// ۲۹ شهریور ۹۶ ، ۰۹:۳۰

استایل و مد آقایانهر آنچه که باید درباره کفش کالج مردانه بدانید !

یکی از این مزایا راحتی کفش کالج است. راحتی بدین معنی است که کفش‌های کالج به‌سرعت پوشیده شده و به‌راحتی و در کمترین زمان از پا خارج می‌شوند؛ یعنی برای آقایان دردسر باز و بسته کردن بندهای کفش‌های ورزشی و همین‌طور کفش مردانه را ندارند. علاوه بر راحتی در استفاده، یکی دیگر از ویژگی‌های مهم کفش‌های کالج این است که به‌آسانی می توان آن را با تیپ‌ها، استایل ها و مدل‌های مختلف پوششی لباس مردانه ست و هماهنگ نمود. هرسال قبل از شروع فصل بهار یعنی در اواخر فصل زمستان ویترین کفش‌فروشی‌های مردانه پر می شود از مدل‌های متنوع کالج که برای پوشش مردان در فصل بهار و تابستان آماده شده است.

کفش کالج مردانه

این مسئله نشان‌دهنده این است که کفش کالج درواقع یک کفش فصلی به‌حساب می آید؛ یعنی شما می توانید در دو فصل گرم سال از این کفش استفاده نمایید و اکثر مدل‌های این کفش معمولاً مناسب استفاده در فصول سرد سال نیستند. شاید بتوان گفت که از مهم‌ترین جذابیت‌های استفاده از کفش کالج هماهنگی این مدل کفش با سبک‌های مختلف در پوشش شلوار آقایان است.

کفش کالج مردانه

ست کردن شلوارهای جین و کتان و کالج مردانه

جالب است بدانید که پوشیدن کفش کالج با شلوار جین و همین‌طور با شلوارهای کتان و پارچه‌ای می تواند از هماهنگی فراوانی برخوردار شود. شما در هر سه استایل مختلف جین، کتان و پارچه با پوشیدن این کفش‌ها تیپی جذاب، به‌روز و بسیار شیک را تجربه خواهید کرد. با توجه به این مسئله که این مدل کفش تقریباً از یک سبک خاص پیروی می کند و اغلب این کفش‌ها شبیه به یکدیگر هستند، اما شما می توانید باکمی چرخیدن در بازار مدل‌های متنوعی از کفش‌های کالج را انتخاب نمایید به‌طوری‌که بتوانید با هرکدام از این تیپ‌ها هماهنگ نموده و از آن استفاده کنید. ترکیب کالج جیر یا نوبوک با شلوار جین جذابیت بسیار زیادی به استایل مردانه شما می دهد.

کفش کالج مردانه

قیمت مناسب و تنوع رنگی کالج مردانه

قیمت پایین این مدل کفش‌ها نیز یکی دیگر از جذابیت‌های این کالا در صنعت مد و فشن است. کفش‌های کالج نسبت به کفش‌های مردانه مجلسی و همین‌طور کفش‌های اسپرت، عموماً از قیمت پایین‌تری برخوردار می باشند. گرچه برندهای تخصصی کفش که مشغول تولید انواع کالج هستند در برخی مواقع قیمت‌های فزاینده‌ای را بر روی کالاهای خود گذاشته‌اند، اما شما می توانید در مقایسه با کفش‌های مردانه و کفش اسپرت متعلق به برندهای خاص این اختلاف قیمت را متوجه شوید. به‌عنوان‌مثال در برندهای معروف کلارکس، جئوکس و اکو که بیشتر سبک کلاسیک دارند و برندهایی مثل بنتون، زارا و منگو که عموماً اسپرت تر هستند، قیمت نسبتاً بالاتری را در کالج‌های مردانه به نسبت سایر برندها خواهید یافت؛ که البته دارای کیفیت، دوخت و دوام به نسبت بالاتری هستند.

تنوع در رنگ نیز یکی از مهم‌ترین خصوصیت‌های کفش کالج است. شما می توانید این کفش‌ها را در رنگ‌های بسیار متنوع و جذابی در بوتیک‌ها و مغازه‌ها پیداکرده و مطابق با سلیقه خود خریداری نمایید. همچنین کالج‌های مردانه قابلیت پوشیدن با شلوار جین را برای مشتریان فراهم می کند. بدین معنی که شما می توانید با در نظر گرفتن تناسب رنگی و مد روز و تیپ موردعلاقه‌تان از کفش‌های کالج رنگی در استایل خود استفاده نمایید.

کفش کالج مردانه

کفش کالج مردانه

کفش کالج مردانه

کفش کالج مردانه

هماهنگی کالج مردانه با کت‌وشلوار و تیپ کلاسیک

اتفاقاتی که طی یکی دو سال گذشته برای این طیف از کفش‌ها افتاده این است که طراحان در صنعت مد، استفاده از این مدل کفش‌ها را با کت‌وشلوارهای مردانه نیز رواج داده‌اند. چنانچه پیگیر طراحی‌های جدید در صنعت مد باشید قطعاً متوجه شده‌اید که ظرف دو سال گذشته شلوارهای مردانه‌ای که کمی قد آن‌ها کوتاه شده است همراه با کالج با کت و پیراهن مجلسی و کراوات استفاده می شود. درست است که این مدل پوشش کمی از میزان کلاسیک بودن لباس‌های مجلسی کاسته است، اما توانسته با شکستن بعضی از قوانین نانوشته در پوشش مجلسی آقایان به میزان جذابیت‌ها و راحتی این پوشش به‌صورت مقطعی اضافه نماید.

البته استفاده کردن از کالج در تیپ‌های کلاسیک فقط معطوف به سبک ایتالیایی می گردد. بدین معنی که کت‌وشلواری که به سبک ایتالیایی دوخته‌شده است می‌تواند با کفش‌های کالج ست و هماهنگ شود. استفاده کردن از کالج با کت‌وشلوارهای کلاسیک و سبک تاکسیدو، کت‌وشلوارهای انگلیسی و یا کت‌وشلوارهایی که کت آن‌ها شش دکمه است به‌هیچ‌عنوان مناسب نمی باشد. بهتر است در مراسم‌های رسمی که در کنار دریا است از این کفش‌ها با کت‌وشلوار استفاده کنید و در سایر مواقع با کت‌های تک یا ژاکت‌های خنک و سبک بپوشید.

سعی کنید در میهمانی‌های رسمی و سرپوشیده از کالج‌هایی از جنس ورنی، چرم و جیر استفاده کنید. همچنین می توانید در هماهنگی با پارچه لباستان از کالج‌های طرح دار و سگک‌دار بهره ببرید. پوشیدن کالج‌های سگک‌دار به رنگ‌های طلایی و نقره‌ای و کالج‌های کارشده با سنگ‌های زینتی استایل شما را بسیار رسمی و شیک جلوه می دهد. استفاده از کالج‌هایی که دارای کمی پاشنه هستند نیز با تیپ رسمی شما بسیار زیبا و مطابق با مد روز می شود.

کفش کالج مردانه

کفش کالج مردانه

کفش کالج مردانه

کفش کالج مردانه

شلوارهای مناسب برای کالج مردانه

به‌طورکلی شلوارهایی که بخش انتهایی یا قسمت پایین ساق پای آن‌ها تنگ است را می توان به‌راحتی با کفش کالج ست نمود؛ و شلوارهایی که با دمپاهای گشاد و به‌صورت راسته طراحی‌شده‌اند اصلاً مناسب استفاده کردن همراه با کفش کالج نیستند. همان‌طور که می‌دانید پوشیدن از شلوارهای کوتاه یا به‌قول‌معروف شلوارک‌های جین و همین‌طور شلوارک‌های کتان برای پوشش اسپرت خیابانی آقایان در فصل تابستان نیز موردتوجه طراحان قرارگرفته است. در این نوع پوشش با توجه به میزان اسپرت بودن تیپ، کفش‌های اسپرت و یا کفش‌های کالج مورداستفاده قرار می گیرند.

ترکیب کفش کالج با شلوارک ترکیب بدیعی بود که در تابستانی که گذشت بسیار مورد استقبال جوانان قرار گرفت. تمام این ویژگی‌ها باعث می‌شود که کفش کالج به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین کفش‌ها در طی ۵۰ یا ۶۰ سال گذشته در تاریخ مد آقایان حضور چشمگیری داشته باشد. به‌طورکلی می توان گفت که کفش کالج کفشی است که شما در هر مکانی از محیط کار گرفته تا محیط دانشگاه و یا مهمانی‌های کوچک و همین‌طور مهمانی‌های بزرگی که میزان کلاسیک بودن آن مهمانی‌ها زیاد نیست، مورداستفاده قرار می گیرد.

کفش کالج مردانه

 

کفش کالج مردانه

جوراب مناسب برای کالج مردانه

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که افراد علاقه‌مند به پوشیدن کفش کالج با آن روبه‌رو هستند، پوشیدن یا نپوشیدن جوراب با این کفش‌ها است. می توان باکمی دقت نظر در کلیت تیپ این دغدغه را به‌راحتی پشت سر گذاشت. کالج‌های اسپرت را می بایست بدون جوراب و یا با جوراب‌های کفی که در مدت چند سال اخیر پوشیدن این جوراب‌ها در بین آقایان رواج پیداکرده است، استفاده نمود؛ اما اگر اصرار به استفاده کردن از جوراب دارید دقت داشته باشید که جوراب شما با کفش‌هایتان ازنظر رنگ هماهنگ باشد. بدین معنی که کفش‌های کالج را معمولاً با جوراب‌های تک‌رنگ ساده می توانید استفاده نمایید. ترجیحاً از رنگ‌های تیره بهره ببرید تا ناهماهنگی استایل شما به حداقل برسد.

کفش کالج مردانهتنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.
بت اسپات