// ۳۱ مرداد ۹۶ ، ۱۲:۴۹
خطرناک ترین پرنده جهان هر سال ۲۰۰ قربانی می گیرد

خطرناک ترین پرنده جهان هر سال ۲۰۰ قربانی می گیرد

کاسوری ها در هیچ مبارزه و نبردی که با دیگر حیوانات و یا انسان ها دارند هرگز شکست نمی خورند. این پرنده قابلیت های عجیب و غریبی دارد. می تواند تا ۲ متر بالا بپرد، سرعت فوق العاده ی ۵۰ کیلومتر در ساعت دارد. علاوه بر آن یک شاخ خیلی تیز بالای سرش وجود دارد که می تواند مثل یک خنجر فوق العاده تیز از آن در جنگ ها استفاده کند. این خنجر طبیعی ۱۲ سانتیمتر طول دارد.

خطرناک ترین پرنده جهان هر سال ۲۰۰ قربانی می گیرد
 
کاسوری نام یکی از خطرناک ترین پرندگان روی زمین است و شاید بتوان گفت تنها پرنده ی خطرناک روی زمین به شمار می رود. 
کاسوری سومین پرنده ی بزرگ دنیا است که طول آن به ۲ متر می رسد و دومین پرنده ی سنگین وزن جهان با چیزی در حدود ۶۰ کیلوگرم است. شاید بپرسید چرا این پرنده لقب خطرناک ترین پرنده ی دنیا را به خود گرفته است؟
 
 خطرناک ترین پرنده جهان هر سال ۲۰۰ قربانی می گیرد

در پاسخ باید گفت که کاسوری ها در هیچ مبارزه و نبردی که با دیگر حیوانات و یا انسان ها دارند هرگز شکست نمی خورند. این پرنده قابلیت های عجیب و غریبی دارد. می تواند تا ۲ متر بالا بپرد، سرعت فوق العاده ی ۵۰ کیلومتر در ساعت دارد. علاوه بر آن یک شاخ خیلی تیز بالای سرش وجود دارد که  می تواند مثل یک خنجر فوق العاده تیز  از آن در جنگ ها استفاده کند. این خنجر طبیعی ۱۲ سانتیمتر طول دارد.
 
خطرناک ترین پرنده جهان هر سال ۲۰۰ قربانی می گیرد 
این پرنده در عین حال شکل و ظاهر رعب آوری هم دارد و پرهای سیاه رنگی بدنش را پوشانده و تا حدودی شبیه بوقلمون است. گردن آبی با زائده ی قرمز رنگی که از آن آویزان است را می توان ویژگی بارز این نوع از پرنده ها دانست. چشمان بزرگ و تیز کاسوری می تواند کوچکترین حرکت و جنبشی را در دوردست ترین نقاط ببیند. هر سال ۲۰۰ مورد حمله کاسوری به انسان گزارش می شود که برخی از آنها منجر به مرگ می شود. برای مثال در سال ۱۹۲۶ یک انسان در برخورد با کاسوری به طرز رقت انگیزی جان خود را از دست داده بود.
 
 خطرناک ترین پرنده جهان هر سال ۲۰۰ قربانی می گیرد
 
کاسوری ها وقتی از طرف انسان ها احساس خطر کنند به او حمله می نمایند. نکته ی عجیب این است که کاسوری ها بی هیچ  دلیلی به سگ ها حمله می کنند، تا کنون هیچ کسی نتوانسته راز حمله ی کاسوری ها به سگ ها را کشف کند. این پرنده ها اغلب به خانه های مسکونی حمله می کنند و با نوک و شاخ خود به درها و پنجره ها آسیب می رسانند.
 
خطرناک ترین پرنده جهان هر سال ۲۰۰ قربانی می گیرد
 
زیستگاه این پرنده "پاپوآ گینه ی نو" و مناطق شمالی استرالیا است. این پرندگان در جنگل های بارانی استرالیا نقش مهمی در انتشار دانه ها و بذر گیاهان دارند. کاسوری میوه خوار است و از قارچ ها، نرم تنان و حشرات تغذیه می کند. گروهی از پژوهشگران کاسوری ها را از نسل دایناسورها می دانند. کاسوری نام خود را از واژه ی پاپوآ Kasu  به معنای کلاهخود گرفته، هرچند برخی اصل واژه ی کاسوری را مأخوذ از زبان فرانسوی Casque  به معنای سر پرنده می دانند. با همه ی این اوصاف کاسوری پرنده ی زیبا و شگفت انگیزی است.
تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.

دیدگاه ها  ۱

  1. box | ۲۳ شهریور ۹۶ ، ۱۸:۱۹ | لینک
    Wow, amazіng blog layout! How lengthy have you ever been running
    a blog for? you made running a blog glance easy.
    The whole glance of your website is wonderful, let alone the
    content material!
بت اسپات