بود که نظر اهالی تانا را به خود جلب کرده بود.
طرفداری از جان فروم هنوز هم ادامه دارد؛ حتی با اینکه طرفدارانش روز به روز بیشتر با غرب مدرن و صنعتی آشنا می شوند. اصل قضیه نیز همین است، جان فروم نباید به چشم موجودی فانی دیده شود، چون وی روح و حقیقتی ابدی است. 

جان فروم، مسیح هزاران تن در جزیره ای در اقیانوس آرام 
 
البته که نمی توان به این مردم خرده گرفت، اکثریت مردم دنیا بیش از دو هزار سال است که منتظر بازگشت و ظهور چهارمین پیامبر اولی العزم، حضرت عیسی مسیح هستند.

مترجم: سجاد جوهردلوری
منبع:
Smithsonianmag.com

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

بیوگرافی بازیگران ایرانی و خارجی، خوانندگان، ورزشکاران و هنرمندان بیوگرافی بازیگران ایرانی و خارجی، خوانندگان، ورزشکاران و هنرمندان