// ۱۰ مرداد ۹۶ ، ۱۰:۵۵

به تازگی شرکت ایرباس طرح جدیدی را برای حمل و نقل شهری ارائه کرده است که شامل ارائه سیستم های تاکسی رانی هوایی خواهد بود و این تاکسی ها می توانند موجب شوند تا مسافران در پهپادهایی ویژه در آسمان محیط شهری به سوی مقصد خود بروند.

به گزارش سیناپرس، اگر چند سال پیش کسی به ما می گفت که یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان هواپیما در جهان می خواهد تاکسی های هوایی راه بیندازد، بدون شک آن را یک شوخی بزرگ می دانستیم. با این وجود شرکت ایرباس نشان داده است که در این زمینه شوخی ندارد و قصد دارد تا به این هدف جامه تحقق بپوشاند.

 این وسیله ها در حقیقت نوع خاصی از پهپادها هستند که می توانند به صورت همزمان چند مسافر و بارهای مورد نیاز آنها را حمل کنند. حتی می توان از این خدمات برای حمل و نقل بار در جهان نیز استفاده کرد.

آزمایش های نخستین این طرح قرار است تا رد سال ۲۰۱۷ میلادی آغاز شوند و این پروژه بلند پروازانه ممکن است بسیار زودتر از چیزی که انتظار داریم به دنیای واقعی پای بگذارد. البته این امر به این معنی است که فناوری مورد نیاز برای چنین چیزی در حال حاضر نیز در اختیار ما قرار دارد. برای تحقق چنین امری باید فناوری هایی مانند باتری های نیرومند، موتورهای مناسب برای پرواز در ارتفاع متوسط پایین و … وجود داشته باشند که ظاهرا ایرباس به تمامی آنها دسترسی دارد.

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,تاکسی های هوایی

تاکسی های هوایی

برای این پروژه قرار است تا محیط های کوچک فرودگاه مانندی به نام سیتی ایرباس طراحی شوند که به یک پد پروازهلیکوپتر مجهز هستند و این تاکسی های هوایی می توانند از آنها مسافران خود را سوار کرده و به سمت مقصد عازم شوند. ایرباس معتقد است که به علت این که این پروازها توسط افراد مختلفی به صورت مشترک مورد استفاده قرار می گیرند، قیمت آنها با تاکسی های عادی یکی خواهد بود.

 این وسیله ها در حقیقت نوع خاصی از پهپادها هستند که می توانند به صورت همزمان چند مسافر و بارهای مورد نیاز آنها را حمل کنند. حتی می توان از این خدمات برای حمل و نقل بار در جهان نیز استفاده کرد. به این ترتیب به نظر می رسد که آینده حمل و نقل شهری به تاکسی های هوایی سپرده خواهد شد.

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.
بت اسپات